rondom de jeugd Ja, dit is Jeugd: de junioreswedstrijd Ajax A2 tegen OVVO Al waar men er ook al stevig tegenaan kan gaan ZONDAG 23 DECEMBER 1973 De At, in zijn sterkste formatie, zette de zegereeks voort tegen Alkmaarse Boys (80). Zulks in een onzerzijds goede wed strijd, waarbij de tegenpartij volkomen overspeeld werd. Opval lend was ook nu weer, het goed opkomen van de tweede en derde linie. Dat resulteerde in doelpunten van Das (vrije ver dediger: 1 doelpunt), Hageman (voorstopper) en Wisman (3 doelpunten). De overige goals waren van G. Staats (2x) en Kok (1x). De A2 moest aantreden tegen Blauw-Wit. Eindelijk weer eens voetbal, dachten we, maar het werd een wedstrijd om gauw te vergeten. Het spel werd veel te veel vertraagd. Diverse jongens moesten eerst een man nemen alvorens de bal af te spelen. Hoe wel we de meeste tijd in de meerderheid waren, maakte Blauw- Wit 10. Uiteindelijk besliste Knottnerus de wedstrijd in een 12 zege voor Ajax. Het wedstrijdritme en het plaatsen waren zeer slecht verzorgd bij ons; we konden met deze 12 over winning zeker onze beide handen dichtknijpen. De A3 speelde op Voorland ook tegen Blauw-Wit. Deze wedstrijd werd beïnvloed door een ernstig ongeval. De keeper van Blauw- Wit raakte bij een scrimmage voor het doel zó ernstig gewond, dat hij naar een ziekenhuis moest worden vervoerd, waar hij nog dezelfde dag werd geopereerd. Inmiddels is hij weer thuis, maar het zal nog wel enige tijd duren voor hij weer kan gaan voet ballen. Daar Blauw-Wit geen reserves had, moesten zij met 10 man verder spelen. Het werd een grote uitslag (100). J. Staats opende en sloot de score. De Bi kwam na een lange pauze (5 weken) weer in het veld. Dat dit geen nadelige gevolgen heeft gehad, ondervond de tegen partij (RKAVIC). In hoog tempo werd die teruggedrongen, hetgeen bij de rust een 10 voorsprong betekende door een 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 20