kroniek ajax-nieuws Ter gelegenheid van de jaarwisseling waarbij alsnog een her haling van onze goede wensen voor 1974, welke wij u in het december-nummer reeds deden toekomen zouden wij een woord van dank willen uitspreken jegens hen, die in het af gelopen jaar het hunne bijdroegen tot het doen verschijnen van het Ajax-Nieuws: onze vaste medewerkers, de Administratie (keurig verzorgen van de adresbandjes door Cies Broot), de binder, Drukkerij Grafica (geweldige mensen om mee te wer ken) en vele anderen. Gaarne spreken wij de hoop uit, dat wij ook in dit nieuwe jaar weer op hun zeer gewaardeerde steun en medewerking mogen rekenen, waarvoor bij voorbaat onze dank! Helaas moeten we het nieuwe jaar beginnen met melding te maken alsnog! van het heengaan van een onzer oudste leden, namelijk Theo Schetters. Het is natuurlijk meerderen uwer en dit blijkt ook wel uit diverse reacties die wij ontvingen bekend dat wijlen onze clubgenoot stond vermeld op pag. 16 van het vorig clubblad, als zijne niet meer te behoren tot de Leden van Verdienste, terwijl verder op geen enkele wijze melding werd gemaakt van zijn heengaan. De juiste toedracht hiervan in deze kolommen uit de doeken te doen, zou wat al te omslachtig worden (we hebben ons tegen over de familie uiteraard verontschuldigd). Volstaan we met te zeggen dat er dit keer iets geschort heeft aan de overigens altijd goede onderlinge contacten. Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1973/1974 - Januari 1974 - No. 6 Abonnement (voor niet-leden): f 15,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, J. van Praag Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet vóór 10 februari a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn Foto omslag AjaxRoda JC (30) - Ger Mühren wervelend door de Limburgse defensie Dat spijt ons bijzonder; op een der volgende pagina's vindt u een herdenkingsartikel aangaande Theo. De op 21 december 1973 gehouden kienavond voldeed weer geheel aan de verwachtingen, zowel wat betreft de grote belang stelling hiervoor alsook de altijd weer enorme keur van prijzen. Want wie gedacht had dat de minder gunstige economische berichten reeds hun stempel op de prijzentafel zouden druk ken had het mis. Helemaal mis. Opnieuw werd er .gestreden" om vaak praktische, traditionele (wild), leuke en mooie artike len. Er was zelfs zóveel, dat speaker" Cor la Fleur in tijdnood dreigde te geraken Maar het kwam zoals gewoonlijk allemaal op zijn pootjes terecht. Rest ons nog de heren van de Clubavond-Commissie, zijnde de organisatoren, alsook de schenkers der vele prijzen, namens alle deelnemers nog hartelijk te danken. En gaarne tot de vol gende keer! Wat de voetballerij betreft, verlieten wij u de vorige keer bij de wedstrijd AjaxTelstar (72). De week daarop hadden we in het Zuiderpark (in de Residentie moeten aantreden tegen de FC Den Haag, maar dat ging wegens de slechte toestand van het veld niet door. Alleen jammer, dat men daar pas tegen de middag toe besloot, toen praktisch iedereen (ook ons elftal) al op weg was. En dat op-weg-zijn betekende voor enkelen op deze autoloze zondag per taxi naar Den Haag. En dus vele kosten! In het .Officieel Programma"uitgegeven bij de wedstrijd tegen Roda JC, schreef Tijn Middendorp onder het opschrift .Service" er het een en ander over. Daarop ontvingen hij en wij vele in stemmende reacties. Wij menen goed te doen uit zijn artikel het volgende te citeren: ,,Nog steeds schijnt het niet mogelijk te zijn wedstrijden dus danig op tijd af te gelasten, dat iedereen het ook weet wanneer zij het móeten weten. De bekendmaking van het al dan niet doorgaan van een voetbalwedstrijd gebeurt nog steeds uiterst gebrekkig. Afgelopen zondag wist tot 's morgens elf uur niemand iets omtrent een afgelasting van de wedstrijd. En elf uur was toch de uiterste tijd voor Ajax-supporters om van huis te gaan teneinde op tijd in het Zuiderpark te zijn. Niemand schijnt te beseffen dat het voor supporters van de bezoekende club weinig zin heeft wanneer rond half één via de radio de afgelasting bekend wordt gemaakt, ledereen is dan al lang onderweg. Zelfs de spelersbus van Ajax was al naar Den Haag vertrokken toen ik rond half elf het Ajax-stadion belde omtrent enige informatie voor een eventuele afgelasting. Ook daar verkeerde men in de overtuiging dat de wedstrijd normaal zou doorgaan. Gelukkig werd in de hal van het Centraal Station vernomen dat de wed strijd niet doorging, zodat een loze reis naar Den Haag werd voorkomen. Maar voor hetzelfde geld krijgt men de afgelasting te horen wanneer het Zuiderpark is bereikt. Enige jaren terug gebeurde dat wel bij een uitwedstrijd van Ajax tegen Go Ahead Eagles. Supporters en spelers waren reeds aan wezig, de tribunes waren al gedeeltelijk bezet toen de scheids rechter de moed had het alsnog af te keuren. Naar mijn mening behoren die afkeuringen vroeger te geschieden en ook tegelijkertijd via alle mogelijke nieuwsmedia bekend te worden gemaakt. Met als uiterlijke tijdslimiet zondagmorgen om negen uur. Het lijkt mij een kleine moeite om dit goed te organi seren, temeer daar dit zeker als service moet worden beschouwd aan het publiek dat toch al steeds minder wedstrijden bezoekt. 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 2