Door een goed stuwende achterhoede Meyer-Hoff-Paschier-v. d. Meyden kwamen er 3 mooie doelpunten tot stand. Zinkstok (2x) en Brenker 1x). Na een prima gespeelde wedstrijd heeft de B3 van Ajax de Blauw-Wit B3 juniores een verdiende 01 nederlaag toege bracht. De Cl speelde een beste wedstrijd bij AFC. Al snel stond Ajax op 01 door Remco Muller. Dit was ook de ruststand. In de 2e helft werd er méér over de vleugels gespeeld; dit resulteerde in 3 prachtige doelpunten resp. door Heyt, v. Wees en v. d. Hengst gescoord. Eindstand 04. De C2 wist tegen een fysiek sterker Rivalen een 01 achter stand om te buigen in een gelijk spel. Het hele elftal heeft er voor geknokt. Hulde. De C3 heeft het tegen de C1 van TDW-Centrum lelijk af laten weten. Een 42 nederlaag. En verdiend. Wedstrijdmentaliteit en inzet waren ver te zoeken. Het was de laatste tijd te ge makkelijk gegaan. We zijn nóg koploper, maar dit betekent wel: op je hoede zijn en geen onnodige punten meer verliezen. De C4 had een gemakkelijke morgen. De C2 van TWMC werd met een 80 nederlaag de kleedkamer ingestuurd. Dit was de zoveelste overwinning. Ga zo door, jongens. Zondag 24 maart HMS A1Ajax Al. Door goed dynamisch positiespel werd HMS overspeeld; een 61 overwinning voor Ajax. Mede door het gelijke spel van Volendam werd vandaag het kampioenschap behaald. Proficiat, mannen! De A2 moest aantreden tegen Germaan A1. Ajax kwam met 03 voor. Maar het spel werd steeds ruwer, sommige jongens raakten hun hoofd kwijt en de eindstand kwam op 33. Het was een wedstrijd vol incidenten. Blauw-Wit A3Ajax A3. Dit was geen beste partij. Verschillen de spelers waren té individueel. Mogelijk kwam dit door het veld, dat erg hobbelig was en waardoor de spelers elkaar moei lijk konden vinden. We behaalden toch een 04 overwinning. De BI speelde uit tegen OVVO BI. Ajax was in de eerste helft wel sterker, maar er kwamen weinig doelrijpe kansen. In de 2e helft werd er sterk gevoetbald. Door een prachtige kopbal van Zinkstok kwam Ajax verdiend op 01, waarna Matteman er nog 02 van maakte na goed doorzetten. De B2 kon in Badhoevedorp tegen de B1 van Lijnden niet ver der komen dan 00. De B3 ging tegen Schellingwoude B1 roemloos met 51 ten onder. De veelal fysiek sterkere spelers van Schellingwoude zaten er in deze wedstrijd op eigen terrein als duivels op, omdat een overwinning op Ajax hun het kampioenschap zou kunnen brengen. In de achterhoede was Nanning de grote uit blinker. Na afloop van de wedstrijd kwamen de bloemen op de proppen: Schellingwoude B1 was kampioen. De Cl speelde een moeilijke wedstrijd tegen WA C1. De thuis spelende club verdedigde verrassend sterk. Toch kregen we enkele goede kansen, doch die werden niet benut. Zelfs kropen wij een paar keer door het oog van de naald, bij gevaarlijke uit vallen van onze tegenstanders. Ook in de 2e helft hetzelfde beeld, zodat het tweede verliespunt een feit werd (00). De C2 kwam in een zeer goede wedstrijd tegen koploper Uit hoorn C1 uit. Door inzet en goede combinaties werd het 40, waarvan Uytenbogaard er 3 voor zijn rekening nam. De C3 tegen RCM C1 in Muiden. Ajax speelde een slechte wed strijd op een zeer hobbelig veld. Bij de rust was het 05. Met Sigarenmagazijn "DE SPORT" VOORVERKOOP; Ajax- en Olympisch Stadion A. L. van Loon - J. P. Heiiestraat 97 - tel. 16 7105 wat meer overleg en wat minder individueel spel had er nog veel meer ingezeten. Onze keeper had in de 1e helft geen bal gehad. Na rust werd het al gauw 06. Door een misverstand in onze achterhoede kon RCM de eer redden (16), waarna Puck de Vries de eindstand op 17 bepaalde. De C4 was in het begin van de wedstrijd tegen JOS C2 sterk in de aanval, maar kwam toch met 01 achter. Het werd zelfs nog 02 door een penalty. Na rust een herhoren Ajax. We mochten ook (2) penalties nemen (22). Het ging steeds beter, waardoor er nog 2 doelpunten volgden, zodat de einduit slag 42 werd. Zondag 31 maart Vandaag speelde de Al tegen de A1 van Haarlem om het kampioenschap van West 1. Het was de eerste wedstrijd. Haarlem begon overdonderend. Net toen Ajax onder de druk uit was, werd er door een van ons „hands" gemaakt in het be ruchte gebied. Dit betekende penalty en 01. Ajax ging beter voetballen en werd sterker. Er kwamen enige kansen, maar het duurde toch nog tot vlak voor de rust eer Ajax gelijk maakte; uit een mooie trekbal van Henk v. Santen kon Kok inschieten. Na de rust was het een open strijd. Aan beide kanten kansen, maar het bleef 11. Het zal a.s. zaterdag, 6 april, een moei lijke return worden. De A2 speelde tegen Geinburgia A1. De opdracht was het accent op de aanval te leggen, mede door de uitslag van de uitwedstrijd. We namen bij het begin direct het initiatief en Geinburgia werd danook onder druk gezet. Dit resulteerde na circa 10 minuten in 10 door Singerling. Onze gelegenheids- spits Duyvelshoff maakte er 20 van, 30 werd het door Knottnerus en Singerling benutte een penalty (40). Door een dekkingsfout in onze verdediging werd het 41. De kansen die door onze jongens om zeep werden geholpen, waren legio. We zijn zeker 3 maal alleen voor de keeper geweest, zonder te doelpunten. De einduitslag werd tenslotte 52. Hopelijk wordt er volgende week tegen DWS door ons anders gespeeld! De A3 speelde tegen Geuzenveld A1 een nerveuze wedstrijd. Waarschijnlijk kwam het omdat we moesten winnen om nog kam pioen te kunnen worden. In de 1e helft kwamen we met 01 achter te staan, wat beslist niet nodig was geweest, daar we een paar kansen om te scoren lieten liggen. In de 2e helft speelden we met een enorme inzet en het gelukte v. Beusekom, uit een prachtige voorzet van v. Wees, gelijk te maken. Toen J. Staats daarna ons tweede doelpunt scoorde (21), kregen we loon naar werken. De spanning in de BI juniorencompetitie is gestegen tot een hoogtepunt. Wij wonnen zelf zeer verdiend met 10 van De Spartaan, terwijl de concurrentie punten verspeelde. Zeer stug verdedigende Spartanen maakten het ons zeer moei lijk. Zij probeerden een gelijkspel er uit te slepen, wat tot de rust lukte. Echter vrij kort na de thee maakten wij 10. Met kunst en vliegwerk kon de tegenstander het 10 houden. Met nog 4 wedstrijden te spelen is alles nog mogelijk. Ajax B3 heeft na een goede wedstrijd DCG B3 met 60 ver slagen. De combinaties liepen gesmeerd en er werd ook zonder bal door de jongens goed „gespeeld". Zij liepen steeds de vrije ruimte in, zodat DCG van het kastje naar de muur werd ge stuurd. Door mooie 12-combinaties was het 50 bij de rust. In de tweede helft speelde Ajax een rustig partijtje voetbal, maar er kwam niet meer dan één doelpunt bij, zodat de uitslag 60 werd. De Cl kwam uit tegen DCG. Al spoedig kwam Ajax op 01 door Peter v. d. Hengst. Hij wist de keeper te passeren door een omhaal over hem heen. Voor rust maakte Heyt er met een droge „knaller" 02 van. In de 2e helft kon Kaman,-uit een voorzet van Remco Muller, inkoppen (03). Wederom uit een voorzet van Muller kon v. d. Borg de keeper passeren met een kopbal. Dit betekende 40, wat tevens de verdiende eindstand was. De C2 speelde een schitterende wedstrijd tegen DWS C2 op Spieringhorn. Zonder de andere jongens te kort te doen, was „Spielmacher" Cornet de ster van het veld. Hij kon, opererend 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 18