BRILLEN Oogmeting F. van Hazendonk worden geen kampioen en dan komt er een gedesillusioneerde ploeg terug. De uitputting van dat toernooi komt dan tweemaal zo hard aan. Negen spelers in één elftal, dat zal een kluif worden voor de trainer. Hoe dan ook." Een prettig vooruitzicht We schrijven zondag 31 maart jl. Vandaag tot onze diepe teleur stelling moeten constateren dat maart op deze allerlaatste dag van haar bestaan in 1974 ons, Ajax, een geduchte klap met haar staart heeft gegeven: Go Ahead EaglesAjax 22. Onbegrijpelijk, dat een ,,dik" gewonnen wedstrijd (we stonden 2O vóór) zó uit handen gegeven kan worden. Laten we het niet hebben over het niet-toekennen van een strafschop; zeker, we hadden dan mogelijk met 23 als winnaar naar huis kunnen terugkeren. Laten we het ook niet hebben over de kansen die ons vóór de pauze al op 4O of 5O hadden kunnen brengen. Dat alles doet immers niets af aan het feit dat eerdergenoemde 2O (Krol en Keizermet nog zeven minuten te spelen zéker door een elftal als Ajax zonder meer gehandhaafd had dienen te worden. Op 21 maart jl. vergaderde de LEDENRAAD in een zgn. ,,Open- huisbijeenkomst"Het college was voltallig aanwezig, waaraan kan worden toegevoegd dat de ere-leden de heren W. F. Volkers, J. de Boer sr., C. H. Geudeker en R. Vunderink eveneens acte de présence gaven. Ten aanzien van de notulen van de vorige vergadering waren het de heren L. M. van Wijk, M. J. W. Middendorp, G. Fischer en H. v. d. Zwaag, die enkele opmerkingen hadden, welke hier en daar tot correcties aanleiding gaven. Overigens was dit verslag van secretaris Westrik als-van-ouds weer keurig verzorgd. Punt 4 van de agenda: bestuursmededelingen. Hier gaf onze voorzitter o.a. een nog meer uitvoerige informatie aangaande een gesprek met de spelers van onze selectie, alsmede ook een on derhoud met trainer Knobel, een en ander op het vlak waar omtrent ook in de Pers de nodige berichtgeving had plaatsgevon den (o.a. Maarten de Vos in ,,De Tijd" alsook een interview met Horst Blankenburg in ,,Het Parool"). Dit leidde tot een discussie waaraan o.m. deelnamen de heren H. Smit, A. R. Been, Midden dorp, Schoevaart, Kamlag, Boering. Verder deelde voorzitter Van Praag mede, dat aan de KNVB een protest-telegram was gezonden naar aanleiding van bepaalde insinuaties, gedaan door de heer Stoop (FC Amsterdam), zulks met betrekking tot de verdeelsleutel (de financiën betreffende dus) bij de a.s. wereldkampioenschappen Onze president gaf daarbij nog als zijn mening te kennen, dat de financiële expert in het sectiebestuur van de KNVB, de heer Zwikstra, zeker niet zou accepteren hetgeen de heer Stoop had gelanceerd. Een bevestiging hiervan is later inderdaad gekomen: de heer Stoop heeft zijn excuses moeten aanbieden, onder terugneming van zijn woorden, een en ander onder bedreiging van de heer Zwikstra dat deze anders zou aftreden. Tijdens de rondvraag kwam o.a. nog naar voren, dat de ver bouwing aan ons Stadion (arcade) alsmede de nieuwbouw op Voorland begin mei een aanvang zullen nemen. (Onze bijna 40- jarige burcht" behoeft verder ook weer de nodige reparaties.) Het (minder) aantal bezoekers kwam nog ,,ter tafel", alsmede de bespreking met de Gemeente over de parkeerproblemen resp. verbindingen met het Ajax-Stadion; het punt van de veelvuldige interviews, de inhoud en gevolgen daarvan; het resultaat van de kortelings gehouden enquête; de scouting; het 75-jarig bestaan van Ajax in maart 1975 (dat tegelijk samenvalt met het 700-jarig bestaan van good-old Amsterdam) en andere belangwekkende respectievelijk interessante onderwerpen. Te circa 22.30 uur sloot de voorzitter deze bijeenkomst. JONG-AJAX ofwel het C-elftal draait de laatste wedstrij den zeer goed. Als we de situatie van dit ogenblik (zaterdag 30 maart 1974) in aanmerking nemen, is de stand van zaken zelfs bijzonder gunstig, echter het is nog wel te vroeg om In betrekkelijk korte tijd ontmoetten de discipelen van Bob VOORVERKOOP AJAX en OLYMPISCH STADION Toto-inlevering: Ajax - Blauw-Wit DWS - WVHEDW Sigarenmagazijn Derkinderenstraat 64, Amsterdam-West Postagentschap Telefoon 150107 Haarms tweemaal Jong-Feyenoord. Eerst in Rotterdam waar de wedstrijd in een gelijkspel (11eindigde. Bij dit treffen had den de gastheren o.a. de selectie-spelers Reitsma, Wery en Israëls opgesteld. Ajax heeft een zeer goede wedstrijd gespeeld. Was Feyenoord in de eerste helft het meest aan de bal, toch kregen wij twee goede kansen, die echter onbenut bleven (rust 00). Na de hervatting was het in enkele seconden vanaf de af trap 10 voor Ajax door Kist. Voorlopig kreeg de thuisclub geen kans daarin verandering te brengen, ondanks gejoel om de gelijkmaker door toch wel zo'n 8000 toeschouwers. Maar Ajax behield het beste van het spel en had zeker de score nog kunnen verhogen. Nu, helaas, zag Rinus Israëls kans na een afgeslagen aanval de bal, via een scheenbeen, in het Ajax-doel te plaatsen. Daar bleef het bij 11 De thuiswedstrijd tegen de Rotterdammers (23 maart jl.) kon, naar onze mening, het predikaat: klasse, niet halen. Zeker, er waren vooral bij Ajax zeer goede momenten bij, doch in het al gemeen was men bij het plaatsen vaak minder gelukkig en scheen het, wat onze aanval betreft, alsof men angst had voor Rinus Israëls. Hij kreeg o.i. veel te veel de gelegenheid zich als heer-en-meester" op te stellen, wat met het oog op de aan- Bent u kwaliteits- en prijs bewust? Al drie generaties lang een begrip in Amsterdam Grote internationale collectie brilmonturen Alles wordt in eigen werk plaats gemaakt, waardoor snelle aflevering Vakmanschap en perfectie een eerste vereiste Foto-artikelen Ie klas kleur- zwart-wit afwerking JAVASTRAAT 117 - TELEFOON 350117 Leverancier van alle ziekenfondsen 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 5