Het succesvolle Jong-Ajax twee AZ-spelers de ,,rode kaart" te geven voor de wijze waar op hij door deze Alkmaarders werd aangepakt" toen aan Ajax een tweede strafschop werd toegekend? Een off-day" van de arbiter. Voor alle partijen ook de kijkers -jammer; natuurlijk is er wel de nodige opwinding en sensatie maar men kwam toch om een werkelijke voetbal wedstrijd te zien! Wanneer in een elftal een speler moeilijkheden in het veld dreigt te krijgen, is de trainer veelal zo verstandig hem uit het veld te halen c.q. te vervangen. We dachten er zondag zo eens aan, of in een geval als dit, waarbij de scheidsrechter eigenlijk alle con trole ook over zichzelf verliest, het niet zó zou kunnen zijn, dat een der grensrechters de fluit overneemt van de man die door wat ook omstandigheden ook blijk geeft het niet aan te kunnen. We hopen 13 maart a.s. (beker) een betere ontmoeting te zien. Vóór de wedstrijd een aanvang nam, werd in de bestuurskamer door Leo Hom) de beid&.scheidsrechters W. v. d. Kroft en G. Jonker als de beste ,,refs" (de eerste als van de oudere garde, de heer Jonker als behorende tot de ,,coming-men"1973 met de bekende Willem ll-prijs begiftigd. Over de heer v. d. Kroft gesproken: hij was arbiter bij de wed strijd FeyenoordAjax enkele weken geleden. In ,,De Feyenoor- der" is op zijn leiding nogal wat kritiek geuit door collega-redac teur Heesakker. Dat is natuurlijk diens goed recht en wij zouden er hier beslist niet over gerept hebben, ware het niet dat er gezegd wordt dat óók deze keer daar kwamen de woorden wel op neer Ajax zou zijn bevoordeeld door jegens Feyen oord onjuiste beslissingen enz. enz. Daar wordt dan nog een brief bij gehaald van een of andere supporter uit Tiel, bijstand" uit Deventer en zo meer. Wij zouden alleen maar willen opmerken het jammer te vinden hier een zo grote eenzijdigheid te moeten beluisteren. De heer H. doet voorkomen alsof bij wedstrijden tussen Feyenoord en Ajax altijd eerstgenoemde arbitraal minder behandeld is ge worden en dat is absoluut onjuist. We zouden hem anders kun nen bewijzen. Bovendien doet hij hiermede voorkomen alsof Ajax daardoor zijn successen heeft geboekt Heer Heesakker, dat zou dan in strijd zijn met de lof die ons bij het behalen van ver schillende titels in ,,De Feyenoorder" steeds is toegezwaaid. Maar: zand er over we zijn er niet boos om Voor de laatste loodjes, ook jullie veel succes! Nog even in de Feyenoord-sfeer blijvend een kort bericht aan gaande Jong-Feyenoord tegen Jong-Ajax, zaterdag 2 maart jl. in de Maasstad gespeeld. Een prima wedstrijd, gelijk (11ge ëindigd, maar waarover wij u momenteel geen verdere bijzonder heden kunnen vertellen. De volgende keer! Dan ontvingen wij op de valreep nog prachtige kleurenfoto's van het Ajax-C ar naval, gehouden in de bovenzaal van het Ajax-Res- taurant, met een verslag van Wim Meester. Maar helaas te laat, we zijn ,,vol". Bovendien zijn we door omstandigheden buiten onze schuld toch al danig vertraagd, zodat we ook hierom móeten sluiten. Na nog gemeld te hebben dat de Ledenraad op 21 maart a.s. vergadert, waarover u dus meer hoort in het volgende Ajax- Nieuws, danken wij u voor uw aandacht. T. M. Sr. 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 6