van de voorzitter Plantage Middenlaan 66 Amsterdam Telefoon 243220 Uit de Pers zult u hebben vernomen dat men het tot nu toe bestaande transfer systeem bij het Betaalde Voetbal in Ne derland heeft afgeschaft, om met een an dere naam: .vergoeding" toch een ander soort regeling bij het overgaan van een speler van de ene club naar de andere, te doen overblijven. Slechts vier clubs stemden tenslotte mèt Ajax tegen het alternatief van het be staande transfer-systeem; dat waren Go Ahead Eagles, Sparta, NAC en de FC Groningen. Op de KNVB-vergadering, waar bovenge noemd besluit werd genomen, heb ik uit drukkelijk gezegd, dat het Betaalde Voet bal daarmede de grootste fout in haar bestaan gemaakt heeft. Een ander punt op deze bijeenkomst waaraan ik mij heb geërgerd was (ik heb duidelijk naar voren gebracht dat ik zulks wel schandelijk vind) dat de meeste clubs in het Betaalde Voetbal niet eens de moeite genomen hadden de verschillende noodzakelijke reglements-wijzigingen te bestuderen. Het was alléén Ajax die op deze bijeenkomst het woord moest voe ren; alle door haar ingebrachte wijzigingen werden,tussen twee haakjes, aangenomen. Ik kan mij nu voorstellen, als men niet, zoals bleek, de noodzaak inziet aandacht te geven aan de nieuwe reglementen (die toch van het grootste belang zijn) dat het bij vele clubs inderdaad niet erg zal flore ren. We willen zeker niet de pretentie hebben iets bijzonders te hebben gedaan, doch we hebben als Bestuur wel meerdere uren over de reglements-stukken gebogen gezeten om deze stuk-voor-stuk te be kijken. Staande de vergadering waren er AjaxAZ '67 (KNVB-beker) in de mist AjaxFC Utrecht - Ger Mühren scoort uit een strafschop

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 8