nieuwjaarsreceptie niet geraadpleegd (wat in dit geval wel had behoren plaats te vinden) en voelt er niets voor om de nadelige gevolgen door een en ander te dragen. Derhalve zal dit muisje nog wel een staartje krijgen; Ajax heeft van de NOS een schadevergoeding geëist. De wedstrijd zelfwat een wedstrijd. Van Ajax dan wel te verstaan. Welk een klasse, welk een techniek. Als in ónze aller beste dagen. Het gehele elftal! Jan Mulder b.v. waarvan we eer der schreven aangaande zijn wederopstanding"nu, op deze avond, was hij HERREZEN! Jan mocht het genoegen smaken de openingstreffer te lanceren; een vrije schop laag, oerhard via de paal achter doelman Vecchi. Nog vóór de rust zorgde Piet Keizer (wederom onze .architect"voor no. 2. Intussen had den de Milanezen met wind mee zo nu en dan toch wel gevaarlijke counters" opgezet, waarbij zij blijk gaven van hun goede techniek en b.v. zeer makkelijk passeerden. Maar er was daarbij toch te weinig stootkracht en bovendien zat onze ver dediging er bóvenop Er mocht geen tegenpunt komen, want dat telde dubbel en dan zouden we nog ons goede voornemen: de Super Cup winnen, uit handen moeten geven. Aldus vóór rust. Doch in de tweede helft zou Ajax nog harder toeslaan. Even leek het er op, dat we het wat kalmer aan deden, de situatie con solideerden, maar .motor" Nees zat alweer op volle toeren, knalde (met recht) nummer drie in de touwen en toen werkten alle raderen van het elftal ook weer op de meest fantastische wijze. Johnny Rep bracht (in buitenspel positie?) de stand op 4O en toen Ruud Krol door een niet geoorloofde handeling van Schnellinger (die wist er ook geen raad meer mee) binnen het beruchte gebied ter aarde ging, wees de voortreffelijk leidende Oostduit se scheidsrechter Glöckner (zelden zulk een uitstekende arbiter geziennaar de witte stip, van waaraf Ger Mühren het vonnis voltrok. En nog was het niet genoeg. Onder daverende toejuichingen van het enthousiaste publiek maakte Arie Haan het half dozijn vol. Ja, ja het was, wat je noemt, voor Rivera en de zijnen wél een afgang. Enfin, dat was het voor meer Italianen op de tribune Geweldige ovaties van het aanwezige publiek, dat zoveel geluid produceerde, waarbij het leek alsof we voor een uitverkocht Stadion hadden gespeeld. Dank, veel dank aan deze mensen, die zo goed het verzoek van speaker Wim van Steenbergen Sr. had opgevolgd met name: het aanvuren van ons elftal. De zilver vloten" rolden massaal van de tribunes. Mogen we tenslotte nog een compliment maken aan onze doel man Heinz Stuy. Hij kreeg, over de gehele avond genomen, weinig te doen. Maar er waren twee of drie momenten bij, dat de Italianen konden scoren. Doch de reacties van onze .goalie" waren geweldig, de O bleef en dat was onder de gegeven om standigheden zeer waardevol. We hebben iets horen fluisteren over een andere Super Cup met vijf-en-veertig kilo de ere-ronde lopen is ook wel wat zwaar. Wel, we zijn er dóór Ja, er zou natuurlijk nog wel wat te zeggen zijn over de laatste ontwikkelingen rond het Nederlands Elftalde aanstelling van Rinus Michels (zeer bekwaam, natuurlijk) als ,,Baas" bij de voorbereiding, begeleiding en straks samenstelling van het elf tal. (Fadrhonc was ook al als ,,baas" aangewezen Maar vanuit Spanje (Rinus) schijnt men dat op moderne wijze te gaan doen, nl. afstandbediening. Enfin, u hebt er in de Pers in vele toonaarden reeds over kunnen lezen wat hebben wij nog aan deze mysterieuze" handelin gen toe te voegen. Misschien dit, dat het zo langzamerhand op een soort ,,Op hoop van zegen gaat lijken, waarbij ,,de vis" wel duur moet worden betaald, teneinde alsnog tot een behouden vaart naar München te komen. Zondagavond 20 januari (last minute FC Den HaagAjax O1Een door de thuisclub keihard ge speelde wedstrijd. Té hard. Weer eens zo'n elftal dat koste-wat- het-kost Ajax het spelen wilde beletten. En daar op deze wijze nog bijna in slaagde ook. De tweede helft was 31 minuten oud toen een fraai voor het doel van goalie Thie door Wim Suurbier geplaatste bal schitterend werd ingeschoten. Eigenaar van het linkerbeen dat zo genadeloos uithaalde: Gerrie Mühren. Dat bleek genoeg te zijn voor de volle winst. JONG-AJAX voor de Beker tegen de Volewijckers. Een wedstrijd van prijsschieten, eindigende in de dubbele cijfers: 100. Hier valt natuurlijk verder weinig over te zeggen. Arnold Mühren, Gerrie Kleton, Berend Kist en Paul Bijvanck waren de pro ducers". UIT DE AMATEUR-SECTOR Ajax 3 verloor helaas in IJ muiden van Stormvogels 2. Met 21 voor de ,,vismensen"Jammer. Concurrent Volendam 3 speelde gelijk tegen AFC 2. Ons Derde" blijft daardoor wel aan de kop van de ranglijst dank zij een beter doelgemiddelde; in punten staat het gelijk met de Volendammers. Ajax 4 boekte een fraaie zege op AFC 3 (31en staat nu nog maar 4 punten achter op de koploper. Ajax 5 het wil niet. Andermaal een nederlaag en nog wel op eigen terrein nu tegen Rood-Wit A 3. Ajax 6 ging vrolijk verder. Ditmaal werd The Victory in Weesp het slachtoffer (21 Ere-voorzitter Marius Koolhaas was enige tijd opgenomen in het Nic. Tulp-ziekenhuis. Is nu gelukkig weer thuis. Marius, namens je vele Ajax-vrienden en bekenden wordt een spoedig herstel je van harte toegewenst. Mevrouw Lens is helaas ter observatie opgenomen in het Bur ger-Ziekenhuis. Vanaf deze plaats wensen wij haar het allerbeste en een spoedig herstel. De redactionele koek is nu werkelijk op T. M. Sr. Op vrijdag 4 januari jl. recipieerde ons bestuur voor genodigden, officials, pers e.a., zulks ter gelegenheid van de jaarwisseling. Het werd een zeer druk bezochte bijeenkomst. Burgemeester dr. I. Samkalden had bericht van verhindering gezonden; in zijn plaats kwam nu de gemeente-secretaris, mr. M. W. Morren. Ook KNVB-voorzitter Meuleman liet zich wegens ziekte verontschuldigen, terwijl de afwezigheid van KNVB-secretaris- penningmeester Burgwal was toe te schrijven aan het feit dat hij in Frankfurt zat in verband met de loting voor de a.s. wereld kampioenschappen voetbal. Van Ajax-zijde lieten o.a. Tjerk de Munnik, Jan Koomen en Wim Meyer hun goede wensen voor 1974 per brief volgen; Jan de Boer en echtgenote zonden vanaf het m.s. Prinsendam waar mede zij een wereld-cruise maken maar nu zo langzamerhand weer op weg naar huis zijn een telegram met de beste wen sen voor 1974. Zoals reeds gezegd, er was veel belangstelling en onder de aan wezigen zagen we o.a. monsieur Zanoli van France Football", de vice-voorzitter van de Scheidsrechters-Commissie (Amster dam), de heer Mok, de heer M. K. (Rien) Bal, Hoofd Recreatie en Sportzaken van de Gemeente Amsterdam, alsook uit deze hoofdstedelijke sector de heer R. Huberts, Hoofd Sportaccom modatie. Dan de heer Karei Janssen van de VVCS en de secre taris van de KNVB, afd. Amsterdam, de heer J. G. Zijp. Ook uit de perswereld hadden tal van prominenten aan de uit nodiging gehoor gegeven, persmensen die later, zoals daags daarna uit de diverse commentaren in de dagbladen bleek, de nieuwjaarsrede, uitgesproken door voorzitter J. van Praag, aan dachtig hadden beluisterd. Die rede vindt u in haar geheel elders in deze editie afgedrukt. Omstreeks 19.00 uur trokken de meesten huiswaarts... om plaats te maken voor de trouwe bezoekers van onze club avonden. 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 7