FC AmsterdamAjax (10) - Ajax wel veel voor 't doel van de tegenpartij, doch zonder succes om tien spelers gaat, dan heeft dat en dat zult u met mij eens zijn absoluut grote invloed op de prestaties van het ge hele Ajax-team. Wanneer u dan zou opmerken, dat dit ge zien onze huidige plaats op de ranglijst van de competitie weinig merkbaar is, dan wil ik hierbij meteen tegenover stellen, dat ik het had over de resultaten van Ajax tegen CSKA op 30 oktober en 7 novem ber jl. en de strijd tegen de Belgen op 18 november jl. Hoezeer wij Nationale successen ook voorstaan, hoezeer wij ook onze bijdrage voor een succesvol optreden van het Ne derlands elftal willen leveren, u zult het ons niet ten kwade duiden, dat een en ander ons toch, voorzover het Ajax be treft, met enige zorg vervult. Wij als bestuur zullen, gezien de gebrek kige leiding en begeleiding die tot op he den het Nederlands Elftal ten deel is ge vallen een en ander nauwlettend volgen en niet schromen, als grootste leverancier van spelers, ons zegje te doen en zo mo gelijk ingrijpende maatregelen te nemen indien dit nodig mocht zijn: overigens geef ik gaarne ons vertrouwen aan de Commis sie van de KNVB, die thans doende is or de op zaken te stellen. Immers, de terugkomst straks uit Duits land van een groot aantal gedesillusio neerde Ajax-spelers, zal zonder twijfel een ongekend nadelige invloed voor ons heb ben ten aanzien van het seizoen 1974- 1975 en wanneer we dan dit jaar al ge dacht hadden te mogen rekenen op een hernieuwd landskampioenschap, dan zou het inderdaad wel een dure prijs zijn als door de op dit moment heersende omstan digheden rond het Nederlands elftal, dit niet verwezenlijkt zou worden. Ja zelfs zou dit een jaar later ook nog een vraag stuk kunnen zijn, en, ter gelegenheid van ons 75-jarig bestaan mag de hoogste titel daarbij toch eigenlijk niet ontbreken. Ik heb zoeven gezegd, dat wij gaarne ons vertrouwen willen geven aan de commissie van de KNVB die orde op zaken gaat stel len. Als 1e maatregel is daar uit de bus ge komen, dat de heer Fadrhonc trainer- coach blijft van het Nederlands elftal. Of we dit nu goed of slecht vinden, zowel voor- als tegenstanders zullen zich nu achter deze beslissing hebben te scharen. Nu het zover is zal dan ook aan deze man alléén de leiding moeten worden gegeven. En dat zonder te moeten werken met een pistool in de rug, zoals hij mijns inziens het afgelopen jaar heeft moeten doen. Geen chef d'equipe en wat dies meer zij naast hem, achter- of vóór hem. Alleen hij zal de verantwoording moeten dragen en niet zelf ook nog eens begeleid worden. To zover het Nederlands elftal en nu ik het toch over de KNVB had wil ik nog wel kwijt, dat ik een splitsing tussen het betaalde voetbal en amateurs voorals nog niet zie komen. Het spreken daarover wordt steeds minder en een voorstander daarvan is Ajax, gezien de werkwijze van het huidige Sectiebestuur Betaald Voet bal, trouwens nooit geweest. Eveneens hebben we er nooit een geheim van gemaakt, dat het Ajax-bestuur niet gelukkig was en is met de werkwijze van het Sectiebestuur Betaald Voetbal. En wel omdat er nagenoeg niets bereikt is van alle doelstellingen, die dit bestuur zich had gesteld. Wij zijn blij met het intreden in dit bestuur van een man als Ton Zwikstra. Ik betreur het, dat onze penningmeester Henk Tim man niet in dit college is gekozen, omdat ik van mening ben, dat hij en de heer Zwikstra in het belang van het gehele be taalde voetbal veel hadden kunnen doen. Afgewacht zal moeten worden of de heer Zwikstra, die volgens eerdere uitlatingen niet gelukkig zou zijn met een verkiezing van de heer Stoop, toch zijn taak in het Sectiebestuur zal willen blijven verrichten. Wat ons weder toetreden bij de FBO be treft, dacht ik, na gesprekken met de heer Cheouffour, ervan overtuigd te kunnen zijn, dat de inbreng van deze organisatie groter en beter zal worden. II FC AmsterdamAjax (10) - Eén der vele Ajax-pogingen 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 9