van de voorzitter „Er is geen zwakke plek in dit Ajax-elftal te ontdekken aldus Rinus Michels, toen ik hem na afloop van de Bekerwed strijd FC TwenteAjax enige tijd sprak. Een zeer vererende uitspraak aan het adres van allen, die bij het wel-en-wee van ons eerste elftal betrokken zijn. Het was ook een prachtige partij voetbal geweest, waarbij bleek evenals een paar weken geleden in de competitie-wed strijd tegen de Twentenaren dat hun spel aan (internationale-) routine heeft gewonnen; het rustiger meer professione ler karakter van Ajax gaf echter uitein delijk toch de doorslag voor de 20 over winning. Trouwens de gehele Nederlandse Sport pers strooide lof over ons; zelfs dié, welke gewoonlijk niet veel goeds voor Ajax over heeft, wist thans te vertellen: zelf bewust nam Ajax afscheid van het Diek- man-stadion. Zonder zich te forceren had de ploeg een mooi succes geboekt Het resultaat in Enschede kon daarom ook hoog worden aangeslagen omdat nau welijks zeven dagen eerder we nóg zo'n „topper" hadden te verwerken, nl. in de Rotterdamse „Kuip" tegen Feyenoord. Oók al een ontmoeting van twee geweldig spelende elftallen: Feyenoord vóór de rust beter, Ajax daarna. De Pers stond maan dagsmorgens vol met termen als: wat een voetbalgenot FeyenoordAjax gran dioos e.d. Hierbij dient nog wel te wor den aangetekend dat we zonder Barry Hulshoff moesten aantreden, die echter door de jonge Pim van Dord subliem werd vervangen, zoals dat ook het geval was tegen FC Twente. Veel lovende woorden dus na de Beker wedstrijd, maar ik ben het toch niet geheel eens met hetgeen b.v. Cees van Cuilen- borg in het blad „Voetbal International" schrijft, als hij een opsomming geeft van „de motieven, die geleid zouden hebben naar een kritieke fase, waaraan Ajax bezig is zich ongelooflijk knap doorheen te wer ken Ik zou er op willen wijzen dat, wat onze club betreft, kritieke situaties zich wer kelijk niet hebben voorgedaan. Een moei lijkheid is er in het begin geweest, toen we 8 FEYENOORDAJAX (22) - Strafschop Grerrie Mühren schiet Treytel kansloos! FEYENOORDAJAX - De toss Scheidsrechter Deo v. d. Kroft met de beide captains

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 8