amateuroverzicht Seizoen 1973-1974 - (v.l.n.r.) achterste rij: C. Groot (trainer), W. F. Schoevaart (leider), W. K. N. Schuffelen, A. F 4e Vos, C. J. Boot, A. J. van Eyden, F. Post en G. Fischer (leider); voorste rüA. B. Been (leider), J. J. Ferron, H Hooseboom, R. Grootenboer, T. Bogaard, G. Hekeling en E. Berkman Ajax' le amateurvoetbal Meyers, E. P. Kuyper, J de Jong, J. van Doorn, C door W. W. HEISTERKAMP en W. F. SCHOEVAART De beslissingen zijn dan eindelijk gevallen. Helaas kunnen we dit jaar geen kampioenselftal huldigen ,al zijn we er dan ook heel dicht bij geweest. Ajax 3 wist zijn laatste wedstrijd tegen Volendam niet in winst om te zetten, hetgeen noodzakelijk was om de wijdbroeken een beslissingswedstrijd af te dwingen. Onze eeuwige rivaal griste de titel voor onze neus weg en wij moesten ons wederom tevreden stellen met een tweede plaats. Ajax 4 bereikte na een zeer matige competitie-start uiteindelijk een alleszins eervolle vierde plaats. Ajax 5 eindigde midden in de ranglijst. In dit elftal moest dit jaar bijzonder veel worden gewisseld en dat heeft mede, vooral in de beginfase, geleid tot veel, onnodig, puntenverlies. Ajax 6 tenslotte heeft de kampioensvlag ook niet kunnen hijsen. Het werd tweede achter TABA met twee punten achterstand. Dit elftal heeft helaas in de slotperiode van de competitie pun ten verspeeld, doordat verschillende spelers de zomersporten honkbal en tennis prefereerden boven voetbal. Dan nu een laatst, kort overzicht van de gespeelde wedstrijden. Ajax 3 speelde in de thuiswedstrijd tegen JOS af en toe zeer goed. Mede door de zwakte van de Kruislaanbewoners werd het een monsterscore (11 1). Ton Meyers (3x), Eddie Kuyper (4x), Hans de Vos, Rolf Grootenboer, Cees Boot en Freek Post ieder één maal zorgden voor de doelpunten. Het was volgens elftalleider G. Fischer vooral de conditie die in deze de doorslag heeft gegeven. En dan de slotwedstrijd tegen Volendam 3. Na een half uur spelen werd het 10 toen de buitenspelval niet correct werkte. In de tweede helft werd het 20 via een strafschop. Volendam bleef gedurende de hele wedstrijd het spel controleren en wij kregen geen enkele kans. Vanaf deze plaats onze felicitaties aan de Volendammers met het behaalde kampioenschap. Als voorbereiding op wedstrijden in Bilbao (Spanje) en Hes- 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 19