kroniek ajax-nieuws ,,PSV trekt sprint aan voor messcherpe finish van Ajax, Feyenoord en Twente". Dit opschrift plaatste verslaggever Dick Ariese boven zijn artikel over de wedstrijd PSVAjax (31voorkomende in ,,Sport- totaal", zijnde de gezamenlijke maandagavond sportbeschou- wingen in NRC-Handelsblad, ditmaal d.d. 25 maart jl. We noe men die ,,kop" boven 's heren Ariese's pennevrucht hier gaarne, omdat het een goede karakteristiek is van de spannende eind fase in de competitie van de eredivisie 1973-1974. Er zijn in verband met deze wedloop reeds vele theorieën ver kondigd met betrekking tot de werkelijke finish, doch wij menen dat het daarvoor nog wel even te vroeg is. Er zijn nog zeven wedstrijden te spelen, waaronder de topper Feyenoord FC Twente (waarvan de uitslag in meer dan één opzicht door slaggevend kan zijn), doch laten we niet uit het oog verliezen dat, wat de andere wedstrijden betreft, het een bekend feit is, dat vaak clubs uit de middenmoot (niets meer te verliezen) en vooral de staartclubs, welke uit het schijnsel van de rode lan taarn wensen te blijven (dus met een alles-of-niets inzet), maar al te vaak voor grote verrassingen kunnen zorgen, vooral wan neer op hun terrein wordt gespeeld. Wat dat aangaat heeft FC Twente behalve dan het bezoek aan de Rotterdamse ,,Kuip" nog de minste problemen. Overigens is het wel opmerkelijk dat de Grote Drie" nu niet in zo'n beste c.q. constante vorm zijn. De laatste wedstrijden van Feyenoord doen allerminst vermoeden dat hier een preten- Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1973/1974 - Maart/April 1974 - No. 8 Abonnement (voor niet-leden): f 15,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, J. van Praag Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet vóór 30 april a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn Foto omslag Jan Mulder in actie dent voor het ere-schavotje aan het werk is en de resultaten van de Twentenaren zijn qua spel nu ook niet om over-naar-huis-te- schrijven. Als we de hand tenslotte in eigen boezem steken, dan was het AjaxUtrecht uitgezonderd de laatste wedstrij den zeker niet zo best. Tegen AZ '67 (om de KNVB-Beker) hadden we werkelijk moeite om de volgende ronde te halen. Stonden aanvankelijk met 10 achter, doch Ger Mühren kon met een fraaie kopstoot er 11 van maken. En de Alkmaardersdie deze avond met uitstekend voetbal uit de bus kwamen, in Vooys een uiterst scherp reageren de doelman hadden hielden het in 2 x 45 minuten zo, met als gevolg: verlenging. Jan Mulder slaagde er in om in deze periode de winnende goal te scoren, ons daarmede in de halve finale brengend tegen PSV. Bestuurslid Ligthart van AZ '67 banaderde ons vóór de aanvang van de wedstrijd in de bestuurskamer, waarbij hij zijn teleurstel ling er over uit sprak in ons vorig clubblad zoveel negatiefs over zijn club te hebben moeten lezen met betrekking tot die bekende rumoerige ontmoeting onder leiding van scheidsrechter Geurens. Alsof alleen AZ de boosdoener was." Nu ja, zó willen we dat natuurlijk ook weer niet stellen; de grootste oorzaak van alle ellende was de zwakke leiding van de arbiter. En dat er aan onze kant ook wel handelingen waren die niet door de beugel konden Wie zonder zonde is We hebben beloofd in dit clubblad tot uiting te laten komen, dat het niet de bedoeling was de zaak zó scherp te willen zien. Het meeste speet ons nog dat Jan Mulder, die in eerste instantie niets met de spanning tussen de AZ-spelers en de heer Geurens te maken had, zich er ook niet in mengde, uiteindelijk toch nog het grootste slachtoffer werd. Maar daarover heeft AZ als getuige voor de Strafcommissie een voor Ajax c.q. Jan Mul der gunstige verklaring afgelegd. Wel, Alkmaarders, we hebben jullie spel in de bekerwedstrijd bewonderd, dit na afloop, in een goede sfeer met borreltje, ook niet onder stoelen of banken gestoken! Shake hands en veel succes in de toekomst. Dat zit er in, dachten we! De competitie-wedstrijd tegen Haarlem (in Haarlem) kon wat Ajax betreft allerminst een voldoende halen. Ronduit een slechte wedstrijd. We wonnen weliswaar met 10 (Neeskens), maar daar is ook alles mee gezegd. Voor hetzelfde geld waren we met lege handen teruggekeerd, gelet op het aantal kansen dat de gastheren zich wisten te scheppen. Een week later, aan de Middenweg, tegen Utrechteen her boren Ajax. Het was werkelijk groots wat onze jongens deze middag pres teerden. Nog zonder Barry Hulshoff, terwijl Varga (succesvol) op rechts stond in plaats van Johnny Rep. Uit een vrije schop heel goed genomen namen de Stichtenaren wel de leiding, doch we maakten al spoedig gelijk (fraaie kopbal van Varga), terwijl korte tijd later, uit een strafschop genomen door Ger Mühren, de stand 21 in ons voordeel werd. Een fout in de verdediging der gasten strafte Jan Mulder af (31waarna vóór de rust er niets meer veranderde noch iets bijzonders te vermelden viel. Na de thee was het Arnold Mühren (uitstekend), die no. 4 ach ter doelman Henriksen plaatste. Olsen (Utrecht) kon in de 65e minuut een tweede treffer voor de gasten lanceren. Johan Neeskens tenslotte stelde de uitslag met een schitterende kop bal op 52 voor Ajax.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 2