Zee-en Rijnvaart PJrafica drukkerij Café-slijterij Hans Reijmers Het oudste café van Amsterdam Zeedijk 4 Billijke prijzen bogaard verving Evert Heyt, in de tweede helft, goed, blijkens o.a. twee doelpunten. Eindstand 18 voor Ajax. De C2 speelde een goede wedstrijd tegen het fysiek sterkere KBV C1 -elftal. Ajax was een paar keer dicht bij een doelpunt, maar het mocht niet lukken, zodat de eindstand 00 werd. Een goed resultaat voor de C2. Onze C4-juniores hebben op deze zondag bij AFC de titel in de wacht gesleept. Het was wel een zenuwslopend duel. waarin aan beide kanten enorme kansen werden gemist en levensgrote verdedigingsfouten werden gemaakt. Dat onze C4 deze wed strijd desalniettemin won, moet dan ook voor een groot deel aan Vrouwe Fortuna worden toegeschreven. De blijdschap was er na afloop van de wedstrijd niet minder om. Bloemen en vaantjes en foto's van het elftal werden uitgereikt door de heer Kraan. Jongens, jullie hebben dit kampioenschap zeker verdiend en daarom gefeliciteerd namens Ajax. Hier zijn de namen: Lakemond, Sterk, Faillé, Nijkamp, Soos, A. Kleton, Kooy, Schoevaart, Vrolik, v. Dijk, Koenes, Panhorst, Laarman, Paulus en Kuypers. Donderdagavond 2 mei Swift A1Ajax A2. Op een moeilijk bespeelbaar veld speelden we een ongelukkige wedstrijd. Thuis hadden we gelijkgespeeld en we wisten wat we konden verwachten. De gehele wedstrijd domineerde Ajax, maar de doelpunten bleven uit. Onze achter hoede hield het goed dicht en gaf géén kans weg. Zodoende kon onze aanval de verdediging van Swift onder druk zetten. Er werden echter nogal wat kansen door ons om zeep gebracht; ook hadden wij beslist geen geluk. Een paar maal tegen lat en paal, bovendien had de keeper van Swift alle geluk van de wereld aan zijn kant. Het enige doelpunt (01) van ons, kwam nog tot stand door een speler van Swift. Wat wij nogal eens vergeten is dat we de bal via het middenveld over de vleugels moeten spelen. Wekelijks hamer ik (aldus hr. v. d. Wal) op dit belangrijke punt. Het blijkt verder dat diverse clubs, als ze tegen Ajax spelen, er dusdanig hard tegenaan gaan, dat té zware en unfaire charges worden uitgevoerd. Onze scheidsrech ter trad mijn inziens hiertegen niet voldoende op. Gelukkig namen we de 2 punten van het Olympiaplein mee naar huis, zodat we de kampioenskansen nog volop in eigen hand hebben. DVH B1—Ajax B2: 1—0. Ajax ClDWS C1. Deze avondwedstrijd, gespeeld op ons hoofdveld, zou de beslissing brengen omtrent het kampioen schap van Amsterdam. Geïnspireerd door de sfeer van ons Stadion en aardig wat mensen op de tribune, hebben onze jongens een uitstekende wedstrijd gespeeld, hetgeen duidelijk door het publiek werd gewaardeerd. Ajax nam vanaf het begin het initiatief, wat in de eerste helft tot uiting werd gebracht in een 10 voorsprong, door een doelpunt van Evert Heyt. Kort voor dit doelpunt had dezelfde speler, na een werkelijk schitterende aanval, jammer genoeg een prachtige kans gemist. In de tweede helft domineer de Ajax helemaal en wist via doelpunten van Muller, Heyt, v. d. Hengst en een penalty benut door v. d. Boog, het ongeslagen kampioenschap te behalen. Proficiat, jongens. Zondag 5 mei Alkm. BoysAjax Al. Een wedstrijd vol moeilijkheden en met weinig inzet van een aantal Ajax-spelers. Het werd een onnodig gelijkspel (22). Ajax A2Uithoorn A1: uitslag 41. Na verleden week tegen dezelfde tegenstander gelijk te hebben gespeeld (33), was er bij de jongens op aangedrongen nu uit een ander vaatje te tappen en wat gemotiveerder te gaan voetballen. Ze gingen nu tenminste wat feller uit de startblokken dan de vorige keer. De bal werd sneller door ons afgespeeld en dit resulteerde in enige kansen. Nadat bij een aanval van ons de bal al 2 keer hard was ingeschoten, scoorde Eddy v. Bergen 10. Gelukkig werd er wat meer over de vleugels gespeeld. Na een pass op links trok Nico Kanon de bal voor het doel en Ko Jager kopte de bal met een boog onder de lat fraai in, 20. Nadat de scheidsrechter ons al 2 maal een penalty had ont houden, brak Johnny Duyvelshoff alleen door. Hij werd door de keeper in het strafschopgebied gevloerd. Hans Singerling maak te geen fout, 30. Met deze stand brak de rust aan. In de 2e helft een veel minder spelend Ajax. De combinaties liepen stroef en er werd weer te lang gewacht met het afspelen van de bal. Dit resulteerde in diverse malen buitenspel staan van onze jongens. Het was onbegrijpelijk dat er na een behoor lijke Ie helft, nu zo zwak werd gespeeld. Niettegenstaande dat waren er toch behoorlijke kansen die door ons echter werden ge mist. Uithoorn maakte een doelpunt wat fel bestreden werd. De bal zou achter de doellijn door onze keeper gepakt zijn. Volgens onze grensrechter was dit echter beslist niet het geval. Protes teren hielp echter niets; de scheidsrechter besliste: doelpunt, 31. De eindstand werd door Eddy van Bergen nog op 41 gebracht. Nu nog a.s. donderdag tegen onze grootste concurrent ZSGO. Als we die wedstrijd winnen, is de A2 kampioen. Ajax A3Zeeburgia A2. Ajax speelde één van zijn betere wed strijden. Tegen de verhouding in scoorde Zeeburgia 01, waar na v. Wees gelijk maakte. Voor de rust wist wederom v. Wees ons een voorsprong te bezorgen (21. In de 2e helft waren wij doorlopend in de aanval, maar wisten de vele kansen niet te benutten. Door een prachtig doelpunt van v. Beusekom won nen wij uiteindelijk met 31. De laatste thuiswedstrijd van de BI tegen WA werd met 20 gewonnen. De jongens waren erop gebrand deze wedstrijd te winnen, omdat ze uit met 10 hadden verloren. Binnen 10 mi nuten had het al 40 moeten staan, maar door pech bleef het 00. Na 20 minuten was het eindelijk raak. Een mooie combi natie tussen Keizer en Zinkstok werd door laatstgenoemde voor al uw brochures, periodieken, briefpapier, folders, programma's, geboortekaartjes, enveloppen enz. zeer korte levertijden 11 I elandsgracht 37 amsterdam-c. telefoon 232847

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 11