AjaxAC Milan (60) - Johan Neeskens (7) brengt de stand op 30 Vooral bij slecht weer is het belangrijk dat iedereen bijtijds weet of de wedstrijd al dan niet doorgaat. En bij goedkeuring van de consuls dan niet nog eens wachten tot de scheidsrechter komt opdagen met de kans dat hij het toch afkeurt. Tegen die tijd zijn al duizenden mensen onderweg. Laat de consuls beslissen of er wordt gespeeld of niet. Verklaren die dat het veld bespeelbaar is, dan heeft de scheidsrechter zich daar maar bij neer te leggen. Voor mij is het nog steeds een vreemde zaak dat scheidsrechters kunnen beslissen of er wordt gevoetbald. Er zullen toch wel meer deskundige mensen zijn die daar veel beter over kunnen beslis sen. Bijvoorbeeld mensen van de grondtechnische dienst van de KNVB. Want als de scheidsrechter mag beslissen over de be speelbaarheid van het veld, waarom mogen de heren voetballers dan ook geen duit in het zakje doen? Uiteindelijk moeten zij voetballen Laat men bewust proberen die afgelastingen beter te regelen. Het lijkt mij allemaal niet zo moeilijk. Een bijtijds medegedeelde afkeuring betekent goede service aan het publiek. En goede service is nog steeds verschrikkelijk belangrijk om de ,,trek" naar het stadion te krijgen, nog meer om te behouden." Om kort te gaan: FC Den HaagAjax werd verschoven naar 20 januari. De wedstrijd AjaxRoda JC werd als kijkspel een teleurstelling. Neen, als men ervan uit gaat, zoals de Limburgers, dat een 30 nederlaag tegen Ajax als een goed resultaat wordt aangemerkt, geeft men blijk, aldus onze mening, met betrekking tot de in breng als eredivisieclub, niet de juiste instelling te hebben. Tegen deze van het begin tot het einde alsmaar met man-en- macht verdedigende tegenstander, scoorden Arnold Mühren 2x alsmede Johnny Rep. Een wedstrijd om snel te vergeten. De in te halen wedstrijd tegen Sparta op het Kasteel is een goede partij voetbal geworden, waarbij onze new-comers" Arno Steffenhagen en Zoltan Varga een groot aandeel hadden in de overwinning. De Ajax-goals waren zeer fraai: de omhaal Langs deze weg danken wij allen, die ons ter gelegenheid van de Kerst en Nieuwjaar hun goede wensen deden toe komen. Wederkerig spreken wij hier de hoop uit, dat 1974 voor u een in alle opzichten voorspoedig en gelukkig jaar moge worden. Bestuur A.F.C. „Ajax" 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 3