rondom de jeugd ajax-pupillen-toernooi op saterdag 11 mei a.s. De A2 speelde tegen DCG A2, uitslag 30. Al vrij spoedig hadden wij het initiatief en daardoor kregen we een behoorlijk veldoverwicht. De bal werd snel gespeeld en er onstonden daardoor enige gevaarlijke situaties voor het doel van DCG. Ko Jager was naar links gezwenkt en kreeg een pass in de ruimte en vanaf de linkerzijde van het strafschopgebied knalde Ko de bal hard in de linkerbovenhoek. Een pracht doelpunt. Even daarna passeerde Rein Bargman zijn tegenstander en trok de bal op maat voor en Ed v. Bergen maakte geen fout, 20. Met deze stand brak de rust aan. De tweede helft was jammer genoeg een stuk minder dan de eerste. Er gebeurde niet zo veel. Uit een voorzet van rechts kopte Bart Knottnerus de bal keurig door naar Ko Jager en het was 30. Ko Jager kwam nog een keer alleen voor de keeper, maar hij verspeelde de bal. Eén van onze beste mensen was Eddie v. Bergen, die sinds enige weken weer een goede partij voetbal speelde. Zie je wel dat het goed gaat, Eddie. De BI ging naar DWS B1. De met spanning tegemoet geziene wedstrijd werd door Ajax met 01 gewonnen. Deze partij moesten we beslist winnen (van de koploper) om de aansluiting niet definitief te verliezen. De eerste helft werd er slecht ge voetbald, met een sterker DWS. Na de pauze kwam (door de donderspeech in de kleedkamer?) een herboren Ajax terug, wat resulteerde in de 01 overwinning. Door deze zege is de competitie wel spannend geworden. Met nog 7 wedstrijden te spelen, staan er 5 elftallen aan de kop van de ranglijst. De B2 speelde uit tegen Slotervaart B1. Door bepaalde om standigheden kon Ajax het niet bolwerken. Men verloor tegen de fysiek sterkere tegenstander de strijd (in de 2e helft) met 4—1. In een door Ajax B3 niet zo'n best gespeelde wedstrijd werd Het is voor de derde maal dat wij een Pupillen-toernooi in het Ajax-Stadion organiseren. Wij hopen dat u (want u komt toch kijken spannende, maar vooral prettige wedstrijden zult aanschouwen, geheel in overeenstemming met de wens van de initiatiefnemer, de heer Te Paske. Hopelijk zijn de weergoden ons dit jaar even gunstig gezind als vorig jaar. Wij hopen dat de spelers van ADO, CVV, Haarlem, Feyen- oord en Ajax iets van dit toernooi maken. De naam van hun vereniging staat borg voor goede elftallen. Dat vooral uit sportief oogpunt dit toernooi moge slagen, zodat deelnemers en comité op een geslaagd voetbalfestijn zullen kunnen terugzien. Jeugdcommissie AFC Ajax tegen Volewijckers B2 een gelijk spel, 22, behaald. Meer willen we er niet over zeggen. De Cl juniores hadden de altijd zware uitwedstrijd tegen Blauw- Wit, en gezegd moet worden dat dit tot nu toe ook de zwaarste tegenstander is geweest. In de eerste helft speelden onze jongens uitstekend en met veel inzet. Een drietal kansen werd gemist alvorens Remco Muller via een geheide strafschop (G. v. Wees was doorgebroken) ons de leiding gaf. Rust 01. Blauw-Wit kwam in de 2e helft sterk terug en wist zelfs door een dubieuze penalty op 11 te komen. Ajax kreeg hierna tóch weer het betere van het spel, wat in een doelpunt van Peter v. d. Hengst tot uitdrukking werd gebracht. Nog schoten tegen paal en lat, alsook verzuimden we in deze fase van de strijd verder afstand van onze tegenstanders te nemen. Zes minuten voor tijd gebeurde het dan ook. Een ver schot van één der Blauw-Witters trof doel en het eerste verliespunt in deze competitie was een feit. Onze C2 juniores, die zo goed op weg waren zich aan de top van de ranglijst te nestelen, hebben het tegen Pancratius lelijk laten liggen. Met een 10 nederlaag werd Ajax naar huis ge stuurd. En verdiend, want in deze wedstrijd werden 4 a 5 ge heide kansen onbenut gelaten. Daarentegen kreeg Pancratius één kans en dat was een doelpunt. René Pool kan, en dit is een lichtpunt, terugzien op een goed debuut in de C2 juniores. De C3 maakte er een doelpuntenfestijn van tegen de C1 van WVHEDW. Het werd een 013 overwinning. Deze score spreekt voor zichzelf. De C4 behaalde een belangrijke overwinning tegen het altijd goed spelende Rapiditas C3-elftal. Ook nu weer bleef de C4 ongeslagen aan de kop staan. Zondag 3 maart Onze Al won de thuiswedstrijd tegen UW met 51. Het sterk verdedigende jeugdteam van de Utrechters bood aanvankelijk verbeten tegenstand, maar toen het eerste doelpunt achter de UW-doelman was gedeponeerd (een fraai schot van Henk v. Santen) vielen er alras meerdere. Ditmaal waren het Klinken berg en Hegeman, die de score uitbouwden. Toch viel er nog een tegendoelpunt. Een jammerlijke fout van Han de Zwart. Na rust was de tegenstand van UW al vlug gebroken, toen Kok en Tahamata de voorsprong vergrootten tot 51. Ons elftal stevent regelrecht op het kampioenschap af. De leider, hr. Fleysman, is dan ook een tevreden man, en wie zou dat in zijn plaats niet zijn. De overige wedstrijden werden afgelast. Zondag 10 maart De Al wist tegen het stugge Hilversum een 61 overwinning te behalen. Vóór rust, door sterke wind en keihard veld, kwamen de onzen niet verder dan 01. Na de hervatting werd Hilver sum volkomen overspeeld, wat resulteerde in nog 5 doelpunten. De totale score kwam van: G. Staats (2x), Tahamata (2x), Vaz Nunes (1x) en Das (1x). De A2 speelde thuis tegen Swift A1. Een hoopvol begin qua voetbal van onze zijde stelde ons gerust. Een ijdele hoop zou het zijn. Ondanks het blijvende veldoverwicht bleef de stand tot de rust 00. Daarbij ging het voetbal sterk achteruit. Ook in de 2e helft. Veel gehol, weinig lol. Niettemin werd het 10 door de actieve Ko Jager. Door een slordigheid van onze zijde kreeg Swift de gelegenheid om de gelijkmaker te scoren. Wat we ook probeerden, het lukte niet meer. Teleurstellend dus, maar de score was redelijk. De A3 behaalde een grote zege op het zwakke A1 -elftal van ASV Arsenal. Het werd 81. Beusekom 1x, J. Staats 2x, Kloot wijk 2x en De Boer 3x. Een sterk spelend Ajax Bi-elftal, dat een gelijk aantal punten had als Zeeburgia, vocht met een geweldige inzet om de 2e plaats. Dit werd beloond met een 03 zege, wat een goede prestatie mag heten na de slechte resultaten van de laatste wedstrijden. Met deze overwinning blijft de spanning in de kop groep aanwezig en is er voor de bovenste plaats nog een ruime mogelijkheid. 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 16