Zaterdag 25 november jl. vond in het Ajax-restaurant het Sint Nicolaasfeest plaats voor de jeugdigste Jeugd van Ajax, met als hoofdschotel het bezoek van de aloude Spanjaard en één van zijn knech ten. De enige echte Sint en Pieter. Dat kon de heer Leeger bevestigen. Daar namelijk hangt ieder jaar het speciaal voor Sint tijdens zijn bezoek aan Nederland vervaardigde kostuum, ook dat voor Piet. Want de bisschop en zijn knecht komen bij Ajax niet in hun „gewone" pak. Neen, neen wat dat betreft weten ook zij wat klasse is. Nu al zo ruim 60 jaren. Ja wel, zolang reeds. Co Fleysman was, als altijd, bereid gevon den de goed heiligman met ditmaal geen zwarte- maar een bruine helper, naar het Ajax-stadion te vervoeren, waarvoor na mens Ajax nog wel hartelijk dank. Direct na aankomst begaven Sint en Piet zich naar mevrouw Lens, die daags te voren zo ongelukkig was gevallen. Onder aanbieding van een bloemetje wensten beiden haar van harte beterschap toe. Daarna toefden Sint en Piet nog enige tijd bij Jong-Ajax, dat zich gereed maakte voor het vertrek naar Jong-Volendam. Is het altijd al moeilijk bij de palingmensen halve- resp. hele winst te boeken, nu trai ner Bob Haarms en begeleider Nol Boer- koel met maar liefst zeven geblesseerde spelers tobden, waarvoor evenzoveel in vallers uit de Juniores Al alsmede Ajax 3 geput moesten worden, werd deze uit wedstrijd, ten aanzien van het resultaat, niet zonder zorgen tegemoet gezien. Sint, hiervan op de hoogte gebracht, vond daar in aanleiding de spelers toe te spreken en hun een hart onder de riem te steken, daarbij vooral een beroep doende op hun inzet resp. wilskracht. Nog dezelfde avond meldde leider Boerkoel aan Sint Nicolaas in zijn hotel de uitslag (00), tevens naar voren brengend dat het gehele team werkelijk als een eenheid had gestreden, waarvoor hij en trainer Bob Haarms slechts woorden van lof hadden. „Prachtig, prachtig was de reactie van de Spaanse vriend van velen. ,,lk vind alles wat Ajax is geweldig." Dat laatste sprak hij waarschijnlijk tevens uit naar aanleiding van zijn verdere bezoek die middag aan Pupillen, C-Juniores e.a. Hij was daarbij na de entree, onder het spelen van Sinterklaasliedjes door Co Ver- burgt, hartelijk welkom geheten door Jeugdsecretaris Dick Boering. In zijn wederwoord uitte Sint mede na mens Piet zijn verheugenis erover weer in Er is een mogelijkheid tot na-bestelling van deze foto's. Gaarne zo spoedig mogelijk opgave daarvan aan het re dactie-adres. 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 15