14 op het middenveld kwam Blauw-Wit, verdiend, gelijk (11). Kort voor tijd pakte de thuisclub de zege door een scheidsrech terlijke beslissing. Achteraf was de overwinning echt niet ver diend. Ajax C3—RAP Cl Twee weken achter elkaar tegen RAP, tot nog toe de grootste concurrent van de C3. Was het vorige week een goede wedstrijd, deze zondag liep het niet zo best bij Ajax. En RAP was duidelijk op revanche belust. Niettemin, Ajax C3 won wel met 20, maar het had veel meer moeten zijn. Het is altijd gevaarlijk een tegenstander te onderschatten. Ont houdt dit goed. Ajax C4TDW-Centrum C2 20: Een moeilijke wedstrijd voor onze C4. Moeilijk èn omdat TDW-C. verbeten tegenstand bood, èn omdat de jongens van de tegenpartij wat meer uit de kluiten gewassen waren. Aan onze kant werden de mooiste kansen om zeep gebracht; v. d. Bijl en Koenes kunnen er over mee praten. Pool en Vrolijk speelden een uitmuntende partij. Zondag 26 januari 1974 Ajax AlBlauw-Wit A1: Ons interregionaal jeugdteam bracht het tegen Blauw-Wit niet verder dan een doelpuntloos gelijk spel (00). Een wat pover resultaat tegen de Zebra's, die de gehele wedstrijd verbeten stand hielden tegen de Ajax-storm- lopen. Ja, zelfs nog kans zagen de Ajax-veste via een aantal gevaarlijke uitvallen te belagen. B.v. in de laatste minuut, toen één van de Blauw-Wit-spitsen frank en vrij voor onze doelman, De Zwart, verscheen, doch hopeloos faalde. Ons elftal ver zuimde te scoren ofschoon er een aantal geheide kansen waren. Opnieuw werden de overige wedstrijden afgelast. Zondag 3 februari 1974 AFC'34 A1—Ajax Al. Na twee teleurstellende wedstrijden herstelden onze jongens zich voortreffelijk. Onder aanvoering van Henk v. Santen werd de wedstrijd van het begin tot het einde door ons gedicteerd. Het scoreverloop was; 01 Kraal, 02 Tahamata, 03 Kraal, 04 Das, 05 Kraal. Daarna wist AFC'34 nog de eer te redden (15). Dit ondanks con centratie-verstoring met name een dames-elftal, dat onze jon gens van kapsones en dat soort zaken betichtte. De A2 en A3 waren vrij. De BI speelde uit tegen WA. In een zeer slechte wedstrijd gingen wij met 10 ten onder. Deze nederlaag kwam hard aan, omdat we in het begin van de week een geweldig goede vriend schappelijke wedstrijd hadden gespeeld. We kwamen wel met goede inzet op het veld, niettemin werd het een slechte ont moeting. WA verdiende de overwinning eigenlijk niet. Al na 2 minuten konden zij, uit een strafschop, de leiding nemen. Deze stonden zij niet meer af. De spanning op de ranglijst is thans hevig toegenomen. Met nog 9 wedstrijden te spelen gaan vier clubs aan de leiding. Eddy Meyer en zijn ploeggenoten staan nog zware arbeid te wachten. De B3 behaalde een fraaie 60 overwinning op de B2 van Uithoorn. In een door onze jongens goed gespeelde wedstrijd werd de rust bereikt met een 20 voorsprong. Na rust werd goed doorgezet, waardoor de score opliep tot 60. Alle speleds verdienen een pluim voor het goede spel, met als uitblinkers: Ruijter, Nanning en Terstal.. De Cl speelde, ondanks de lange winterpauze, een zeer goede wedstrijd tegen De Spartaan. Met prima combinaties werd de tegenstander vanaf het begin met de rug tegen de muur gezet, wat in de eerste helft tot een 02 voorsprong leidde door doel punten van Heyt en v. d. Hengst. Kort voor de rust keerde onze keeper (Van Slee) een strafschop, waarna we in de 2e helft op volle kracht verder stoomden naar een zeer verdiende 06 overwinning door doelpunten van v. d. Hengst (2x), Klapmuts en Heyt. Juniores: Ajax BI tegen DCG - Scoringskans voor Ajax Juniores: Ajax BI tegen DCG - De doelman der bezoekers is wel al gepasseerd, maar de bal zal naast gaan

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 14