BRILLEN Oogmeting mooi doelpunt (Brenber). Na rust bleef het hoge tempo gehand haafd en dit leidde tot een goal van klasse, gescoord door Freek Lamain (geweldige inzet). Uiteindelijk werd het 30 via een mooie combinatie, omgezet in een doelpunt door debutant Peter Zinkstok (kopbal). De B2 had deze dag pech, want de tegenpartij (Real Sranang) kwam niet opdagen. De B3 speelde tegen het hoger geplaatste RKAVIC (B2). Door vakanties en blessures waren er voor de drie B-juniores-teams precies genoeg jongens. Dus konden we ons geen wegblijvers veroorloven. Helaas gebeurde dit toch en wel bij de B3. J. van Dijk was zonder afschrijving! weggebleven, zodat met 10 man gespeeld moest worden. Toen kwam het karakter bij de overige jongens naar voren; zij zouden voor 12 man gaan spelen. In het begin zag dit er niet naar uit. Binnen een minuut stond de B3 met 10 achter. Maar daar had je Ajax. Er kwamen meteen enkele gevaarlijke aanvallen. Uit één hiervan ontstond een corner. Dreschler nam deze uitstekend en Terstall maakte met een mooi doelpunt 11, wat ook de pauzestand werd. Na rust hetzelfde spel; Ajax technisch beter. Dit resulteerde na vijf minuten in een doelpunt, wederom van Terstall (12). De tegenstander begon toen door te drukken. De Ajax-veste werd onder vuur genomen. Maar Kees Thomas ranselde alles uit zijn doel. Zeker schijnende doelpunten wist hij te keren. Geweldig. Alle Ajax-jongens werkten als „paarden". Na een kwartier in de verdrukking te hebben gestaan, plaatste Timmerman een lange bal naar voren en Ras er achteraan. Van plus minus 15 meter schoot hij raak (13 voor Ajax). Natuurlijk grote vreugde. Dat RKAVIC één minuut voor tijd er 23 van maakte, deerde ons niet. Want Ajax had met 10 man deze wedstrijd gewonnen. Jongens, namens leider Van Genderen: het was enorm. De tien „keien" waren: Thomas Warnawa, Onsia, Timmerman, Schallen- berg, Bergshoeff, Ras, Man, Dreschler en Terstall. De Cl speelde tegen De Spartaan en won met 30. Toch had de „winterstop" het ritme aangetast: veel gezwoeg en gehot. U kent dat wel. Met rust een 10 voorsprong door v. d. Beid. Na de thee meer georganiseerd spel. Men vond elkaar beter. Een doelpunt dat niet goedgekeurd had mogen worden, bracht de stand op 20. De maker hiervan, Heyt, dacht er net zo over: dus maakte hij nog een rechtvaardig doelpunt (30). Onze laatste man, in deze wedstrijd aanvoerder, v. d. Boog, speelde een beste wedstrijd. Onze C2 bracht het thuis tegen St. Martinus Cl niet verder dan een gelijk spel (11). Een wat pover resultaat. Gezien het aantal gemiste kansen onzerzijds had deze wedstrijd toch min stens gewonnen moeten worden. Doelpunten beslissen nu een maal Een aloude waarheid, die tot de voorhoede van onze C2 blijkbaar niet doordrong. Men kan daarom ook niet stellen, dat Ajax deze wedstrijd had behoren te winnen, zoals een aantal spelers van dit elftal van mening was. Integendeel: St. Martinus verdiende dit gelijke spel. Zo is dat, mijne heren van de C2. De C3 had een gemakkelijke dag tegen de C1 van ZPC. In het begin liep het niet zo erg goed in ons elftal, maar in de tweede helft vielen de doelpunten als rijpe appelen van de boom. Het werd uiteindelijk 6—0 voor Ajax. Wat eigenlijk niet eens onze overmacht weergeeft. Het had zeker meer moeten zijn. ZONDAG 6 JANUARI 1974 De Al moest „uit" voetballen bij Volendam. Altijd een moeilijke partij. Met Ajax overwegend sterker, op een zwaar bespeelbaar veld, ging de rust in met een 01 voorsprong, door een doel punt van G. Staats. Na rust kon Volendam, enigszins tegen de verhouding, op gelijke hoogte komen (11). Ajax had inmid dels al twee keer het latwerk getroffen (Wisman en Van San ten). Uiteindelijk kon Bruynesteyn Ajax aan de verdiende voor sprong helpen (12), wat ook de eindstand werd. De A1 gaat nu fier aan kop met 8 punten voorsprong op nr. 2. De A2 kwam na circa 15 minuten zeer ongelukkig met 01 achter tegen OVVO A1. Bij een aanval van OVVO floot de scheidsrechter voor buitenspel. Onze jongens bleven terecht staan, inclusief keeper Schill. De bal rolde in ons doel en tot grote verbazing gaf de arbiter doelpunt. Protesten haalden niets uit. Deze goal veroorzaakte natuurlijk wel een prikkel en weldra maakten wij gelijk. Er werden enige zeer fraaie aanvallen opgezet, waarop Gerard van Walsem twee maal raak schoot. De rust brak aan met een 31 stand. Simon Tahamata bleek er zin in te hebben, want hij leverde een paar juwelen van trekballen af, welke prompt in doelpunten werden omgezet. Simon kan terugzien op een zeer goede wedstrijd. Dit even zonder de rest te kort te doen. Al met al een vrij harde wedstrijd, welke door ons met 51 werd gewonnen. A3 speelde „uit" tegen SDW A2. Reeds na één minuut stonden wij achter met 10 door een blunder van onze keeper. Na deze tegenslag konden wij maar slecht in ons spel komen. Tot over maat van ramp sloeg Rettich, op de grond liggend, naar de bal. En zulks in het strafschopgebied. Dit betekende strafschop en 20 voor SDW. De tweede helft speelden we aanmerkelijk beter, maar konden pas een kwartier voor tijd, door een doel punt van Van Beusekom, tegenscoren. Het lukte ons echter niet in de resterende tijd de verdiende gelijkmaker te scoren. BI speelde ook „uit" en wel tegen SDW B1. Op het nieuwe Spieringhorn-complex heeft onze B1 korte metten gemaakt met SDW (06). De Ajax-juniores hebben een zeer goede wed strijd gespeeld. De combinaties verliepen vlot en de doelpunten vielen met de regelmaat van de klok. Gesteld moet worden, dat de SDW-juniores geen sterk team hadden. B2 is er helaas niet in geslaagd de achterstand op Uithoorn B1 te verkleinen. Integendeel! Door een enigszins gelukkige treffer, bij één der schaarse uitvallen, scoorde de Uithoornse linksbuiten vlak voor rust (01). Ook in de tweede helft wisten onze jongens, door te gehaast spel, de score niet in hun voordeel om te zetten. De stand bleef, ondanks een behoorlijk veldover- wicht, 01 voor Uithoorn. Een welgemeend advies: jongens, de kans is nog niet geheel verkeken, blijf er voor knokken. Bent u kwaliteits- en prijs bewust? Al drie generaties lang een begrip in Amsterdam Grote internationale collectie brilmonturen Alles wordt in eigen werk plaats gemaakt, waardoor snelle aflevering Vakmanschap en perfectie een eerste vereiste Foto-artikelen 1e klas kleur- zwart-wit afwerking JAVASTRAAT 117 - TELEFOON 350117 Leverancier van alle ziekenfondsen 21

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 21