11 neemt het woord, memoreert helaas de afwezigheid van Erevoorzitter Marius Koolhaas (,,tja, vrienden, dat is nu jam mer hè, Marius voelt zich nog niet hele maal goed, maar laten we hopen dat hij weer gauw in ons midden is") meldt de absentie van nog enige „OUWE RAK KERS", vraagt dan enige stilte voor de twee Bordjesclubleden Theo Schetters en Frans de Haan die helaas zijn overleden. Gaat verder de gasten van de avond on der de loupe te nemen: Emile Catz „ik dacht dat het toch wel handig is dat wij een man als Emile in ons midden heb ben tegenwoordig met al die echt scheidingen heb je toch een goeie advo caat nodig nietwaar? Emile je weet het nooit, maar als het nodig is Nico Dalmulder, „die Nico is toch best een aardige kerel. Hij kan wel eens een beetje naar doen, vooral als hij het erg druk heeft maar het is zó'n administra teur (duim hoog)." Tijn Middendorp „ach ja, jullie weten wel, van die inter views in ons clubblad en stukjes in „Rood Wit Thuis" dat is goed werk." Na nog enige heren welkom te hebben geheten o.a. voorzitter Van Praag en Arie de Wit, kunnen de eerste happen worden genuttigd. Het diner wordt regelmatig on derbroken voor korte speeches, o.a. van Wim Volkers en Jaap van Praag. Jan de Boer Jr. ontvangt zijn bordje voor 25 jaar trouwe dienst. In de hoek van „de gang makers" vinden we Henk Smit regelmatig op een stoel om een soort community- singing te beginnen. Hij krijgt de zaal echter moeilijk mee. Piet van Dijck meldt het zoek zijn van zijn bord met eten, maar krijgt geen reactie. Emile Catz komt aan het woord en dat betekent altijd goed luisteren naar meesterlijke woordspelin- enfin, dat is hem wel toevertrouwd. Jaap Belmer, met orgelbegeleiding, zet gevoelvol een vocale periode in, waarbij de zaal geregeld invalt. Jaap van Praag zingt zijn onsterfelijke „Some of these days", Wim Volkers zoekt het in het Franse (o.a. J'attendrai en 't Engel se repertoire. Dat alles op het moment dat we het menu volgend het ijs geserveerd krijgen. Vóór we aan de „finale" toe zijn vertelt onze tafel-praeses dat Freek van der Meyden vandaag jarig is en ter gelegen heid daarvan bij „Ie moka" een rondje Franse Cognac aanbiedt. Luid applaus en andere geluiden van bijval getuigen van erkentelijkheid voor deze geste: Lang zal hij leven! Overigens dient te worden opgemerkt dat de tractatie wéér plaatsvond. Het Bord- jesfeest vierden we eerder omstreeks 28 maart; ook toen hebben we op Freek's gezondheid het glas geheven. Harry Sacksioni juist, die van het si- BIJ DE FOTO'S (van boven naar beneden): Vüf ,,old-Ajax-ffoalies"Bep Leentvaar, Jan de Boer Jr., Jan Bonneveld, Jan de Boer Sr., Tinus Middendorp (v.l.n.r.) Rond de bar

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 11