amateuroverzicht "in >®ylbll©iDylsdhi u J broodje van kootje garenmagazijn voorziet de Bordjes-ge meenschap van grote sigaren. Asbeek Brusse als gewoonlijk met gulle hand ,,van mij een rondje óók jullie daar achter het buffet en in de keuken." De gezelligheid is volledig de stem ming enorm. Je proeft het roemrijke Ajax- verleden en hier bij Sjakie en Bram voelen de Ajax-getrouwen zich volledig thuis. Langzaam loopt het feest naar het einde. Rond elf uur vertelt Jaap van Praag nog enige keurige moppen uit zijn rijke arsenaal. „Sjakie, ik vertel ze jou, dan kunnen de anderen meeluisteren." Het wordt stil in de zaal Het slotwoord van de tafel-president. Daarin allereerst en terecht alle lof voor Sjaak en Bram met hun helpers en helpsters voor de prima verzorging; een voortreffelijk diner alsmede een prima en vooral prettige bediening. Alle reden om te zeggen: tot het volgend jaar! Dan in 1975 is er bovendien nog iets bijzon ders, nl. 30 jaar Bordjesclub, alsook 75 jaar Ajax. Iemand stelt voor een hele week te feesten Wim Volkers ant woordt dat het Comité zal bekijken of dat haalbaar is gezien de leeftijd van sommige „rakkers". Half-twaalf de Reünie is praktisch voorbij. Sommigen gaan naar huis, maar toch de meesten kunnen nog geen af scheid nemen en blijven belangstelling tonen voor de barWe zijn het er over eens: een fijne avond, een gezellige avond. iedereen wel thuis had Wim Volkers gezegd, „en mannen we staan achter onze club, achter ons Ajax dat ze weer kampioen worden Waarop uiteraard een volmondig „JAAAAA volgde Het zij zo. We zitten al in het eerste kleine uurtje van 29 maart 00.45. De laatsten stappen nu toch werkelijk op! 't Was mooi donders mooi geweest! TIJN MIDDENDORP door W. F. SCHOEVAART en W. W. HEISTERKAMP De competitie loopt voor de verschillende elftallen thans op z'n eind, maar beslissingen zijn er tot op heden nog niet ge vallen en daarvoor zult u derhalve moeten wachten tot de vol gende clubblad-editie. Ajax 3 leed op het sportpark Eendracht een 32 nederlaag tegen een hard werkend De Spartaan. Het was een van Ajax- zijde zwak gespeelde wedstrijd, waarin we na ongeveer tien minuten met 10 achter kwamen doordat de buitenspelval niet correct werkte. Kort hierop reeds bracht uitblinker Jan van Doorn de partijen weer op gelijke hoogte. Triest genoeg zorgde Hans de Vos met een kopbal in eigen doel dat de roodbroeken opnieuw een voorsprong konden nemen. Kort na de rust werd deze voorsprong nog uitgebouwd tot 31, toen de verdediging al te makkelijk werd uitgespeeld. Tien minuten voor het einde werd het door Ton Meyers nog wel 32, maar de tijd die toen overbleef was te kort om nog naast De Spartaan te komen. In de thuiswedstrijd tegen 't Gooi speelde Ajax veel beter en won dan ook met 41, een stand die reeds na een half uur spelen was bereikt. Hans de Vos opende de score uit een directe vrije schop, Ton Meyers rondde een corner van René Tolenaars af en dezelfde speler zorgde door een foutieve terugspeelbal indirect ook voor het tegendoelpunt van de Hilversummers. Daarna had Hans de Vos weer succes met een afstandschot en was Ton Meyers degene die het beslissende tikje gaf na een vloeiende combinatie van het gehele team. In de tweede helft werd de druk op 't doel van 't Gooi zwakker, mede doordat de mensen uit de radiostad er beter het oog in kregen. Doelpunten vielen er toen niet meer. Tegen SDW werd een week later niet gescoord en daar de rood-groenen ook niet tot een treffer kwamen, bleef de stand 00. Dat was eigenlijk een juiste uitslag, waar iedereen uit eindelijk dan ook tevreden mee kon zijn. Het talrijke publiek heeft desalniettemin een goede wedstrijd kunnen zien met een SDW dat „clever" verdedigde en op zijn tijd toch ook aan een aanval durfde te beginnen. In Heiloo werd van HSV 2 met 34 gewonnen. Toch een heel ander Ajax in 't veld. Een voorhoede die bijzonder nonchalant met de kansen omsprong en een achterhoede die steeds weer presentjes weggaf. In deze chaos van kansen zorgde Jan van Doorn voor 01 na fraai aangeven van George Dekeling. Na ongeveer twintig minuten kon Ton Meyers 02 scoren, toen Rolf Grootenboer hem de bal op een blaadje had aangeboden. Tien minuten na de hervatting blunderde onze achterhoede voor de eerste keer (12). Na een kwartier vergrootte Eddie Kuyper de marge weer tot twee goals, maar een nieuwe blunder in de defensie betekende 23. HSV, nog niet veilig voor degradatie, rook zijn kans en drong sterk aan. Een kwartier voor 't einde profiteerde Wim Schuffelen hiervan, brak door en bracht de stand op 24. Kort voor tijd veroorzaakte Henny Henrichs een strafschop die werd benut (34). Al met al een bijzonder povere wedstrijd. Met nog twee wedstrijden voor de boeg hebben SDW 2, Volen- dam 3 en Ajax 3 de beste papieren voor een kampioenschap. Op het programma staan o.a. nog SDW 2Volendam 3 en Vol'endam 3Ajax 3. Ajax 4 speelde in deze periode liefst vier maal gelijk en be haalde één overwinning. Thuis tegen Zwaluwen Vooruit 2 werd het in een zeer harde wedstrijd 11. We liepen al vrij vroeg ongelukkig tegen een achterstand aan door een fout van Loek Kuypers. Daarna werden de Utrechtenaren teruggedrukt op hun eigen helft, maar meer dan drie schoten op paal en lat leverde dat aanvankelijk niet op. Pas zeer kort voor het einde scoorde Joop de Vries met een fraai en hard schot hoog in de bovenhoek de meer dan verdiende gelijkmaker. LEIDSEPLEIN 20 SPUI 28 REMBRANDTSPLEIN 12 VOOR SUPER-BURGERS EN SHAKES LEIDSEPLEIN 22 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 12