AjaxFC Utrecht - Varga (9) scoort de openingstreffer wezigheid van bondstrainer Fahrdonc en zijn assistent Cor v. d. Hart zeker wel gunstig voor hem was maar wat hebben wij daarmee te maken. Rust 00. In de tweede helft (zonder Israels) was het eerst Paul Bijvanck, die de stand op 10 bracht door een verdedigingsfout af te straffen. Voor 20 zorgde Ger Kleton, na goed aangeven van Kist. Zaterdag 30 maart jl. was een zeer goede dag voor Jong-Ajax. Thuis werd Excelsior met maar liefst 60 .afgemaakt"Kleton vier goals!! maar dan wel allemaal schitterend aangegeven, zodat Ger nog slechts het laatste ..tikkie" had te gevenBerend Kist en Paul Lonhard waren de aandeelhouders in de score. Nu, hierover valt natuurlijk weinig bijzonders te zeggen; de tegenstand was uiteraard niet bijster sterk. Op dezelfde dag verloor concurrent FC Den Haag met 30 van de FC Amsterdam, zodat ons C-team nu één punt achter staat op de Hagenaars maar met ook één wedstrijd minder gespeeld. Jongens die laatste loodjes. Hou' vol Succes! Het feest van de BORDJESCLUB behoort ook alweer tot het verleden. Voor het eerst ten huize van ..Swart-Haverkamp" in de Jaap Edenhal (ijsstadion). Dat was bijzonder gezellig. Als we de stemming van de avond hier moeten weergeven, dan is onze conclusie: misschien wat minder luidruchtig dan voorgaande jaren maar wel erg gezellig. Mogelijk dat dat door de muziek kwam (orgel). We werden overigens uitstekend verzorgd; het diner was ,,af", de damesbediening bijzonder charmant en het borreltje prima. Enfin, Tijn Middendorp, deze avond als gast aanwezig, en mét hem Emile Catz (weer een eclatante speech) alsmede Nico Dal- mulder Tijn dan, zal in deze uitgave enkele impressies van de avond weergeven, zodat WIJ het kort houden om hem het gras niet voor de voeten weg te maaien. Alleen nog dit: volgend jaar bestaat de Bordjesclub 30 jaar!! Daar gaat het comité iets bijzonders aan doen. Tafelpresident Wim Volkers had het al over een soort zesdaagse of een ijshockey-toernooi Bij Sjaakie kan alles! Maar serieus we willen dan toch eens op pad gaan om bij leven en welzijn meerdere leden van de ,,Ouwe Garde", die we echter tijdens de jaarlijkse reünie weinig of nooit zien, ook naar het Bordjesfeest te krijgen. Om tenslotte dan nog even een opsomming te geven van de jubi larissen, die dit jaar de Bordjesclub komen versterken wegens hun 25 jarig lidmaatschap: R. Bartelsman, T. van Donkelaar, H. Dukker, W. F. Kluft, Ph. A. v. d. Valk en WWaayer. Zij die hun 40-jarig jubileum vieren: J. H. van Antwerpen, J. Hordijk, P. C. Keizer, D. J. Schalm en H. Spett. De Gouden Speld zal worden uitgereikt (50 jaar lid) aan: J. F. Bartelsman, H. Blom- vliet en C. H. Geudeker. Topscorer" is dit jaar, de man die vroeger een der werkelijk grootste figuren van de Nederlandse voetbalvelden was en daar menig goaltje voor Ajax pikte": good old HENK HORDIJK! Mogen wij, voorzover u dat al niet reeds hebt ontdekt, attenderen op twee unieke feiten: vader Bartelsman 50 jaar lid, de zoon: 25 jaar Ajacied. Jaap Hordijk 40 jaar in de rood-witte gelederen en vader Henk maar liefst 60 jaar! Zo de ouden zongen Met een enkele dagen Wassenaar-verblijf" ter voorbereiding op de wedstrijd tegen PSV in het Feyenoord-Stadion hadden we niet kunnen dromen dat in deze halve-finale voor de KNVB-Beker, voor ons min of meer het ledigen van de gifbeker zou worden. Was dat zo'n 400 jaar vóór onze jaartelling voor de Griekse wijsgeer Socrates een dramatisch einde, voor de club met de Griekse naam ,,AJAX" betekende dit plusminus 2374 jaar later eveneens een tragische afloop. Het begon goed. Reeds spoedig konden we de leiding nemen door een fout in de Philips-verdediging. Arno was de maker. Zo bleef het tot de rust waarbij deze eerste 45 minuten, zoals de laatste tijd helaas veelal gebruikelijk, rijk waren geweest aan helaas gemiste kansen en tenminste een 30 voor- IN MEMORIAM Op 19 maart jl. bereikte ons de tijding dat Frans de Haan was overleden. In de leeftijd van 76 jaar. Frans trad op 10 augustus 1917 tot onze vereniging toe en werd al direct bekend door zijn optreden in de zo beruchte en beroem de „Gouden Ploeg", het elftal dat ons in 1918 voor het eerst het nationaal kampioenschap bracht en zulks een jaar later zelfs ongeslagen herhaalde. Dat was in 1938 toen bij ons het Lidmaatschap van Verdienste werd ingesteld alsnog aanleiding ook Frans de Haan met deze onderscheiding te be giftigen. Toch is zijn voetballeven in Ajax niet van zo erg lange duur geweest; een kwestie van enkele jaren. In het verleden komen wij zijn naam ook nog tegen als tweede penningmeester en wel in het seizoen 1920-1921. Vertrek naar het buitenland verbrak de band met Ajax niet; Frans handhaafde zijn lidmaatschap. Later is hij weer naar ons land teruggekeerd, waarbij wij terugdenken aan de keren dat hij als tafelpresident bij de Bordjesclub fungeerde. Zijn vele Ajax-vrienden zullen zeker een goede herinnering aan hem bewaren. In alle stilte is Frans ter aarde besteld. Hij ruste in Vrede. 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 6