vijftig jaar redacteur Helpt elkaar meer in het veld, loop vrij en speel niet te gehaast. Je zult zien dat het dan beter gaat en wie weet laten de con currenten nog wat steken vallen. Succes!! B3 speelde thuis tegen RKAVIC B2. Zoals hierboven ver meld, wist in december jl. de B3 (met 10 man!) met 23 te winnen. Nu was de B3 volledig, maar de tegenpartij nam revanche op de nederlaag. Met 12. Vóór de rust werd er door Ajax niet gewerkt. In de tweede helft ging het stukken beter, maar aan een nederlaag was toen niet meer te ontkomen. Cl speelde ,,uit" tegen OVVO C1. Het veld was moeilijk bespeel baar. Lange tijd was er nodig voordat Ajax het grote veldover- wicht in doelpunten kon uitdrukken. Voortdurend werd het doel van OVVO onder „vuur" genomen, maar de keeper verdedigde zijn veste kundig. Vlak voor rust maakte Heyt 01. Enkele minuten later was het 02: een snel genomen vrije trap van aanvoerder Muller rondde Heyt kundig af. Na rust wederom hetzelfde wedstrijdbeeld. Ajax veel sterker. Halverwege de twee de helft maakte Klapmuts op enigszins gelukkige wijze 03. Vlak voor tijd scoorde Muller het vierde doelpunt (04). In deze wedstrijd speelde v. d. Hengst geen gelukkige wedstrijd. Hoe graag hij ook een doelpunt wilde maken, het lukte deze keer niet. C2 kwam tegen Rivalen C1 op Riekerhaven niet verder dan een gelijk spel (11). Een nare wedstrijd, omdat de scheidsrech ter, een leider van Rivalen, vrijwel niet optrad tegen het keiharde voetbal van zijn eigen elftal. Dat onze C2 er desondanks nog een gelijk spel uit sleepte, was dan ook te danken aan hun betere techniek. Ik vraag mij af, wat de jeugdleiding van Rivalen nu eigenlijk voor ogen staat. Goed opbouwend jeugdvoetbal propageren? Maar als Ajax op bezoek komt (het is ons bij an dere verenigingen ook meerdere malen overkomen), voetballen onder het motto: „Laat Ajax onder geen voorwaarde winnen". Dus: alles mag! Fysiek waren onze spelers hier niet tegenop gewassen. Als leider (J.H.H.) van zo'n Ajax-jeugdelftal sta je je daarbij wel te ergeren. In elk geval heeft het met verant woording resp. opbouw helemaal niets te maken. H. BIJVANK Jr. INTERREGIONALE JEUGDCOMPETITIE Zaterdag 8 december 1973 trok ons A1-junioreselftal naar VEW in Haarlem. Het werd een 07 overwinning tegen het in de interregionale jeugdcompetitie laag geklasseerde VEW. Frans Post, voor deze wedstrijd weer op „zijn oude nest" in de A1, had er veel zin in en scoorde als opkomende linksmidvelder maar liefst drie doelpunten. De overige doelpunten werden ge maakt door Eef Melgers, Rob Kok, Chiel Brood en Gerard Staats. De juniores van VEW hadden geen antwoord op de wervelende acties van de snelle en op pasmaat spelende Ajax-ploeg waarin, zelfs onze vleugelverdedigers een dominerende rol bij de aanval konden spelen. De weersomstandigheden, waaronder deze wedstrijd (op het hoofdveld van RCH) gespeeld werd, waren uitermate slecht: een felle wind en regen. Ons Ajax A1-team staat in de interregionale jeugdcompetitie vrijwel onbedreigd op de eerste plaats. De leider van dit elftal, de heer Fleysman, is dan ook een tevre den man, die overigens onder het succes van zijn ploeg nuchter blijft. „Eerst kampioen worden," zegt hij, „en zover is het nog niet Maar het zit er momenteel in, dacht ik. J.H.H. OPVOLGER VAN ANTON GEESINK OF WIM RUSKA Ronny Matteman, speler van onze C2-Juniores, werd in zijn cate gorie 12 tot 14 jaar) eind vorig jaar judo-kampioen van Amster dam en Noord-Holland. Dat was zeker al een ..bravo!" waard. Op 5 januari jl. nam hij in De Bilt deel aan de strijd om de nationale titel en werd kampioen van Nederland! Ronny, geweldig en alsnog hartelijk gefeliciteerd met dit fraaie succes! PUPILLEN Overzicht van de gespeelde wedstrijden Van de vastgestelde 15 wedstrijdzaterdagen werden er maar liefst 8 afgekeurd, zodat er door onze jongens maar 7 maal gevoetbald werd. De resultaten waren als volgt: Pup. Al Pup. A2 Pup. A3 Pup. A4 7 gespeeld 6 gespeeld 7 gespeeld 7 gespeeld 7 gewonnen 6 gewonnen 7 gewonnen 7 gewonnen doelsaldo 551 doelsaldo 582 doelsaldo 534 doelsaldo 402 Totaal 27 gespeeld 27 gewonnen doelsaldo 2069 Pup BI: 7 gespeeld, 5 gewonnen, 1 gelijk, 1 verloren, doel saldo 114. Wat onze A-pupillen betreft kunnen we niets dan goeds vertellen. Met de enige wens dat ons A-pupillenelftal sterkere tegenstan ders krijgt in 1974. Het is namelijk nu al zo ver, dat verschillende verenigingen liever niet tegen onze pupillen spelen om hun kinderen de teleurstelling te besparen van grote, kansloze nederlagen. Als je namelijk in 2 x 20 minuten voetbal met 15 of 200 ver liest, is de aardigheid er gauw af!! Wanneer zal dit eens tot de bond doordringen, zodat zij van het ouderwetse begrip afstappen dat de afstand van Ajax naar DWS, Blauw-Wit of De Volewijckers voor pupillen te ver is. Wat onze B-pupillen betreft, ze doen het leuk, maar we zijn nog lang niet tevreden. Jongens, blijft goed trainen en kijk naar jullie voorbeeld: de A-pupillen. Want volgend jaar moeten jullie daar de open gekomen plaatsen gaan innemen. Voor al onze Ajax-supporters. Op zaterdagochtend van 10 tot i2 uur spelen de Ajax-pupillen op Voorland (achter de Reynolds- tribune). Wilt u leuk voetbal zien, met soms veel doelpunten: kom eens kijken!! Namens de Pupillen-Commissie: C. C. KAMLAG De heer L. A. Heesakker herdacht 1 januari jl. het feit dat hij maar liefst 50 jaar redacteur van het clubblad „De Feyenoorder" is. Een wel uniek jubileum, waarmede wij onze Rotterdamse collega vanaf deze plaats hartelijk gelukwensen. Daarnaast zouden wij deze gelegenheid willen benutten hem te complimenteren ten aanzien van uitvoering en inhoud van het: Clubblad van de „Sportclub Feyenoord" zoals dat officieel staat aangegeven. Onder zijn leiding mag zeker gezegd wor den is hier een niveau bereikt dat men met „klasse" pleegt aan te duiden. Het zij hem vergund zijn vruchtbare arbeid nog geruime tijd in het belang van zijn club te mogen voortzetten; wat ons betreft wensen wij „Hees" daarbij veel succes en een goede gezondheid toe. T. M. Sr. 22

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 22