De Don's haarverzorgers Het doet mij bijzonder veel genoegen ook de Pers hier te mogen begroeten. Het mag als bekend worden verondersteld, dat er tussen een aantal journalisten en Ajax weieens controversen bestaan. Kortelings hebben we dit weer eens in een gesprek met afgevaardigden van de Nederlandse sportpers uitgesproken. Ik wil hier met nadruk verklaren, dat, wat Ajax betreft, wij niets liever willen dan een goede verstandhouding met de Pers. Maar ten aanzien van het wel en wee in Plantage Middenlaan 66 Amsterdam Telefoon 243220 Ajax stellen wij daarbij wel prijs op een zekere privacy. Gaarne wil ik nogmaals verzekeren, dat zodra er maar iets van be lang voor u zou kunnen zijn u hiervan ze ker onverwijld in kennis zal worden ge steld, maar u dient het belang van Ajax in ieder geval niet door ongecontroleerde berichten jegens onze vereniging in uw krant of weekbladen te publiceren. Zo lees ik de laatste tijd, dat van onze spelers er één of meer zouden zijn, die na het wereldkampioenschap, lees eind van dit seizoen, belangstelling hebben voor het buitenland, waarbij men ervan uit zou gaan, dat met een geval als precedent contracten tussentijds beëindigd gaan worden. Geachte aanwezigen, deze berichten zijn, wat betreft die tussentijdse beëindiging van de arbeidsovereenkomsten, volkomen uit de lucht gegrepen. Wat Ajax betreft zijn wij niet van plan daartoe over te gaan noch ons dit te laten opleggen. En voorzover men in verband hiermede dan misschien zal komen aandraven met de zaak Cruijff, dan herhaal ik, hetgeen ik destijds meerdere malen namens het Ajax- bestuur heb verklaard, nl. dat de verhou ding Cruijff en zijn medespelers, alsmede de negatieve houding van Cruijff tegen over Ajax, aldus de naaste toekomst van Ajax in zekere mate in het geding was. Wanneer u een blik op de ranglijst van onze vaderlandse competitie werpt en daarbij mag weten hoe goed de onderlinge verstandhouding tussen onze spelers thans is, moge daaruit het gelijk aan onze zijde blijken. Overigens blijft het Ajax-bestuur de han delingen van het na het vertrek van Johan Cruijff door zijn raadgever opgerichte sportpromotionburo nauwlettend volgen. Dames en heren, in vergelijking met an dere jaren is dit een lange rede geworden. Een rede waarbij ik getracht heb veel wat bij ons is gebeurd en veel dat ons bezig houdt, hier te moeten memoreren. Wij be wegen ons in een tijd van snelle verande ringen op elk gebied, zowel maatschap pelijk als economisch. Het Ajax-bestuur beseft dat volkomen en stelt zich daarop in, hetgeen bepalend zal zijn voor onze successen. Wij zullen in de komende tijden al naar de omstandigheden handelen, in nauwe samenwerking o.a. met de Leden raad, Financiële Commissie kortom met allen, die de belangen van Ajax voorstaan alles doen om de goede baan waarin onze vereniging zich momenteel bevindt te be houden. Met nogmaals, mede namens mijn collega bestuursleden, u mijn beste wensen voor 1974 aan te bieden zou ik het hierbij wil len laten. 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 10