I) K lit WERKEI "GRAFICI" Sint en Piet bii Jong-Ajax vóór het vertrek van ons team naar Volendam, waarbij de Bisschop een inspirerend woord sprak daarbij een toelichting zowel van de voorzitter als van de heer Volkers, gaf de vergadering ook hieraan haar ,,fiat". Enkele door het Bestuur ter tafel gebrachte zaken, alsmede de rondvraag daarna, hielden de aanwezigen bezig met interes sante en vooral nuttige gedachtenwisselingen. Als dit clubblad u heeft bereikt, is het bij wijze van spreken nog maar een zuchtje met betrekking tot 1973. Het jaar overziende was het, ten aanzien van ons eerste elftal weer een tijd van grote prestaties: Landskampioen (voor de zestiende keer), Europa Cup I (voor de derde keer in successie), de Super-Cup. Tegenvallers waren dat we dit keer niet in het bezit 1973-'74 aangaat, door CSKA uit Sofia werden uitgeschakeld. We willen hier niet verder hebben over gaande en komende men sen; deze laat sten hebben we al eerder welkom geheten, terwijl de anderen met onze beste wensen voor hun verdere leven ver trokken. Dat is voorbij. In de huidige competitie speelt Ajax 1 weer een vooraanstaande rol en is het zo, dat wel enkele keren niet meer dan een gelijk spel kon worden behaald, doch overigens bleven we tot op heden nog ongeslagen. En dat ondanks alle op- en aanmerkingen. Er is o.i. alle reden om in alle bescheidenheid de ver wachting te mogen uitspreken dat een hernieuwd Landskam pioenschap zeker tot de mogelijkheden behoort. Houden we daarnaast nog rekening met de kans van het winnen van de KNVB-Beker (Europa Cup 2) en er ook nog strijd geleverd kan worden om de UEFA-Cup dan valt in het kort gezegd te concluderen: we zullen het volgend jaar zeker niet van Inter nationaal Voetbal verstoken blijven. Dan hebben we verder pas mogen constateren, dat er reden tot tevredenheid is, wat betreft de gang van zaken bij Amateurs, Jeugd en Pupillen en dat, niet te vergeten, onze Reserves (Jong-Ajax) tot heden toe een vooraanstaande rol spelen in hun afdeling. Wel, dan kan o.i. de Vereniging Ajax het Nieuwe Jaar vol vertrouwen kan binnengaan. Dat (vol vertrouwen) ligt helaas ten aanzien van ons leven en werken van elke dag, wel even anders. Meer dan ooit tevoren is de bekende (van Wim Kan) vraag actueel: ,,Waar gaan we in het Nieuwe Jaar naar toe Uiteraard gaan we hier niet in details treden daar, waar de publiciteits-media ons dagelijks ja bijkans van uur-tot-uur (al of niet juist) inlichten over de economische teruggang in Neder land, Europa ja een groot deel van de wereld (het andere ge deelte daarvan kan al niet verder terug Wat aanleiding is van deze situatie toch hier in het kort gewag te maken is, dat zij ALLES en IEDEREEN aangaat en derhalve ook invloed kan resp. zal hebben op de gang van zaken in onze Wij verzorgen al uw Zeer korte levertijd! Elandsgracht 37 - Amsterdam - Telefoon 23 28 47 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 5