aanleiding te spreken van een grote teleurstelling, maar vooral de wijze waarop een wedstrijd, die qua krachtsverschil en kan sen door ons met wel drie of vier doelpunten verschil ge wonnen had moeten worden, in de laatste minuten toch nog uit handen wordt gegeven Onbegrijpelijk. Enfin, daar zal best wel een nabeschouwing aan vast ge zeten hebben. Dinsdagsavonds, daaraan voorafgaande werd gespeeld als lichtwedstrijd tegen Jong-Amsterdam in het Olympisch Stadion. Voor deze gelegenheid traden bij ons o.m. in het veld: Cies Wever (doel), Varga, Arnold Muhren en Johnny Rep. Laatst genoemde scoorde in deze door Ajax goed gespeelde wedstrijd tweemaal, terwijl Cleton, Zand en Paul Bijvank ieder één doel punt voor hun rekening namen. Hierbij aantekenend dat Cies Wever tweemaal naar het net moest, leert een eenvoudig rekensommetje dat Ajax met 52 zegevierde. Ajax 3, na de fraaie zege op mede-gegadigde Volendam 3 (21kreeg bezoek van de middenmoot-er DCG 2 en ver loor n.b. met 10. Enfin, u zult daar meer van kunnen lezen onder het hoofd ,,AMATEURS" samenstellers Wim Schoevaart en Wim Heisterkamp, die in hun pennevruchten ook, wat deze zondag aangaat, over de opmars van Ajax 5 zullen spreken alsmede het verlies van Ajax 6 tegen concurrent Madjoe 3. Uiteraard ook gaarne uw aandacht voor het jeugdnieuws samen gesteld door Hans Bijvank en eveneens uw persoonlijke be langstelling voor de verrichtingen van onze juniores en pupillen. Zodra de competitie is afgelopen wordt op Voorland aan het nieuwe clubhuis begonnen. Dat moet t.z.t. een fééstelijke opening worden. Mevrouw Lens is weer uit het ziekenhuis ontslagen en in haar ,,home" aan de Middenweg teruggekeerd. Nog wat ,,pips" maar ze is er weer. Gaarne spreken wij de hoop uit dat ze spoedig geheel hersteld zal zijn. Moeder Lens, kalmpjes-aan en hou je maar haaks! Overigens verzocht zij ons allen die zoveel belangstelling jegens haar hadden getoond, langs deze weg daarvoor hartelijk dank te zeggen. Voor zover u de uitspraak van moeder Lens dienaangaande nog niet weet: schrijf maar dat ze allemaal schatten voor me waren Oh zo We moeten ook nog melding maken van de komst van de heer J. VAN GORP, die als full-time fysio-therapeut bij ons in dienst is getreden. Een hartelijk welkom tot hem en veel succes! Aan de leden van de Ajax-Bordjesclub wordt hierdoor mede gedeeld dat de jaarlijkse Reünie gehouden zal worden op DON DERDAG 28 MAART a.s. Noteert u dat alvast op de kalender of in de agenda. Uiteraard ontvangt u binnenkort de officiële convocatie voor dit feest van de ,,ouwe Garde". De TOTO-Commissie verzoekt ons nog eens de aandacht op haar werkzaamheden te vestigen. Al eens eerder hebben wij in deze kolommen de bel geluid ten gunste van de TC. Denkt u beslist niet dat gelet op de grote cijfers, waarmede bij Ajax veelal gewerkt wordt, de Toto-gelden geen rol zouden spelen of van weinig betekenis worden beschouwd. BESLIST NIET! Overlegt u eens met de heren Hulscher (ja, van de vóórver koop), Mol erna of Kubin hoe tot de Toto-activiteiten bij Ajax kunt verhogen. Hr. Hulscher tel. 237835 (overdag) 928172 ('s avonds). Hr. Kubin tel. 790160, Hr. Mol erna 841668. Allen in Amsterdam. Vergeet u het niet Een verzuim hebben wij nog goed te maken aan het adres van Peet Petersen, nl. dat wij in deze kolommen nog geen melding gemaakt hebben van het feit dat hij sinds enige tijd zijn activi teiten in Ajax als lid van de Jeugdcommissie heeft hervat. De meesten van ons kennen Peet nog komende uit de Ajax- jeugd (óók al) als eerste-elftalspeler en ook als ex-inter national. Hij was het destijds, die het enige doelpunt scoorde in de wedstrijd NederlandBrazilië I Peet, we weten zeker dat de Jeugdcommissie met jou een be langrijke aanwinst heeft geboekt; we hopen dat je met een goede herinnering aan je eigen juniores-tijd thans ook als leider veel plezier aan de Ajax-jeugd zult beleven. En véél succes je natuurlijk toegewenst! FC TwenteAjax O2 voor een plaats in de kwartfinale in de strijd om de KNVB-beker. Tevens het einde van een reeks zware wedstrijden, waarop we in het vorige clubblad reeds attendeerden. En al is het kampioenschap van Nederland dan altijd nog primair de nationale beker met als consequentie: deelname aan de Europa Cup 2 wedstrijden blijft zeker een belangrijke aangelegenheid. Uit al die uitwedstrijden: FC Den Haag, Twente (2x) en Feyen- oord behaalden we 6 punten; relatief voor de competitie 4 pun ten of wel 2/3 van de te behalen winst. Wel, geen slecht resul taat, dachten we. Over TwenteAjax (beker) in het kort nog dit: een uitstekende wedstrijd, onder goede leiding van scheidsrechter Corver, waar bij voor de rust de partijen vrijwel tegen elkaar opwogen zij het dan dat de gastheren een redelijke kans tot scoren hadden toen een bal van de paal terugsprong. In de tweede helft hadden Keizer c.s. beslist het beste van het spel. Johnny Rep op links opererend, zwenkte listig naar binnen en scoorde fraai de openingstreffer. In het verdere verloop bleef Ajax de gevaarlijkste ploeg en toen Jan Mulder vrij lopend op rechts de bal kreeg toegespeeld, ging er een schitterende pass naar de opkomende Pirn van Dord, die doelman Schrijvers opnieuw het nakijken gaf. Aldus een 2O zege die ons in de kwart-finale tegen AZ '67 brengt; deze ontmoeting zal als lichtwedstrijd op woensdag avond 13 maart worden gespeeld, zoals eerder gemeld. Zij volledigheidshalve nog gememoreerd dat voor de aanvang van de strijd in Enschede, een minuut stilte in acht werd ge nomen ter nagedachtenis aan de zo tragisch om het leven ge komen manager van de Twentenaren de heer H. Olijve. Alvorens het doek van deze Kroniek te laten vallen nog wat laatste gebeurtenissen. Allereerst het drama AjaxAZ '67 (comp.) d.d. 3 maart jl. Een wedstrijd met een hele hoop ellende gele kaarten Jan Mulder naar de kleedkamer gestuurd dat alles vooral na de rust en in een periode van zo lezen wij ergens ,,vrij wor stelen". Maar ook vóór de pauze gebeurden er dingen, waar tegen scheidsrechter Geurens niet of niet-voldoende optrad. Den ken wij b.v. aan de wijze waarop onophoudelijk een zekere Suu- rendonk zich tegenover Jan Mulder misdroeg waar de „ref" nota bene met zijn neus bovenop stond. Enfin, we hebben kunnen zien, horen en lezen hoe het vuistwerk begon, het gooien en smijten ontoelaatbare afmetingen aannam (Vooys tegenover Rep), enz. enz. Pim van Dord kreeg eerder de gele kaart omdat hij de bal wegtrapte toen het spel dood was. De verslaggever van NRC-Handelsblad merkt hierover op: vergeleken met andere handelingen leek dit op het ver baliseren van iemand die door rood licht rijdt en een gewapende bankoverval af doen met de vermaning: jongens, dit mag eigen lijk niet Jan Mulder werd weggestuurdwegens slaan (als dat zo was Maar wat was de voorgeschiedenis Had daarbij de heer Geurens al niet juister gehandeld door één, ja misschien wel 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 5