AjaxAC Milan (60) - Horst Blankenburg ver in de vijandelijke linies nua vanwege slecht weer en op de terugweg een lange busreis MilaanGenua met uren oponthoud door sneeuwstormen), de wedstrijd zelf had voor Ajax en i.e. Horst Blankenburg een tragische ontknoping. Tenminste 85 van de 90 minuten hadden Keizer c.s. de mannen van Rivera in een ijzeren greep. Zó'n enorme veldmeerderheid dat het in schrale getale aanwezige publiek meer de handen op elkaar bracht voor de gasten dan voor AC Milan, waarvoor men slechts fluitconcerten over had. Toch gelukte het ons niet tot doelpunten te komen. Op de meest miraculeuze wijze was er steeds weer een been of een hoofd of een doellat of wat ook doch scoren lukte ons maar niet. Blankenburg, die deze middag een sublieme partij vertolkte, kreeg door een moment van wat minder concentratie de bal, na een verre uittrap van doelman Vecchi, niet goed onder controle, speelde te zacht terug op Stuy en Charugi was er als de kippen bij om de enige goal van deze middag langs onze doelman te knallen. En wat Ajax in een blijvende veldmeerderheid ook probeerde, de gelijkmaker kwam zelfs niet, laat staan de zege. En we waren er toch zó dikwijls zó dicht bij Laat ons hopen dat de return in Amsterdam een beter resultaat oplevert. Tussen de Super-Cup-bedrijven door, de hoofdstedelijke derby": FC AmsterdamAjax. Voor zo'n kleine 40.000 mensen in het Olympisch Stadion. Een slechte wedstrijd, waarbij de Amster dam-aanhang uiteraard vreugde kon hebben over de volle winst (10) juist waardoor het voor de Ajax-mensen een totale te leurstelling werd. We kunnen het er lang of kort over hebben gebeurd is het en ook deze gedane zaak neemt geen keer. Als oorzaak van onze nederlaag dachten we althans gaf dit de indruk dat ons elftal het veld was ingegaan met een wat té grote overtuiging zo van: dat rooien we vanmiddag wel even Jan Fransz ex-Ajaciedvelde zijn oude club in de 57ste minuut. Ajax had verloren! Prettig voor bepaalde verslaggevers c.q. reporters. Ze raakten er niet over uitgepraat! Wat zouden Keizer en zijn mannen in petto hebben voor de return tegen AC Milan op woensdagavond 16 januari Een ieder bij Ajax en vooral bij de selectie zelf de trai- ner(s) zij voelden, er MOEST wat gedaan worden er MOEST wat gebeuren. En in het trainingskamp te Wassenaar groeide een stemming van: slechts-over-mijn-lijk! Zag het er vóór de aanvang even uit dat Jan Mulder vervangen zou worden door Arno Steffenhagen, toen de beide elftallen het veld betraden was no. 8 erbij! Slecht weer storm regen én dank zij of misschien beter gezegd: als gevolg van de (niet door Ajax gewenste) t.v.- uitzending van de gehele wedstrijd (naar 16 landen) kregen we de ,,bak" van Otto Roffel maar half vol. Die uitzending was voor velen natuurlijk wel prettig en voor het buitenland, gezien het verloop, uiteraard zeer interessant, maar, zoals gezegd, Ajax was 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 6