van de voorzitter Iets bij de aanstaande jaarwisseling te zeggen over het wel-en-wee van ons aller Ajax ik wil gaarne mij scharen achter hetgeen onze hoofdredacteur daarover in zijn Kroniek releveert. Tja, en wat de min dere verwachtingen aangaande onze toe komstige economie aangaat, ben ik het met hem eens dat ook Ajax daar de na delige gevolgen van kan ondervinden. Wij weten nog niet hoe dat allemaal in de komende tijden zal uitpakken; misschien dat b.v. de publieke belangstelling door allerlei factoren gaat afnemen, mogelijk ook, dat juist door de mindere gelegenheid om-er-op-uit-trekken de aanwezigheid van de voetballiefhebbers groter wordt. Tevens denk ik bij dit alles aan o.a. een herleving van het clubleven in het algemeen, een herleving van de waardering tot het be oefenen van de sport, deel uit te maken van een elftal, successen te boeken en zo meer. In ieder geval spreek ik hier het vertrou wen uit, dat met wederzijds begrip en in zet van onze gezamenlijke krachten wij zeker het hoofd zullen weten te bieden aan de omstandigheden en eventuele pro blemen. Op de laatste vergadering van de Sectie Betaald Voetbal is onze penningmeester, de heer H. G. A. Timman, door Ajax kan didaat gesteld voor een bestuursfunctie in genoemd college. Het is m.i. een ALGEMEEN belang, dat in het bestuur van de Sectie Betaald Voet bal een vertegenwoordiger van een toon aangevende vereniging als Ajax zitting heeft. Reeds jaren geleden heeft ons Ere- Lid de heer Ch. Geudeker ervoor gepleit, dat een lid van Ajax in het bestuur van de KNVB zou worden opgenomen. Op het moment dat ik dit schrijf, weet ik nog niet of de heer Timman is gekozen. Mocht dit wel het geval zijn, dan kan ik alleen maar verklaren dat nogmaals dit in het belang is van het Nederlandse voetbal in zijn totaliteit en niet alleen van Ajax zoals velen misschien wel zullen denken. Verder wil ik nog iets zeggen over het Nederlands elftal. We zijn nu zover, dat we naar de wereldkampioenschappen gaan en uiteraard verheugen wij het be stuur zich daar bijzonder over. Daar over behoeven we niet verder te praten. Doch en ik heb dit ook in een gesprek met de heer Hogewoning gezegd zal er in de hele constellatie van het Nederlands elftal, zoals die nu ,,reilt-en-zeilt", grote verandering moeten komen. In een vraaggesprek met het blad „Voet bal International" heb ik mij over deze aangelegenheid uitgesproken, zoals u hebt kunnen lezen. Voorzover u daarvan geen kennis draagt, wil ik hier als mijn per soonlijke mening nog eens weergeven dat er ten opzichte van de spelers (Ned. elf tal) een éénhoofdige leiding moet komen. Twéé coaches is uit den boze; twee kapi teins op één schip gaat niet. Ook hier niet. Wie men uiteindelijk dé leiding geeft, be hoort uiteraard tot de competentie van de KNVB. Dat zal ongetwijfeld een moeilijke ingreep voor de Sectie Betaald Voetbal betekenen, maar het zal tóch moeten gebeuren, wil men t.z.t. bij de WK resultaten behalen. Ik weet dat de heer Hogewoning vol goede moed is en alles wil doen, wat maar mo gelijk is, om tot een juiste begeleiding want daar gaat het om van het Nederlands elftal te komen. Uit de Pers vernam ik, dat hij daartoe de heer Burg wal naast zich heeft gekregen, hetgeen ik Autoloze zondag: voor Zoltan Vargra en Arnold Steffenhag:en 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 8