mooi ingeschoten. Na rust werd het 20. De veldmeerderheid was echter niet in doelpunten uitgedrukt. De B2 behaalde een goed resultaat door tegen Uithoorn BI 11 gelijk te spelen. De C2 speelde uit tegen St. Martinus C1. Ajax speelde een uit stekende wedstrijd. In de 1e helft kwamen we door R. Matteman met 01 voor. Hij rondde een combinatie met Uytenbogaard mooi af. Na de rust zorgden Donald de Vries en Philip Uyten bogaard voor 02 en 03. Het is jammer dat de C2 pas aan het eind van het seizoen goed ging draaien. TOG C1Ajax C3: uitslag 12 De laatste wedstrijd, die onze C3 juniores tegen TOG C1 speelden, leverde een 21 overwinning voor Ajax op. Een wed strijd om over naar huis te schrijven was het beslist niet, want het 2e veld van TOG was m.i. onbespeelbaar. Ik heb zelden zulk een hobbelig voetbalveld gezien. Hierbij komt, dat onze C3 juniores al reeds kampioen waren, zodat het een moeilijke zaak was de spelers geïnspireerd te krijgen. Dat neemt niet weg, dat onze voorhoede diverse doelrijpe kansen jammerlijk om zeep bracht. Het was toen 20 in ons voordeel. Dat het toch nog 21 werd was de schuld van onze verdediging, die vrijwel en bloc naar voren trok om de score uit te bouwen. Koopman en Westerman, die overigens zeer verdienstelijk voetbalden, kunnen erover meepraten. Hoe dan ook, de C3 juniores zijn nu uitge- voetbald. Het seizoen 1973-'74 zit er weer op. En de kampioens titel werd in de wacht gesleept. Bravo, mijne heren van de C3. Wij wensen van deze plaats Balte, die met een armblessure in het ziekenhuis werd opgenomen, een spoedige beterschap toe. De C4 kwam de laatste wedstrijd uit tegen TWMC C2. Het bleef 00, wat betekende dat de C4 in de competitie slechts 1 puntje heeft moeten prijsgeven. Dinsdagavond 7 mei De Cl speelde de laatste competitiewedstrijd tegen AFC. Ook nu kon dit elftal het ongeslagen record handhaven, door met 30 te winnen. De spelers dit seizoen bij de C1waren: v. Slee, P. de Vries, Bergsma, v. d. Boog, Smit, Beyne, Muller, Heyt, v. Wees, v. d. Beid, Cornet, v. d. Hengst, Klapmuts, Waas, Panday. De A3 speelde tegen Sporting Zuid A1. Het werd een vrij ge makkelijke overwinning (30). Helaas kwam Ajax A3 2 punten te kort om kampioen te worden. Donderdagavond 9 mei De A2 speelde vanavond tegen ZSGO A1. Ajax had aan een gelijk spel genoeg om kampioen te worden. Dat dit elftal zulks ook wilde, zag er in het begin helemaal niet naar uit. Al in de beginfase kon Ajax de wedstrijd beslissen, doch de twee doel rijpe kansen werden onbenut gelaten. Het pakte geheel anders uit. Halverwege de eerste helft nam ZSGO de leiding (01) en een paar minuten later stond het al 02. Vlak voor rust kon Ajax, uit een vrije trap, tegenscoren (12). In de tweede helft begon Ajax een fel offensief, doch doelpunten bleven nog uit. Tien minuten voor tijd werd een speler, wegens natrappen, het veld uitgestuurd. En juist in deze tien minuten wist de A2, via een doelpunt van Brood, de gelijkmaker te pro duceren (22). Deze gelijke stand werd met man en macht verdedigd en vastgehouden. De A2 was zodoende kampioen (de 5e van onze juniores). Proficiat jongens en proficiat leider v. d. Wal. Spelers van de A2: Schill, Brood, v. d. Zee, Duyvelshoff, Ka non, Beerenpoot, Sterk, Singerling, Jager, v. Bergen, Knottne- rus, v. Diepen. Zondag 12 mei Ajax A1RCH A1 5—1 Rohda '23 A1—Ajax A2 1—0 Zeeburgia B1Ajax B1 01 NFC B1—Ajax B2 0—2 Dit waren de laatste competitiewedstrijden. H. BIJVANK Jr. IN MEMORIAM Met ontsteltenis ontving ik donderdag 16 mei 1974 het droevige bericht, dat onze grote Ajax-vriend Max de Groot was overleden. Wat zijn lieve vrouw Annie ook tijdens zijn plotselinge ziekte nog voor hem gedaan heeft en dat is niet gering het heeft helaas niet mogen baten. Een fijne kerel is veel te vroeg van ons heengegaan! Ik heb het voorrecht gehad, als toenmalig Voorzitter van Ajax, Max in 1957 mede te delen, dat hij na toen meer dan 30 jaren ondersteunend lid van onze vereniging te zijn geweest voor zijn grote verdiensten jegens Ajax, benoemd was tot werkend lid. Dat betekende voor hem, met zijn unieke ,,Ajax-hart", een zeer grote onderscheiding. Hij is enige jaren lid van onze Ledenraad geweest, waarbij sterk opviel, dat alles wat hij voorstelde, alleen maar in het be lang van ,,zijn-Ajax" was bedoeld. Een voorbeeld voor ons allen. Wij zijn hem zeer dankbaar voor deze geweldige aanhankelijk heid. Wij zullen zijn nagedachtenis in hoge ere houden. Moge zijn vrouw Annie en de verdere familie de kracht vinden, dit voor hen zo zware verlies te dragen. Dat hij ruste in vrede. WIM VOLKERS JEUGDTOERNOOI VAN KON. BERCHEM SPORT TE ANTWERPEN VOOR Al JUNIOREN Zondag 14 april vertrok de A1 selectie 's morgens om 9 uur van het Ajax-stadion voor een tocht van ca. 2£ uur naar Ant werpen. Na een korte „ravitaillering" te Breda werden we in België ontvangen door een delegatie van de organiserende ver eniging. Nadat we in ons hotel waren gearriveerd (een voortreffelijk onderkomen, compliment Berchem!) en de kamer-indeling had plaatsgevonden, gingen we, na een aangepaste maaltijd, naar het veld voor de eerste wedstrijd van het toernooi tegen Antwerp FC. Een goede start van de Ajax-jongens leidde reeds na 5 mi nuten tot onze openingstreffer van Hannie Aas; een goed opge zette aanval werkte hij tenslotte resoluut af. Zoals té vaak: ook nu zakte een Ajax-team terug, hetgeen ons tenslotte de gelijk maker kostte. Het technisch knappe Antwerp FC verdiende dit volkomen. Na rust weer het vertrouwde Ajax-jeugdteam. Goed, snel voet bal, goede inspiratie met als uiteindelijk resultaat een 31 overwinning (Henk v. Santen en Frans Post). In de wedstrijd vooraf won NAC met 20 van Berchem. 's Avonds in het hotel een zeer geanimeerde „verbroederings avond" met begeleiders en deelnemers, waar o.a. de bekende Belgische oud-international Vic Mees (jeugdtrainer Antwerp FC) werd gehuldigd. De rest van de avond vertoefde het Ajax-gezelschap in het hotel en nadat de jongens o.a. gezwommen hadden in het zwembad aldaar, verschillende t.v.-stations op het scherm waren bekeken en de radio's op de kamers hun verpozende dienst hadden be wezen, werden de bedden opgezocht. 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 15