blijkt de club uit IJmuiden alleen maar tot topprestaties te kun nen komen tegen topclubs. Feyenoord had eerder in dit seizoen reeds ondervonden hoe moeilijk het toeven aldaar is. Ajax, toch al weinig geïnspireerd door de uitschakeling voor de landstitel, zag toch kans door Johnny Rep de leiding te nemen. Telstar vond dat toch te gek en trok feller ten strijde. De gelijkmaker volgde spoedig en de winnende tweede treffer van Couperus maakte het succes voor Telstar compleet. Zoals al eerder in deze competitie veroorloofde ook Telstar zich vrij veel waartegen de scheidsrechter te weinig optrad. De wijze waarop Jan Mulder meedogenloos werd gevloerd en met een ernstige blessure per brancard naar de kleedkamer werd gebracht, was onverant woord. De scheidsrechter liet alles onbestraft Onbegrijpelijk. Jan Mulder zegt het treffend in een interview in de Haagse Post: ,,Die mensen die hysterische mensen langs de lijn, daar kun je zo moedeloos van worden. Waar komen die mensen voor? Om je te zien sneuvelen! Dat zouden ze het liefst zien. Ze komen echt niet voor een mooie kopbal of een knappe pass. Het plezier van de mensen is helemaal veranderd. Ze willen Ajax zien verliezen, op wat voor manier dat gebeurt zal ze een zorg zijn. Dan denk ik wel eens: gossie, wat jammerInderdaad! De laatste thuiswedstrijd tegen FC Den Haag bood ons een toch wel wat merkwaardige basisopstelling. Ruud Krol mocht het eens proberen als vrije verdediger, Horst Blankenburg (ook gebles seerd aan zijn pols uit de strijd tegen Telstar te voorschijn ge komen maar gelukkig snel hersteld) opereerde op het midden veld en Gerrie Mühren stond linksback. De 31 zege zou kunnen duiden op een geslaagd experiment maar helemaal waar was dat toch niet. Met name Gerrie had het vrij moeilijk op zijn nieuwe plaats. Plezierig mag toch zijn dat na lange tijd er weer eens redelijk gescoord werd. Rep in de allereerste minuut open de de score, maar FC Den Haag maakte in de allerlaatste mi nuut van de eerste helft gelijk: een schot van 20 meter was Stuy te machtig. Ajax forceerde na rust snel de overwinning door goals van Johan Neeskens en Horst Blankenburg. De strijd was gestreden en het verdere verloop van de wedstrijd deed ons de kou van die middag niet vergeten. In Rotterdam pakte Feyenoord definitief de landstitel via een keurige 32 winst op FC Twente. Zeker willen wij niet verzuimen de Rotterdammers hiermede van harte geluk te wensen. Zonder twijfel heeft Feyenoord het meeste recht op de hoogste titel gezien hun uitstekende vorm in de laatste wedstrijden. In FC Twente valt te waarderen dat de ploeg kans heeft gezien tot het einde toe de race te hebben volge houden. Het doet echter vreemd aan dat spelers en trainer er nauwelijks over teleurgesteld zijn dat het Ere-metaal niet in En schede terecht gekomen is, temeer daar de ploeg dichter bij het kampioenschap geweest is dan ooit tevoren. Laten we hopen dat FC Twente het volgend seizoen weer even sterk voor de dag komt, dit in het belang van het totale competitieverloop. Feyen oord wensen wij, evenals PSV trouwens, enorm veel succes toe in hun respectievelijke Europa Cup wedstrijden. Voor de statistiek vermelden wij nog het resultaat van de laatste competitiewedstrijd: Roda JCAjax: 00. Hiermee zijn we aan het einde gekomen van het voetbalseizoen 1973-'74. Voor Ajax een seizoen om vrij snel te vergeten. In Europa Cup 3 zal het elftal in het komende seizoen moeten tonen wat de ploeg internationaal waard is. Nationaal bezien is een hernieuwde landstitel een vereiste. Dat zal niet makkelijk zijn, maar met vereende krachten zal alles in het werk moeten worden aesteld dit doel te bereiken. Voorlopig staan we nu aan de vooravond van de Wereldkam pioenschappen Voetbal in München. Nederland moet daar hoge ogen kunnen gaan gooien maar omdat in voetbal alles mogelijk is, moeten we maar zien wat het wordtAls we u niet meer spreken wensen wij u reeds een plezierige vakantie met ont zettend mooi weer. Tot wederhoren Tijn Middendorp Aldus Middendorp Jr. Dan was er verder het rumoer rond de affaire-Knobel. Zóveel rumoer in Pers, Radio en Televisie dat we er hier o.i. werkelijk weinig meer aan moeten toevoegen. Vatten wij het geheel te- samen dan valt er voor alle partijen slechts teleurstelling te constateren voortvloeiende uit het feit dat bij het begin men zich de zaken en mensen ook anders had voorgesteld. Op de Ledenraadvergadering van 9 mei jl. heeft Voorzitter Jaap van Praag de ervaringen van het Bestuur zeer zeker helder op de aanwezigen overgebracht. Mede naar aanleiding van het voornemen tot aanstelling van een Manager of zo u wilt technisch directeur, te komen, een plan dat al van enkele jaren terug dateert, doch dat door allerlei omstandigheden tot nu toe niet werd uitgevoerd, besloot het Bestuur op grond van haar ondervindingen van de laatste jaren, thans naar een dergelijke figuur uit te zien. In dit verband is het u ongetwijfeld al bekend dat de heer Hans Kraay (wie moeten wij deze bekende voetballer uit niet zo'n ver verleden nog voorstellen?) als Ajax' eerste Technisch Direc teur zal gaan optreden. Daarbij menen wij u te mogen verklap pen dat een en ander geheel past in een verdere wijziging in het structuur-beleid van onze club waaromtrent Bestuur en Leden raad momenteel nauw samenwerken en dat voor de toekomst van ons aller Ajax zeker van groot belang is. T.z.t. (maar dat zal nog wel even duren) uiteraard voor alle Ajacieden meer hierover. Dan helaas een derde moeilijk punt: het aftreden van Arie de Wit. Zij het op heel andere gronden, geldt toch ook hier: teleurstelling voor alle partijen. Het klopte niet. Voor het moment in ieder geval was het, met uiteraard alleen het belang van onze club voor ogen beter, ja noodzakelijk dat Arie zijn functie ter beschikking stelde. Meer willen wil MATIG UW SNELHEID OP TERREIN AJAX-STADION! Bij deze doen wij een beleefd doch dringend beroep op automobilisten, motorrijders, brom fietsers e.d., die op door-de-weekse dagen binnen de hekken van het Ajax-Stadion komen, zich volstrekt te houden aan de door het bestuur voor geschreven 10 km snelheid. Te weinig realiseert men zich dat juist waar men het niet verwacht, toch groot gevaar voor onge lukken e.d. kan schuilen. Er zal streng op een en ander worden toegezien. 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 3