afscheid eindigen met laatstgenoemde, die als mens altijd een prettige indruk maakte, verder veel succes toe te wensen. Dan was er het uittreden als bestuurslid, van Arie de Wit. Ik dacht dat onze Hoofd- Redacteur in zijn Kroniek het juiste daar van gezegd heeft. Wel zou ik vanaf deze plaats Arie willen bedanken voor hetgeen hij in zijn functie als Commissaris Alge mene zaken heeft gedaan, alsmede voor zijn inbreng, alles voor Ajax. Wat het seizoen 1974-1975 aangaat prijs ik mij gelukkig te kunnen mededelen en ik weet zeker dat ik dat ook namens mijn mede-bestuursleden doe alsmede alle Leden van de Ledenraad dat wij nu eindelijk hebben kunnen overgaan tot de aanstelling van een Technisch Directeur. Dat we, over de persoon sprekend, hier voor de heer Hans Kraay hebben gevon den, stemt allen die ik zojuist genoemd heb, alsook, zoals mij gebleken is onze contractspelers en trainers, tot grote vol doening. Hoewel ons contact met de heer Kraay uiteraard nog maar zeer jong is, is er alle aanleiding optimistisch gestemd te zijn; ik dacht dat dat wederkerig was. Dat is niet altijd zo in woorden uit te drukken; het zijn directe indrukken, éérste indruk ken die vaak ook de juiste blijken te zijn. Hij heeft zeker een goed inzicht aangaan de de wijze waarop hij de technische zaken bij ons gaat aanpakken, gaat rege len en wat ook direct een goede sfeer schiep was zijn accoordverklaring uit gaande van de juiste-man-op-de-juiste- plaats, dat Bob Haarms geassisteerd door Jan van Daal eerste man voor de training wordt, aldus in de functie van: hoofdtrainer is benoemd, hetgeen de in stemming van velen zal hebben, zoals dat ook geldt voor de aanstelling van Jan van Daal. Beiden veel succes! Ook vanaf deze plaats zij de heer Kraay alle succes toegewenst en ik wil daarbij nogmaals verzekeren dat de afspraken die met hem gemaakt zijn met betrekking tot zijn absolute zelfstandigheid als Tech nisch Directeur, door ons, het Bestuur, volkomen zullen worden nagekomen. Ik zeg dat ook mede daarom in deze re gelen, omdat vele „outsiders" wel eens hebben gedacht en ook uitgesproken dat het Bestuur een functie als die van de heer Kraay steeds heeft tegenge werkt. Ik mag dan in herinnering brengen dat reeds in 1965 een rapport verschenen is vanuit het Bestuur waarin de Ledenraad verzocht werd tot aanstelling van een Manager (zoals die toen ge noemd werd) te mogen overgaan, welke toestemming ook werd verkregen. Moge lijk door de aaneenschakeling van succes sen daarna, is dat wat „verwaterd". In 1971 hebben we getracht Rinus Michels voor het Manager-schap aan te trekken, doch deze gaf, zoals u bekend, de voor keur aan Spanje (Barcelona). Ook mag als bekend worden veronder steld dat we daarna een advertentie heb ben geplaatst voor een Directeur-Sportif of hoe die ook heette, waarop wij 200 brieven hebben ontvangen, maar gelooft u mij er was werkelijk niets voor Ajax bij. Absoluut niets! Dit ik weet het in tegenstelling met de mensen die het vermoeden hadden dat we het zó lekker vonden om als be stuur te blijven zitten dat door ons „een schaap met vijf poten" werd geëist en omdat dat er niet bij zat, zouden we weer lekker op de oude voet zijn verder ge gaan. Nogmaals dat is beslist niet waar. Allen verheugen zich er nu over, ja ook, mis schien wel juist uw Bestuur, dat een lang gekoesterde wens in vervulling is gegaan Zijn wij goed ingelicht, dan is het meer dan 35 jaar geweest dat de heer GROO- TENBOER zijn waardevolle diensten als EHBO-er heeft verleend. Trouw zondags aanwezig op de VVGA-terreinen heeft me nige speler van hem ingeval van letsel de „Eerste Hulp" ontvangen. En als Ajax 1 thuis speelde was hij 's mid dags present in ons Stadion om b.v. as sistentie te verlenen wanneer om de bran card werd geroepen of andere „onder steunende" hulp nodig was. Maar op 5 mei jl. was het toch genoeg. Na afloop van de wedstrijd AjaxFC Den in casu de aanstelling van de Technisch Directeur, die vele werkzaamheden van ons zal verlichten en overnemen. Uiteraard voor wie zich ongerust mocht maken het uiteindelijke beleid blijft bij het Bestuur. Dat was het! Mag ik dan besluiten met degenen die op korte termijn met vakantie gaan veel ge noegen en mooi weer toe te wensen. Straks hopen we elkaar in het nieuwe sei zoen weer te ontmoeten bij een Ajax spe lend op het hoogste niveau, nationaal en internationaal mét de daaraan verbonden successen. Wat de lagere elftallen betreft daarbij de wens: zo de ouden zingen de jongen enz. J. VAN PRAAG Haag heeft deze vlijtige en altijd beschei den figuur afscheid genomen, bij welke gelegenheid hij door voorzitter Jaap van Praag werd toegesproken en vooral na tuurlijk de dank van Ajax ontving voor zijn nuttige, geheel belangeloos gedane werk. En als we hieraan tenslotte nog toevoegen dat twee zoons Grootenboer al meerdere jaren lid van Ajax zijn en zich hebben ontpopt als nuttige spelers en trouwe clubgenoten, wel dan spreken we wel over lieden met het rood-witte hart op de juiste plaats, vindt u niet 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 7