bestuursmededeling F. van Hazendonk f f f f f f f f f f f f f sen (Duitsland) speelde het eerste amateurelftal ook nog een paar oefenwedstrijden. Tegen De Meern (Utrecht) werd een erg onfortuinlijke wedstrijd gespeeld. Het werd een 41 nederlaag. Tegen de derde klasser BPC, getraind door Ben Muller, werd het een 30 overwinning en ook in Rotterdam tegen het eerste amateurelftal van Feyenoord bleven we aan de positieve kant van de score (31). Vermeldenswaard was de zeer fraaie treffer van Cees Boot. Zoals gebruikelijk zorgden de heren Spelbrink c.s. in de Maasstad weer voor een voortreffelijke ontvangst. De ons vergezellende commissaris amateurvoetbal André Kraan heeft de Feyenoorders uitgenodigd om in de loop van 't komende seizoen weer een tegenbezoek aan de Meer te brengen. Ajax 4 besloot het seizoen met een gelijkspel tegen Zwaluwen Vooruit 2 in Utrecht, waar beide elftallen niet tot scoren kwa men. De laatste thuiswedstrijd tegen het reeds gedegradeerde Rivalen werd een regelmatige 31 zege. Tot besluit van het seizoen werden ook nog twee vriendschap pelijke wedstrijden gespeeld. Tegen De Meern 2 werd met 31 gewonnen, maar in Rotterdam tegen Feyenoord 4 werd het een flinke nederlaag (61). Na met 01 te hebben voorgestaan, kregen de Rotterdammers ineens de geest. Bijna ieder schot was raak, terwijl onze jongens ondanks heftige aanvallen niet meer tot scoren kwamen. Na afloop van deze laatste wedstrijd werd samen met het derde elftal in de bestuurskamer van het Ajax-restaurant een gezellige bijeenkomst gehouden met een hapje en een drankje, waarbij André Kraan allen bedankte voor de inzet tijdens de trainingen en de wedstrijden. Trainer Cees Groot alsmede de Elftalcom missie kregen een pluim voor het vele verrichte werk. Het enige punt waarop hij terecht iets had aan te merken, was het dit jaar te grote aantal strafzaken. Ajax 5 leed tegen DEC 2 een verdiende, onnodige nederlaag. Toen de stand een kwartier voor tijd nog steeds 00 was, gingen te veel mensen naar voren om de situatie te forceren. De goals vielen toen aan de andere kant en DEC won met 20. Aan de De Boelelaan werd met 31 van AFC gewonnen. Het was een goede en regelmatige zege. Junior Schipper comple teerde het elftal en speelde een behoorlijke wedstrijd op het middenveld samen met Ab Post, die voor deze gelegenheid van het zesde elftal was geleend. Reeds spoedig leidde AFC met 10 toen een scherpe voorzet via een Ajax-lichaam in 't doel verdween. De gelijkmaker kwam van Harry Premseler, die van af zeker 40 meter een ver schot loste, dat onder de lat, door de handen van de keeper in het doel verdween. Een prachtige aan val over rechts, waar Jan Hoopman handig een tegenstander passeerde, leidde tot een fraaie voorzet, die koppend door Frans Grootenboer werd afgerond. In de tweede helft een sterker Ajax, maar geen goals (waar lazen we dat meer?). Pas in de slotfase scoorde Jan Hoopman uit een strafschop wegens hands (1—3). Over de laatste drie wedstrijden valt helaas niet zoveel goeds te vermelden. Mede door het feit dat wij noch aan de bovenkant, noch aan de onderkant van de ranglijst veranderingen konden veroorzaken, was de animo binnen het elftal ver te zoeken. Er werd teveel gepraat en te weinig gevoetbald. De resultaten spreken voor zichzelf: ZSGOAjax 10, AGS Olympus Ajax 11 en van het reeds gedegradeerde Blauw-Wit 4 werd op ons veld zelfs met 01 verloren. VOORVERKOOP AJAX en OLYMPISCH STADION Toto-inlevering: Ajax - Blauw-Wit DWS - WVHEDW Sigarenmagazijn Postagentschap Derkinderenstraat 64, Amsterdam-West Telefoon 150107 Waarde clubgenoten, In verband met de stijging van het index-cijfer ten aanzien van 1 juli 1973, alsmede de verhoging van de contributie en het heffings-percentage van de wedstrijd-ontvangsten van de KNVB, tengevolge waarvan de lasten van onze vereniging steeds toe nemen, is het noodzakelijk de contributies en donaties te ver hogen. Overeenkomstig het bepaalde bij artikel 15 van het Huishoude lijk Reglement werden op 9 mei jl. door de Ledenraad de con tributies en donaties voor het verenigingsjaar 1974-1975 als volgt vastgesteld: Ere-leden en leden van verdienste (bondscontributie) 6,50 Werkende- en buitengewone leden 135,— Ondersteunende leden LO CM CM Junioren A (16-18 jaar) 45,— Junioren B (14-15 jaar) 35,— Junioren C (12-13 jaar) 30,— Pupillen (10-11 jaar) 25,— Dameskaarten voor werkende- en buitengewone leden en junioren A 110, Dameskaarten voor ondersteunende leden 135, Kinderkaarten (t.m. 14 jaar) 85, Entreegeld nieuwe leden 12,50 Auto-parkeerkaarten 100, Reserveringskaarten 55, Wij vertrouwen dat u allen, die Ajax een warm hart toedraagt, begrip kunt opbrengen voor deze noodzakelijke verhogingen. Inmiddels verblijven wij met clubgroeten, Hoogachtend, Bestuur AFC AJAX H. G. A. Timman, penningmeester Opvallende noot bij dit elftal is nog, dat sinds de kans op pro motie naar de KNVB bestaat, geen kampioensfeest meer kon worden gevierd, terwijl in voorgaande jaren de titel steeds al bij voorbaat vaststond. Mijne heren, laten we het in ons jubileumjaar (75-jarig bestaan) nu eens echt waarmaken. Ajax 6 verloor de sleutelwedstrijd tegen TABA met 23. In de eerste helft scoorden de mensen van de Kruislaan een dubieus doelpunt (hands). Tot de rust bleef de stand ongewijzigd, ook al omdat beide partijen zich geen doelrijpe kansen wisten te scheppen (01). Na de thee kregen we een penalty wegens hands, welke door Ab Post werd verzilverd. TABA kwam echter toch weer vóór, via een ver verrassend schot Rob Lissauer bracht na een prachtige actie de ploegen weer op gelijke voet. TABA had toch het laatste woord. Een slordig optreden van de 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 20