kroniek ajax-nieuws Nu we gaan in 1974 naar West-Duitsland. Nederland behoort tot die landen, die volgend jaar mogen deelnemen aan de wereldkampioenschappen voetbal. Door het gelijke spel tegen de Belgen, waarvan alom in onze- zowel als in de Belgische Pers de verwondering is uitgesproken dat, vooral het laatste kwartier, er door hen niet meer op de aanval werd gespeeld. Nu leek het er op, alsof men met een verdeling van de punten ge noegen nam. Als je echter MOET winnen om verder te kunnen komen, dan ga je in de laatste fase van de wedstrijd toch over tot: alles of niets De Belgische coach-trainer Raymond Goethals zei na afloop zo iets van: dat het toch niet onverdienstelijk is TEGEN AJAX een resultaat als dit te boeken Hebben we nergens in de Neder landse Pers gelezen! Maar goed Nederland is er Hoewel het scheelde toch nog maar een haartje, laten we dat niet vergeten. Doelman Schrijvers verkeek zich, vlak voor het einde, nog op een listig genomen vrije schop die werd ingeschoten, doch de uitstekend leidende Russische scheidsrechter had even tevoren buitenspel" geconstateerd en annuleerde het doelpunt. Voor hetzelfde geld wijst hij naar het midden en is het ,,uit met München". Dat er, teneinde daar succes te kunnen boeken, nog veel te doen is, komt ongetwijfeld in de bijdrage ,,Van de Voorzitter" tot uiting! De avond-)wedstrijd tegen De Graafschap was een slechte Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1973/1974 - December 1973 - No. 5 Abonnement (voor niet-leden): 15,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, J. van Praag Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet vóór 10 januari a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn Foto omslag AjaxDe Graafschap (40). Jan Mulder omhoog I wedstrijd beroerd weer weinig publiek en Ajax niet zo best op dreef. Zo ook ,,ref" Jonker niet. De gasten speelden soms niet onverdienstelijk; er waren lieden bij die behoorlijk wat snelheid in de benen hadden, waarbij vaak onzerzijds alle zeilen (bij windkracht 8) moesten worden bij gezet om erger te voorkomen, door o.a. een paar fraaie saves van Heinz Stuy. Vóór de thee bracht een echte .Keizers" geno men corner de bal precies voor de voeten van de op volle snel heid liggende Johan Neeskens, die enorm hard inknalde en daar mede de score opende. Doelpunt van de maand Pas in de tweede helft echter kwamen we, nog niet eens zo vlot (en de verwachting was nog wel dat met de orkaan mee de score hoog zou oplopenop 20 door een eveneens fraai afstandsschot van Rep. Zowel Johan als Johnny deden doelman Van Oosterhout nog tweemaal naar het net gaan, waaruit der halve te concluderen valt dat we uiteindelijk met 40 wonnen. Wij zouden er op willen wijzen dat mét en door eigen krachten" de gangen in ons Stadion alsook enkele kleedkamers (de heren zijn nog niet klaar) onderhanden zijn genomen en er thans weer zo voortrefflijk uitzien werkelijk om trots op te zijn. Wij menen in verband hiermede op allen, zowel jong als oud, een beroep te moeten doen, aan het in goede en nette staat houden van de Ajax-bezittingen MEDE TE WERKEN. Vooral voor de jeugdige lieden: de kleedkamer is geen speellokaal, douches en kranen niet om aan te hangen resp. te kijken of een en ander wel buigbaar is. Kortom, wil er aan meedoen Ajax ONNODIGE kosten te besparen. We rekenen er op. Op donderdagavond 29 november jl. kwam de Ledenraad bijeen in een zgn. ,,Open Huis". Bericht van verhindering was binnengekomen van de heer C. Bou- wens, terwijl de heer H. A. Smit zich op het laatste ogenblik absent moest melden, aangezien hij, mede door de slechte weersomstandigheden, ergens aan de grens was opgehouden. Ja, op de weg was het slecht deze avond, ook wat de toestand tot en om het Ajax-Stadion betrof (spiegelgladMaar ground- man Piet Bosman was er zo om een uur of zeven met de zand- strooier op uitgetrokken (Piet, nog wel bedankt), daarmede de kans op ongelukken zoveel mogelijk beperkend. Na het openingswoord van de voorzitter, waarbij speciaal de aanwezigheid van de Ere-Leden W. F. Volkers en C. H. Geudeker werd vermeld alsmede die van de bestuursleden A. Kraan en A. de Wit, werd overgegaan tot installatie van de nieuwe leden van de Ledenraad: de heren J. de Boer Jr., A. Brandsteder, A. J. van Eyden en H. v. d. Zwaag. Onze praeses heette hen hartelijk welkom in het opperste college, daarbij de wens uit sprekend dat hun toetreding van vruchtdragende aard zal mogen zijn. Punt 3 van de agenda werd op voorstel van het Bestuur gesplitst in: 3, 3a en 3b. Allereerst punt 3: Notulen van de vergadering d.d. 4 september 1973. Deze behoefden enige wijziging, waarna de aanwezigen zich verder met de inhoud konden verenigen en voorzitter Van Praag deze goedkeuring met zijn handtekening kon bevestigen. Punt 3a: Verkiezing van een plaatsvervangend 1e en 2e voor zitter van de Ledenraad. Dat waren voor de goede orde tot nu toe, respectievelijk de heren W. F. Volkers en mr. dr. E. W. Catz. Nu eerstgenoemde sinds september jl. geen deel meer uitmaakt van de 24 afgevaardigden van de Ledenraad, was een vacature ontstaan. Het Bestuur stelde voor. hierin te voorzien 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 2