onze amateurs door W. F. SCHOEVAART en W. W. HEISTERKAMP Ajax 3 heeft mede door een misstap von Volendam 3 de kop van zijn afdeling bereikt. Aan de Kruislaan werd JOS 2 met 05 ingepakt. Vooral in de eerste helft speelde het hele elftal zeer goed. Toen ook vielen reeds vier goals te noteren. Reeds na vier minuten prikte Ton Meyers de bal achter de JOS-goalie na goed aangeven van Rolf Grootenboer. Enkele minuten later vond de zelfde speler het vijandelijke doel met een fraai afstandsschot. Na twintig minuten scoorde Hans de Vos uit een corner van René Tolenaars 30 en toen René kort voor rust Ton Meyers opnieuw op maat bediende, dreigde een debacle voor de JOS- ploeg (04). Echter de Ajax-voorhoede was mild en alleen Rolf Grootenboer wist in de tweede helft nog eenmaal het net te vinden. Tegen het Utrechts UW kwamen we niet verder dan een draw (11). Het elftal speelde, na de goede wedstrijd tegen JOS, onbegrijpelijk zwak. Er zat weinig lijn in de aanvallen en som mige spelers stonden soms bijkans stil. Toch wist Eddie Kuypers de UVV-doelman met een afstandschot te verrassen. In de twee de helft kregen we alle kans deze voorsprong uit te bouwen. Eerst kwam Eddie Kuyper alleen voor de doelman, maar hij faalde jammerlijk. Even later een bijna identieke situatie. Eddie Kuyper zag nu René Tolenaars er nog beter voor staan, maar ook hij miste deze fraaie kans. Een kwartier voor tijd ten slotte benutten de Utrechtenaren een directe vrije trap even buiten het strafschopgebied (11). In 't Gooi werd met 02 gewonnen van de club van die naam. In een redelijk goed gespeelde eerste helft scoorde Ton Meyers reeds in de beginfase het eerste doelpunt. Eddie Kuypers plaat ste de bal uit een vrije schop met zijn hoofd in de richting van Ton Meyers, die de bal ineens op de slof nam. Eddie Kuypers zorgde uit een dieptepass nog voor de rust zelf voor 02. Na de hervatting werd er veel minder goed gespeeld, maar onze achterhoede gaf deze fraaie voorsprong niet meer uit handen. Elftalleider Fischer kan nu rustig op wintersportvakantie naar Oostenrijk gaan. Misschien is de marge met Volendam bij zijn terugkomst groter geworden. Ajax 4 kan iets ruimer ademhalen. Uit de laatste twee ontmoe tingen werden drie punten behaald. In Soest werd tegen SEC onverwacht met 31 gewonnen. Vooral in de eerste helft werd er erg goed gespeeld. Henk de Jong opende de score en Gerard Klitsie zorgde al vallend en omhalend voor 20. Nog voor rust maakte Wim Stuut er 30 van. Het is niet verwonderlijk dat het in de tweede helft gemakkelijk spelen was. Elftalleider Been was verheugd dat hij in de rust nu eens niets behoefde te zeggen. Voor de statistiek dient nog te worden vermeld dat de tegengoal halverwege de tweede helft uit een strafschop tot stand kwam. Joop de Vries maakte zonder een tegenstander in zijn buurt te hebben hands en toen wees de scheidsrechter onverbiddelijk naar de elfmeterstip. De wedstrijd tegen NFC 2 werd een 11 gelijkspel. In de helft vóór de thee werd vergeten duidelijk afstand te nemen en hoewel er verschillende kansen ontstonden, wisten Max Vischschoon maker en Gerard Klitsie er net niet van te profiteren. Een kwar tier voor tijd leek de wedstrijd beslist. Max Vischschoonmaker werd binnen het strafschopgebied vastgehouden en de toege kende penalty werd door Joop de Vries benut (10). Kort hierna werd het echter toch nog gelijk, toen de bal na een vrije schop, aan de zijkant van het veld, heel hoog in de uiterste hoek tussen lat en paal verdween, waardoor een bijna zekere winst toch nog uit handen werd gegeven. Ajax 5 leed twee kleine nederlagen. In Weesp werd met het kleinst mogelijke verschil (10) verloren van Rapiditas 3. Helaas werd deze wedstrijd ontsierd door het nogal arrogante optreden van de scheidsrechter, hoewel hiermee niet gezegd wil zijn dat de nederlaag aan hem te wijten is, ook al ontstond het doelpunt in buitenspelsituatie. Dirk Spits verdient een pluim voor zijn goede doelmanswerk. Hij stopte in de eerste helft zelfs een strafschop. Ook Jan Fleysman, die ter versterking ,,op eigen initiatief" nog was gekomen, kon de bakens niet verzetten. Dan werd met 12 van DEC 2 verloren. Na een kwartier was een misverstand in de verdediging er oorzaak van, dat DEC de leiding kon nemen. Vijftien minuten later scoorde Rob Coblijn met een strak schot de gelijkmaker. Nog voor rust, in blessure tijd, vergat onze defensie resoluut in te grijpen en via de knie van een onthutste DEC-speler verdween de bal in het doel. Na de rust wisten onze spelers de bakens niet meer te verzetten, door een gebrekkige conditie. Zeer weinigen volgen dan ook regelmatig de training. Door deze resultaten is het vijfde elftal in een benarde situatie komen te verkeren. We hopen dat de heren er de komende weken met meer dan normale inzet tegen aan gaan. Ronnie van Ling was in deze laatste wedstrijd één van de weinigen die inzet toonde. Hij speelde dan ook een bijna foutloze wedstrijd. Ja, Ajax 6 is nog steeds lijstaanvoerder. Van een zwak Nauti lus 3 werd met 3O gewonnen. Junior-speler George Dekeling zorgde voor het eerste doelpunt, nadat reeds vele kansen on benut waren gelaten. Kort voor rust bracht Theo van Haarlem na een fraaie voorzet van Ab Post de stand op 20. Ook na de pauze bleef Ajax de sterkste ploeg en dat resulteerde in een derde treffer, met het hoofd gescoord door Ab Post. De stand had ook nog 40 kunnen zijn, als de scheidsrechter had gezien wat iedereen zag, namelijk dat een veldspeler in het doel „han delend" optrad. Van de wedstrijd tegen Sporting Zuid 4 meldde elftalleider A. W. van Dijk ons het volgende: Ajax behaalde een verdiende overwinning (31) op een lastige tegenstander die pas in de tweede helft toestond dat Ajax langs hem heen ging. Het veld was goed, doch moeilijk bespeelbaar (zacht), waardoor er veel van de krachten der spelers gevergd werd. Op de lange duur had Ajax de betere conditie. In deze wedstrijd bleek ook weer eens duidelijk dat mond houden tegen de scheidsrechter (geen commentaar op zijn beslissingen) absoluut tot voordeel leidt. Het score-verloop was als volgt: 01 na een scherpe uitval, juist op het moment dat Ajax het spel in handen had. Na een half uur kopte Ab Post een voorzet van Theo van Haarlem in. In de tweede helft speelde Ronnie Cohen een belangrijke rol. Eerst lobte hij de bal op het hoofd van Theo van Haarlem, die geen moeite had om 21 te scoren en kort voor het einde plaatste hij de bal feilloos op het hoofd van Anton Bouwman en dat betekende 31. Vermeldenswaard is nog de goede vervanging van de gebles seerde „oude" Meester door keeper Tefsen. Elders in dit blad treft u een stukje aan over Willem Meester. De belangrijke uitwedstrijd tegen TABA 2 aan de Kruislaan werd met 32 verloren. Met de wind in de rug zette Ajax de vijan delijke verdediging onder druk. Bij een onverwachte uitval en 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 13