zulk een knappe voetballer moesten mis sen en Jan Mulder door tegenslag, wat betreft de genezing van zijn knie, de open gevallen plaats niet direct op volwaardige wijze kon innemen. We hebben toen als nog direct stappen ondernomen de kwali teit van het elftal zeker te stellen door de aankopen: Steffenhagen en Varga, die in middels reeds hebben bewezen uiterst bekwame spelers te zijn. Dat het al zo vele malen gelanceerde woord „leegloop" ons zou hebben veront rust, is zeker niet het geval, zo min als we ons reeds zouden hebben neergelegd bij eenspoedig afreizen naar Barcelona van Johan Neeskens". ALS we het er ten minste over eens zijn, dat 1976 nü niet de kwalificatie „spoedig" toegedacht kan worden Er was dat wel de teleurstelling, dat we werden uitgeschakeld voor ver dere deelname aan de strijd om Europa Cup I. Bijzonder jammer. Het heeft ons, bestuursleden, trainer Knobel en vele an deren, erg aangesproken. Omdat iedereen het er over eens was: dit was niet nodig geweest. U zult zich ook herinneren, dat ik eerder, o.a. in de Nieuwjaarsrede, als mijn me ning te kennen gaf, dat zowel tegen CSKA in Amsterdam als in Sofia de opstelling van velen onzer spelers in het Nederlands elftal voor de beslissende wedstrijd tegen België, toen reeds een belangrijke rol speelde, waarvan Ajax in genoemde Cup wedstrijden zonder hierbij enig verwijt te maken toch wel de diupe geworden is. En als u nu elders in dit clubblad het interview leest dat Tijn Middendorp had met Horst Blankenburg, zult u van mijn oordeel déstijds, nü alsnog een beves tiging kunnen lezen. En dat, die uitschakeling, was een domper op heel voetballend Nederland, een teleur stelling met een lange nawerking Doch verder, beste mensen, draait Ajax tot op heden niets anders dan u gewoon bent. We hebben nog steeds een goede kans op de landstitel, een goede mogelijk heid door te dringen tot de finale om de KNVB-Beker Gij pessimisten, wat wilt u eigenlijk nog meer Goed, we moeten ditmaal harder werken voor de resultaten dan andere jaren; er zijn méér kapers op de kust. Thans geen AJAX-FEYENOORD-overheersing alléén; de FC Twente en PSV zitten ook nog in de lift. Dat onze club nog steeds een enorme klank in het buitenland heeft, bewijzen de vele binnenkomende verzoeken tot het spelen van wedstrijden. Van heinde en ver bereiken ons deze bijna dagelijks. Mede door de oefenwedstrijden van het Neder lands elftal, waarbij vele onzer spelers betrokken zullen zijn, kunnen we slechts op enkele uitnodigingen ingaan. Op dins dag 9 april a.s. spelen we in Split (Joego slavië) tegen Hajduk Split en op dinsdag 23 april zijn we de tegenstander van het Franse nationale elftal in een lichtwed- strijd, die gehouden zal worden in het bekende stadion: Pare de Prince te Parijs. Dit alles blijkt een gevolg te zijn van de formidabele wedstrijd tegen AC Milan (Super Cup), die destijds naar meer dan twaalf landen op de televisie werd uitge zonden en een grootse indruk heeft ge maakt! Nog even terugkomend op de wedstrijd in Enschede Terecht hing er in de bestuurskamer een gedrukte stemming, als gevolg van het plotseling overlijden van Twente-manager Henk Olijve. Dat heeft ik wil dit met nadruk verklaren ook bij het Ajax- bestuur een diepe indruk gemaakt. Vele jaren namelijk hebben we met Henk op vergaderingen en andere bijeenkomsten samengewerkt Ik stelde het zeer op prijs dat Twente- voorzitter Jan Masman mij zaterdagsmor gens de jobstijding telefonisch mededeel de, omdat hij niet wilde dat wij het uit de krant zouden moeten vernemen. Ik dacht hierin een bewijs te zien van de goede ver standhouding tussen de FC Twente en Ajax. Dan zou ik niet willen besluiten alvorens toch nog iets aan te halen uit de eerder in „Voetbal International" voorkomende schriftuur van de heer Cuilenborg en wel daar waar hij zegt: dat Ajax niet blij vend de moeilijkheden de baas kan blijven en dat het trotse Ajax-imperium eens zal afbrokkelen". Ten aanzien van zijn jegens Ajax overigens positieve pennevruchten, vind ik het bovenstaande wel een teleur stellend gedeelte daarin. Indien de heer C. iets meer van de bijna 75-jarige ge schiedenis van Ajax zou weten, had hij de zojuist aangehaalde uitlating zeker achterwege gelaten. Ik dacht dat ik hem dit moet zeggen: de kwaliteit van ons voetbal is vooral daarin gelegen, dat onze spelers altijd in be weging zijn, ook als zij de bal niet heb ben. Mag ik hierbij een vergelijking tref fen met het organiserend karakter van Ajax: wij bestuursleden, ledenraad, financiële commissie, amateur- en jeugd commissies en verder allen die bij de goe de gang van zaken in onze vereniging betrokken zijn zijn altijd daarmede bezig, ook zonder dat er zich moeilijk heden voordoen. Ja, de activiteiten van allen zijn er juist op uit door steeds weer attent te zijn, door communicatie en zo nodig correcties oneffenheden op te hef fen en de juiste koers te blijven volgen. We hopen voetballend Nederland, alsook de buitenlandse bekenden, daar tot in lengte van dagen getuige te doen zijn. J. VAN PRAAG Vóór de wedstrijd FeyenoordAjax - Onderscheiding door Prins Carnaval uitgereikt aan de beide voorzitters. AFAAF ijtÜit'fi'Sl 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 9