Bouwer (FC Dordrecht), Molenaar (AZ '67), Van Gelder (PSV) ook onze pen ningmeester Henk Timman zitting in. Ik noem u ook nog de naam van mr. Gianot- ten (bondsfunctionaris) terwijl drs. Van Rijn (Sparta) er zich waarschijnlijk ook nog bij zal voegen. Wat mij betreft heb ik er thans alle vertrouwen in dat er een goed resultaten-reglement voor overname uit de bus zal komen. Wanneer dit clubblad bij u binnen komt, is bekend of Nederland zich al dan niet voor deelname aan de Wereldkampioen schappen Voetbal 1974 te München heeft geplaatst. Ik wil niet verhelen dat ik blij ben dat deze wedstrijd waarvan ik na tuurlijk hoop: met een gunstig resultaat voor Nederland nu achter de rug is, zodat onze jongens (ja, ik mag wel zeg gen: ons elftal, want op Horst Blanken burg na behoren allen tot de selectie) zich nu zonder verdere bijzorgen aan de competitie kunnen wijden, teneinde te trachten een hernieuwd Kampioenschap van Nederland te bereiken. Want dat in de afgelopen tijd dat treffen tegen de Belgen „ergens" een rol speelde, d.w.z. tijdens elke wedstrijd die datum van 18 november toch in dat achterhoofd leefde, dat staat voor mij als een paal boven water. Wat de KNVB-Beker betreft hebben we niet zó gunstig geloot (indien we van Roda JC mochten winnen). We moeten dan naar Twente FC Er is, zoals u weet, nogal wat te doen geweest, naar aanleiding van het feit dat de bekerwedstrijd Roda JCAjax naar 30 december a.s. werd verschoven. Dit was m.i. terecht. In verband met de be langrijke ontmoeting tegen de Belgen had Ajax maar liefst 10 spelers te „leveren" en van die tien waren velen geblesseerd. Het verzoek van trainer Fadronce boven genoemd treffen alsook de wedstrijd HeerenveenFeyenoord uit te stellen, was m.i. dan ook juist. Ook hier was het belang van het Nederl. Elftal in het ge ding Op de KNVB-vergadering beklaagde de voorzitter van Roda JC zich er over dat zijn club de ene week naar Amsterdam moest (competitie) terwijl de andere zon dag Ajax naar het Zuiden kwam (beker). Wat dacht hij van ons: tweemaal met één week tussenruimte naar Twen te Ik vind dat niet iets om aanmerking op te maken. Dat zit nu eenmaal in het lot! Tenslotte zou ik nog willen mededelen dat het Bestuur van de Nederl. Sportpers via haar secretaris, de heer F. Bersch ons om een onderhoud heeft gevraagd. De HH journalisten hebben immers kortelings la ten weten niet tevreden te zijn met de ruimte die wij in de bestuurskamer voor hen hebben afgebakend. Men doet het voorkomen alsof 't een hokje is waarin de heren worden samengeperst. In de eerste plaats beslaat de betreffende ruimte een oppervlakte van ca. 25 m2, bovendien is die situatie al vele maanden zo en werd er nimmer enige aanmerking op gemaakt. Er staan voldoende tafels en stoelen, nie mand behoeft derhalve te staan, terwijl koffie en andere dranken in ruime mate worden geserveerd. Wij in de bestuurs kamer hebben door een en ander wat meer ruimte gekregen om onze gasten te ont vangen en ons daarmede ongestoord te kunnen onderhouden zonder de angst te hebben dat van de gesprekken er zijn, die geheel of gedeeltelijk en vaak ver keerd de volgende dag in de krant staan. Hoezeer wij ook gaarne de Pers zo goed mogelijk ontvangen moge blijken uit het feit dat wij binnenkort een speciale pers kamer gaan bouwen, waar de journalisten alle comfort zullen vinden. Dat wij verder bereid zijn tot alle medewerking, behoef ik hier nauwelijks te bevestigen, maar Ajax wenst ook nog een zekere „privacy", een beslotenheid, een vrijheid in eigen huis. Ik hoop dat men de redelijkheid hiervan zal inzien. J. VAN PRAAG 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 9