HAARUITVAL? KALEND? KAAL? STAR TOP HAARWERKSTUDIO'S broodje van kootje V 7 Uutelh Met een STAR TOP herstellen wij uw uiterlijk! (Oude pasfoto's meenemen) er niet over zeggen; daarvoor was de zaak voor allen die er bij betrokken waren, een té innerlijk moeilijke aangelegenheid. Dit laatste speelde zich af op de Ledenraadvergadering van 9 mei jl., die wij reeds eerder noemden. Gaarne willen wij over deze bijeenkomst nog verder iets ver tellen. In de eerste plaats dan, dat alle Leden aanwezig waren, alsook bijna alle Ere-Leden, ja zelfs (bravo!) Ere-Voorzitter Marius Koolhaas, enkele dagen tevoren (zoals we reeds meld den) 87 jaar geworden. Ons compliment! Ook Dolf Desmit in geen jaren op een Ledenraadvergadering gezien gaf acte de presence. Geweldig. Alleen Ferry Dukker was niet aanwezig wegens ziekte. Gaarne sluiten we ons hier aan bij de woorden van de voorzitter, Ferry een spoedig herstel toewensend. In zijn openingswoord noemde de voorzitter verder deze ver gadering als de moeilijkse die hij, gelet op de zaken die te be handelen waren, ooit bijeen had geroepen. Hij sprak echter als zijn vertrouwen uit dat de Ledenraad, als altijd, de vergadering een waardig karakter zou weten te geven. Nadat de Notulen van de vorige (21 maart jl.) vergadering praktisch zonder op- of aanmerkingen waren goedgekeurd en de contributie-verhoging (slechts kort hierover gediscussieerd zie elders de toelichting van de penningmeester) was aangeno men volgde dan het geval-Knobelwaarvan we al iets gezegd hebben (ook in ,,Van de Voorzitter" heeft Jaap van Praag het er nog over). Een andere minder prettige aangelegenheid was de bouw van het nieuwe clubhuis voor de Jeugd op Voorland. Een zaak die al jaren loopt (vraag het de Jeugd-Commissie en in het bijzon der Karei Kamlag). Door allerlei ambtenarij, bureaucratie, het meerdere malen afkeuren van tekeningen en wat dies meer zij is de bouw zó lang vertraagd geworden, dat de kosten door stijgingen incl. belastingverhoging intussen zo zijn opgelopen, dat thans een bedrag oo tafel zou moeten komen dat het drie voudige leek te worden van wat oorspronkelijk was uitgetrokken. Werd daarbij rekening gehouden met andere voorstellen al eerder gedaan die de uitvoering van het gebouw misschien wel minder luxe stelden (slechts aan een praktisch en een voudig bouwwerk is behoeftedan leek het er toch wel op dat, wilde de Jeugd het volgend seizoen over eindelijk! accep tabele kleedruimten, behoorlijk sanitair en wat er al zo meer bij behoort, beschikken, aldus daar ook de tegenpartij kunnen ontvangen inclusief scheidsrechter(s) resp. scheidsrechtster(s), zo gauw mogelijk de dure en niet te verwezenlijken plannen aan de kant moesten worden gezet en ten spoedigste het advies diende te worden gevolgd voor, laten we zeggen: het eenvoudige werk. We kunnen wel al reeds mededelen dat er momenteel met verdubbelde activiteit wordt gewerkt om vóór het a.s. seizoen het clubgebouw klaar te hebben. We hopen in het volgende Ajax-Nieuws meer over de vorderingen te kunnen zeggen. De hierna gehouden pauze ten einde zijnde, deed de voorzitter mededeling van de contacten van het Bestuur met de heer Hans Kraay aangaande een eventuele aanstelling van deze als technisch-directeur van Ajax. Over hetgeen er bij deze en gene bekend was van de heer Kraay waren er slechts positieve ge luiden te beluisteren. Dat de aanstelling inmiddels een feit is geworden moge als bekend worden verondersteld. Ja en toen kwam de nare controverse tussen het betuur en Arie de Wit aan de orde. Daarover weet u van ons, hetgeen wij er hierboven over zeiden. Naar aanleiding van wat hierover in het algemeen gepubliceerd is, zouden we alleen nogmaals willen verklaren: Weest u er van overtuigd dat alle partijen alléén gehandeld hebben ten gunste van onze club, van ons Ajax! Het was een moeilijke avond, een moeilijke bijeenkomst, overi gens voortreffelijk door onze voorzitter geleid en door alle aanwezigen in zulk een beheerste en juiste discussie gehouden dat naar onze mening ten aanzien van de vergaderingen van de Ledenraad gesproken mag worden van een hoogtepunt in de geschiedenis van deze laatste. De kleine uurtjes waren reeds lang op gang, toen de laatsten aan hun huisdeur arriveerden JONG-AJAX ook wel ons C-elftal genoemd is Kampioen geworden. Voor de twee mensen, die met zulk een grote inzet de training (Bob Haarms; nu Jan van Daal) en begeleiding (Nol Boerkoel) van dit team verzorgden, was het op zaterdag 11 mei jl. na de wedstrijd tegen Jong-Telstar (door ons met 40 gewonnen) „...een juichtoon dav're langs de velden, voor ons dierbaar Rood-en-Wit" Vele, vele jaren is daaraan gewerkt: de Ajax-Reserves weer eens Kampioen van hun Afdeling. Hebben wij allen bij het veroveren van de Ere-titel reeds per soonlijk de hand gedrukt, alsnog vanaf deze plaats onze harte lijke gelukwensen. Het was een lange strijd met de concurrent: Jong-Den Haag (waarvan de twee enige nederlagen afkomstig zijndoch uiteindelijk konden onze jongens nog net een puntje vóór blijven. Hiermede is het seizoen wel wat de Competitie betreft gesloten. Er resten echter nog wedstrijden om de Pellikaan-Beker en daarin wensen wij het team ook alle succes toe. Wat de Amateurs betreft verwijzen wij u weder naar het relaas van Wim en Wim, zoals Hans Bijvack weer het jeugd-verslag voor zijn rekening genomen heeft en ondermeer vertelt van het zo geslaagde Ajax-Pupillentoernooi. Pluvius verleende hierbij voor bijna 100°/o medewerking, slechts éénmaal kwam hij kijken nl. bij de wedstrijd AjaxFeyenoord (40) nu ja, maar voor het overige was het prima, gezellig en met niemand minder dan de GROTE Willem van Steenbergen aan de microfoon en Wim Jr. die de muziek verzorgde. Ajax won alles (op één gelijkspel na)... maar goed, zoals gezegd, het woord hierover aan Hans. Op vrijdag 3 mei jl. vierde onze Ere-Voorzitter Marius Koolhaas zijn 87e verjaardag. Hoewel hij op deze dag door zijn vele Ajax- vrienden e.a. niet werd vergeten, willen wij Marius ook langs deze weg nog van harte feliciteren en hem verdere goede en gelukkige jaren met zijn vrouw Door toewensen. Mevrouw Inge Groot-Woud, echtgenote van onze assistent trainer Cees Groot was enige tijd in het ziekenhuis opgenomen. Zij heeft toen talloze blijken van belangstelling ondervonden o.a van ons Bestuur, de Amateur-Commissie, spelers van Ajax 3 LEIDSEPLEIN 20 SPUI 28 REMBRANDTSPLEIN 12 VOOR SUPER BURGERS EN SHAKES LEIDSEPLEIN 22 Plantage Middenlaan 66 de Clercqstraat 104 Amsterdam Telefoon 229002 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 4