van de voorzitter AJAXCS KA '10) - Jan Mulder scoort hot enitre A.iax-doelnunt Helaas, in Sofia zijn we min of meer tegen de verwachtingen in, dit jaar voor verdere deelname aan de strijd om Europa Cup I uitgesloten. Uiteraard een teleur stelling, dat valt niet te verbloemen. Vooral ook gezien de wijze(n) waarop dit gebeurd is; hadden we in Amsterdam meer afstand genomen door het benutten der kansen dan was de strijd in de Bul gaarse hoofdstad ook niet zo fel gewor den, dacht ik. Nu werden we in een „slachtpartij" (u hebt waarschijnlijk in de televisiebeelden gezien hoe ernstig b.v. Neeskens steeds werd geattaqueerd) met andere wapens dan voetbal verslagen, waarbij ik nog maar zwijg over de arbitra ge. Maar onze hoofdredacteur in zijn Kroniek, alsmede ons jongste redactielid Middendorp Jr. hebben aan een en ander ook reeds de nodige aandacht gegeven, zodat ik ten aanzien van onze uitschake ling alleen nog zou willen zeggen dat ik mij gaarne aansluit en met mij de an dere bestuursleden, spelers, trainer(s) e.a. bij het slot van het artikel „OP NIEUW (Tijn Middendorp) met be trekking tot onze hegemonie. Zoals u inmiddels bekend zal zijn, hebben wij twee nieuwe spelers aangetrokken' Steffenhagen en Varga, die, naar het oor deel van de deskundigen als waardevolle aanwinsten kunnen worden beschouwd. Hopelijk zullen zij spoedig „passen" in de Knobel-formatie, die dat kan ik u ver zekeren alles in het werk zal stellen het volgend jaar opnieuw tot de deelne mers aan het Europa Cup toernooi te be horen, de omgeving waaraan we lang zamerhand zo gewend zijn Om dit onderwerp te beëindigen: het stemt tot grote vreugde dat we nog steeds telefoontjes krijgen, brieven e.d. ontvan gen van mensen die ongeveer dit zeggen: u zult bij uw successen wel vaak zijn ge beld of geschreven nu, na de teleur stelling willen wij hierdoor verklaren nog steeds vol vertrouwen ten aanzien van Ajax te zijn „bedankt Ajax voor zo veel jaren voetbalgenot en „Ajax de- sespereert niet" enz. Op onze beurt hartelijk dank aan de Pers en al die trouwe aanhangers. U zult uit de Pers vernomen hebben dat de transfer-regeling het volgend seizoen veranderd zal worden. Er komt nu een ver goedingssysteem, waarbij de clubs elkaar een overeengekomen bedrag moeten be talen; in wezen verandert er eigenlijk niet veel, is er alleen maar sprake van een an dere benaming naar mijn bescheiden me ning. Het is wèl zo dat de door een Com missie van de KNVB voorgestelde normen: waarónder de vergoedingen zouden moe ten vallen, hóé de betalingen zouden plaatsvinden etc. etc., niet door de Ver gadering werden geaccepteerd resp. af gewezen. Er is een nieuwe normen-com missie ingesteld die de prijsvaststelling zo zal ik het maar noemen nader zal bepalen. Daar heeft, naast de heren Zon (Sectiebestuur), Stoop (FC Amsterdam), AJAX—CSKA (1—0) Arie Haan dacht al dat de bal achter de doellijn ffins 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 8