in memoriam Op 8 december 1973 overleed onze clubgenoot M. J. (Theo) Schetters in de leeftijd van 77 jaar. Lid van Verdienste. Toen hij in 1922, om precies te zijn op 1 september van dat jaar, tot onze gelederen toetrad, betekende dat niet direct een vaste plaats in het eerste elftal. Dat gebeurde wel omstreeks 1926- 1927 toen hij een dusdanig niveau wist te bereiken dat zelfs tot zijn verkiezing voor het Nederlands elftal op 18 april 1927 in de wedstrijd tegen Tsjechoslowakije leidde. Dat is echter bij deze ene keer gebleven. Theo, onbetwist een natuurtalent, technisch zeer knap, met een volkomen eigen stijl (o.a. zeer sterk in de „sliding") behoorde tot die spelers die in eigen omgeving het best tot hun recht komen. In-den-vreemde, met name in een vertegenwoordigend elftal, lukte het meestal niet zo best. Het begin van de zgn. Gouden Eeuw (1929-1939) heeft hij nog meegemaakt toen echter op dit hoogste niveau gingen de jaren tellen (hij was reeds tegen de 35) jongeren dienden zich aan en zo vinden we hem nog enkele jaren terug in zijn oude liefde: Ajax 2. Nadat Theo definitief een streep onder zijn voetbalcarrière had gezet, is hij nog vele jaren een bijzonder actief lid van de elf tallen-commissie geweest (we spreken uit de amateurtijd) terwijl hij ook veel werk ten gunste van de jeugd heeft verzet. Voor zijn grote verdiensten jegens onze club werd hem de onderscheiding: Lid van Verdienste verleend; op 18 november 1972 behoorde hij tot degenen die gehuldigd werden in verband met hun 50-jarig lidmaatschap van Ajax. Toen al was zijn licha melijke toestand niet best en deze is in de loop van 1973 verder verslechterd. Zo kwam op 8 december jl. het einde Na een zeer werkzaam leven. Want herinneren wij ons Theo als iemand met een enorme inzet (als voetballer) en later als commissielid met een lovende activiteit ook in het maatschappelijk leven was hij een onvermoeibaar werker. Wij, zijn oude Ajax-vrienden, zullen hem in dankbaarheid blijven gedenken voor het vele, dat hij voor onze club deed. Beste Theo, rust in vrede. 14 een onachtzaamheid in onze verdediging wist TABA desondanks de leiding te nemen (10). Het werd zelfs nog 20 en 30, tegen alle veldverhoudingen in. Eerst kort voor rust lukte het aanvoerder Cas Harms door middel van een directe vrije schop de achterstand te verkleinen. Na de hervatting dicteerde Ajax de wedstrijd weer, maar verder dan een goal van Leo van Wijk uit een voorzet van Rob Lissauer kwamen we niet. Een gelijk spel zou de verhouding beter weergegeven hebben. Ter gelegenheid van de jaarwisseling vond op onze terreinen een gezellige bijeenkomst plaats voor onze amateurselectie. Trainer Cees Groot en de elftalcommissie hadden een zestal groepjes gevormd die een competitie speelden met kleine doelen op het achterveld. Er waren enkele leuke prijzen beschikbaar gesteld en de stemming was opperbest. Ook na afloop bleef men nog lange tijd in de kantine bijeen, onder het genot van een glaasje enz. Een en ander is in de toekomst zeker voor herhaling vatbaar. Ook willen we hier nog vermelden dat onze bestuursleden de heren Van Praag, De Wit en Westrik reeds enkele malen acte de présence gaven bij de wedstrijden van onze amateurs, het geen door uitlatingen, gehoord in de kleedkamers, door de spelers zeer op prijs wordt gesteld. Tenslotte willen wij op deze plaats ook onze dank betuigen voor de op beide velden geplaatste spelersbanken, die beslist in een behoefte voorzien. Wij hopen u in een volgend nummer wederom een overzicht te geven van de standen van de amateurelftallen. „MEESTER"-SCHAP IS VAKMANSCHAP U moest eens weten hoe vaak deze variatie op een bekende slogan in het zesde elftal al van toepassing is geweest. Dit alles slaat dan op Willem Meester, de betrouwbare doelman van Ajax 6, een elftal waar sinds jaren een enorme fijne geest heerst. Een amateurelftal pur sang dat, om in deze tijd van olieschaarste in stijl te blijven, 2 op 1 draait, dat wil zeggen: na afloop wordt in de kantine het doelsaldo in glazen pils omgezet. Het is ook het elftal met de oudste spelers, mannen van weleer die regelmatig in het tweede of derde elftal speelden en soms geroepen werden tot de hoogste selectie. Namen van spelers als Theo van Haarlem, Ab Post, Frits van der Valk, Leo van Wijk, Cas Harms, Dick van der Berg en Coen Post, om er zo maar een paar te noemen, zijn intern bij Ajax erg bekend. Vorig jaar nu stopte de doelman Willem Meester zijn carrière, omdat de voetballerij maar moeilijk te combineren bleek met zijn privé-leven. De spelers namen in de beslissingswedstrijd van het vorige jaar, waarin hij weer magnifiek keepte, afscheid en Willem verdween met een dot van een fruitmand van de jongens. Dit seizoen echter begon het erg ongelukkig met de doelverdedi- gers van de amateurelftallen. Van de vijf keepers raakten er drie vrij behoorlijk geblesseerd en Dick van der Berg, veldspeler van Ajax 6, verscheen tussen de palen. Hoe goed deze het overigens ook deed, een echte doelman was het niet. Er werd weer contact opgenomen met Willem Meester en na heel veel onderling ge praat, tussen leider Van Dijk en de spelers, tussen Willem en zijn vrouw en tussen Willem en zijn vrienden, besloot hij in nood gevallen Ajax 6 te helpen. Vol humor verscheen Meester op de eerstvolgende zondag weer in de kleedkamer met voor alle spelers een zak fruit. „Ter voor koming dat ze me straks een soort Heintje Davids noemen, staan we bij deze quite. Niet stoppen, fruitmandje, handje geven enz.", was zijn commentaar. Maar u begrijpt misschien aan het opschrift van dit stukje, waarom good-old Willem Meester er nog steeds staat. Zijn mede spelers vertrouwen blindelings op hem en niet ten onrechte, als u weet dat het zesde elftal fier aan de kop staat van zijn afdeling. Beste Willem, namens al die zesde-elftalspelers bij deze reeds ontzettend bedankt, en we blijven op je steunen. WIM HEISTERKAMP

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 14