amateuroverzicht door W. W. HEISTERKAMP en W. F. SCHOEVAART Ajax 3 kwam de afgelopen periode vijfmaal binnen de lijnen. De resultaten waren dit keer nogal wisselvallig. In IJmuiden werd met 21 van Stormvogels 2 verloren in een wedstrijd waarin Ajax veel sterker was, maar waarin de IJmuidenaren reeds na enkele minuten het voordeel hadden van een 10 voorsprong door een keihard ingeschoten voorzet. Kort voor rust benutte Hans de Vos een toegekende penalty wegens hands (11) en iedereen verwachtte toen dat de Stormvogels, tegen de wind in, zouden capituleren. Echter met veel geluk en kunst-en-vlieg werk wisten zij stand te houden en bij een sporadische uitval, ditmaal clean off-side, te scoren (21). In een van beide kanten goed gespeelde wedstrijd op het hoofd- veld van AFC, werd een regelmatige 20 overwinning op de Reds geboekt. Hans de Vos bracht ons na een voorzet van rechts op 10 en in de tweede helft was het Ton Meyers die uit een pass van Eddie Kuyper, via de binnenkant van de paal, doelman Kees Boyenk kansloos liet. De grote wedstrijd tegen Volendam 3 was het aanzien volkomen waard. Er was veel publiek langs de lijn en die hebben kunnen genieten van goed voetbal. Jan van Doorn opende direct na de aftrap de score met een vleugelschot, hetgeen een behoorlijk ruggesteuntje was. Volendam kwam echter stevig, maar bij zonder fair, terug en halverwege de eerste helft kwam dan ook de verdiende gelijkmaker. Na halftime bleef het ook een open wedstrijd met spannende taferelen voor beide doelen. Na ongeveer twintig minuten profi teerde Eddie Kuyper van een goede dieptepass van Jan Ferron en dat betekende 21, waarmee ook het einde kwam. Gezegd dient nog te worden dat deze wedstrijd opvallend goed werd geleid door de onopvallende heer H. G. Servaas uit Utrecht. De wedstrijd tegen Haarlem 3 werd een 20 overwinning. In de eerste helft werd er weliswaar goed gevoetbald maar de af werking liet te wensen over. Direct na de thee wilde Eddie Kuyper daar wel verandering in aanbrengen en hij gaf Ton Meyers de gelegenheid de score te openen (10). René Tole- naars stelde de zege veilig en hij doelpuntte na energiek door zetten 20. Een ruim verdiende overwinning. Wij willen op deze plaats thans toch ook nog wel even opmerken dat er in dit elftal nog meerdere spelers zijn die niet zo regel matig in dit clubblad genoemd worden. Maar de achterhoede met Cok Hoogenoom, Teun Bogaard, Arie van Eyden, Jan Fer ron en Freek Post alsmede Wim Schuffelen en Cees Boot op het middenveld zijn dan toch maar de waterdragers van onze schut ters. Tegen DCG 3 werd het een slechte wedstrijd waarbij Ajax erg veel tegenslag had en DCG zeer fel en hard speelde. Onze spe lers raakten uit hun spel en kwamen niet tot scoren. Uit een corner ontstond tenslotte het DCG-doelpunt, omdat er in de defensie niet goed genoeg gedekt werd. Het was een teleurstel lende nederlaag waardoor ons aantal verliespunten weer gelijk is aan dat van Volendam 3. Uit de ziekenboeg nog het volgende: Alex Janmaat, die weer voorzichtig met trainen was begonnen, liep helaas opnieuw een blessure op (knie) en zal vermoedelijk dit seizoen niet meer in het veld kunnen komen. Wij wensen hem vanaf deze plaats een spoedig herstel toe. Evert Bergman's blessure geneest lang zaam, maar iedere zondag maakt hij zich verdienstelijk als ver zorger van Ajax 3. Ajax 4 heeft de weg omhoog gevonden. Zeven punten uit vier wedstrijden is waarlijk een goed resultaat. In de wedstrijd tegen AFC startte leider Been met Kenneth Pont op de linksback plaats. In de eerste helft werd er zeer goed gevoetbald. Er werd vrij gelopen, bal aangenomen en snel afgespeeld. AFC kon dit duidelijk allemaal niet bijbenen. Na rust ging men, nadat wij met 20 voor waren gekomen, beide goals gescoord door een zeer hard werkende Gerard Klitsie, te individueel spelen, waar door de vaart er een beetje uitging en AFC de kans kreeg zich te herstellen. Scoren deden zij echter niet. Tegen DOS '01 2, de koploper, werd het een draw, 22. Er had misschien nog iets meer ingezeten, wanneer men in de achterste lijn wat resoluter had ingegrepen. Henk de Jong opende de score uit een strafschop, welke hij zuiver inschoot. Toch kwamen we nog op achterstand doordat de Utrechtenaren tot tweemaal toe alle gelegenheid werd geboden de weg naar het Ajax-doel te vinden. De verdiende gelijkmaker werd door Kenneth Pont in de touwen gedeponeerd na fraai doorzetten. Tegen Rivalen werd het een klinkende 51 zege. Het was een harde wedstrijd, waarin Rivalen fel om elke meter streed. Wim Thiel zou deze zondag de grote man worden. In korte tijd scoor de hij twee maal. Een kwartier voor rust wisten de gastheren de achterstand te verkleinen. Ajax was duidelijk van slag af maar Rivalen wist er niet van te profiteren. De rust bleek ver helderend te hebben gewerkt. Kenneth Pont maakte aan de illusies van Rivalen snel een eind door 13 te scoren. Wim Thiel maakte 14 uit een strafschop en daarna ook nog 15. Vooral dit laatste doelpunt was bijzonder fraai. Hij rukte op uit de achterhoede, ontweek een „sandwich" waardoor hij alleen voor de doelman kwam. Ook deze omspeelde hij om daarna de bal in het lege doel te schuiven. In Utrecht werd Celeritudo 2 aan de zegekar gebonden. Goed voetbal was door de stormachtige wind uitgesloten. Diezelfde windkracht was overigens wel behulpzaam bij ons eerste doel punt. Max Vischschoonmaker scoorde onhoudbaar, met een als voorzet bedoeld schot. Een kwartier voor tijd werd uit de achter hoede een vloeiende combinatie opgebouwd, waaruit Wim Stuut Uiteindelijk de stand op 02 bracht. Oók hier willen wij de overige spelers die aan deze fraaie resultaten meewerkten, eens extra in het zonnetje zetten: Loek Kuypers, Hennie Henrichs, Henk de Jong, Joop de Vries, Wim Thiel, Wim Stuut, Edwin Fischer, George Dekeling, Kenneth Pont, Max Vischschoonma ker, Gerard Klitsie en Bert Noordberger. Ajax 5 is eveneens in opmars. Tegen Rood Wit A 3 werd welis waar nog met 13 verloren. Het was een verdiende, maar vol komen onnodige nederlaag. Voor rust werd het 01 door een buitenspelgoal. Gedurende de hele wedstrijd hadden we een enorm overwicht, maar bij gebrek aan schutters bleven doel punten uit. Anderzijds was er de pech dat tot tweemaal toe het houtwerk werd getest. Met veel overtredingen bleef Rood Wit overeind. Toen Michael Tefsen schreeuwde een bal terug te spelen, liet hij het leer langs zich heen glippen, waardoor de tegenpartij simpel kon scoren. Ajax begon toen aan een alles of niets offensief en bij één van de sporadische aanvallen van Rood Wit werd het toen zelfs nog 03. Kort voor tijd gaf de scheidsrechter een presentje in de vorm van een strafschop aan Ajax. In feite was dit een goedmakertje voor een eerder in de wedstrijd gemaakte ernstige overtreding. Jan Fleysman benutte de penalty feilloos. Ook het vijfde liet zich door AFC niet verrassen. Het werd tegen de rood-zwarten 51 in een redelijke wedstrijd, die werd ge kenmerkt door een goede inzet. Helaas werden nog te veel kansen op zeep gebracht. Cor van Eyden kon vaak ver in de vijandelijke defensie penetreren en dat leverde veel kritieke situaties op. Wiffrie opende de score met een fraaie schuiver, waarna Jan Hoopman voor 20 zorgde. Bij 21 dreigden er nog even moeilijkheden maar Cor van Eyden maakte snel aan alle onzekerheden een eind door 31 en 41 te laten aan tekenen. Dat Jan Hoopman tenslotte nummer vijf in de touwen werkte was alleen maar een bewijs van de niet aflatende werk lust. In Badhoevedorp werd met 32 gewonnen van Pancratius 3. In een zeer goed eerste kwartier kwamen we met 20 voor door goals van Rob Cablijn. Nog voor rust echter sloeg Pan- 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 18