van de voorzitter Laat ik beginnen met te verklaren dat na tuurlijk ook wij als Bestuur het spijtig vinden dat we dit jaar geen Kampioen van Nederland zijn geworden en geen KNVB- Beker hebben gewonnen. Dat is bijzonder jammer. In dit verband is het mij verre kritiek te laten horen of wat voor verwijten ook te lanceren. Integendeel: ik zou o.a. onze spelers een compliment willen maken voor de inzet die zij dit seizoen hebben ge toond daarbij b.v. ook nogeens in herinne ring brengend de schitterende wedstrijd die ze in Parijs speelden tegen het Franse Nationale Elftal. Ik las daarover recente lijk nog het volgende, zijnde een uitspraak van Bernard Lacombe, spits van het Fran se elftal: ,,lk geloof niet dat we ooit eer der zo achter de bal hebben moeten aan rennen. De Hollanders plaatsen de bal zo zuiver, dat het bijna iets diabolisch heeft. En wat zijn ze degelijk en atletisch. Het had weinig gescheeld, of ze hadden ons een complex bezorgd." En hij besloot zijn tirade met de woorden: ,,Ajax fini Laat me niet lachen." Toch blijf ik erbij en die mening heb ik een half jaar geleden ook al uitgesproken dat de a.s. Wereldkampioenschappen ons dit jaar de-das-hebben-om-gedaan. Zóveel spelers (bijna ons gehele elftal) die in de belangstelling stonden van de KNVB voor de Selectie; zóveel spelers ook die overigens heel begrijpelijk van hun kant gaarne tot de uitverkorenen wil den behoren, tezamen allemaal ergens zeer te rechtvaardigen omstandigheden die er echter wel toe leidden dat de con centratie, vooral in de laatste fase van de Competitie waarbij we inderdaad ook nog de pech hadden Barry Hulshoff langere tijd te moeten missen (met alle lof aan Pim van Dordt overigens) die concentratie dan niet altijd optimaal kon zijn. Verder daar nu geen woord meer over. Zitten we qua titels dus min of meer met lege handen het eindigen als nummer drie op de ranglijst na zoveel succesvolle top-jaren mag toch zeker als een eer vol resultaat worden beschouwd. Maar ja, de verwachtingen ten aanzien van Ajax zijn nu eenmaal altijd hoog gespannen. En waar u momenteel ook leest, wélke voetbaldeskundige men ook beluistert, iedereen is er van overtuigd dat het vol gend jaar al we-weer-terug-zijn, zoals dat heet. Wel, de vooruitzichten in aanmerking ge nomen, voor zover die thans aan ons be kend zijn, schaar ik mij direct achter die 6 optimisten. Ik kom daar straks nog verder op terug. In de laatste twee ik mag wel zeggen: bewogen maanden zijn enkele moeilij ke zaken gepasseerd. Daar was allereerst het directe ontslag dat het Bestuur meen de te moeten geven aan trainer Knobel. Ik kan u verzekeren dat dit een zware op gave betekende. Doch er was geen ande re weg. Het Bestuur en ik weet zeker ook de spelers waren er van overtuigd dat de heer Knobel de naam van Ajax èn de spelers in een absoluut discrediet heeft gebracht. Ik zou het hoofdstuk-Knobel willen be-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 6