maar hier is de PSV-doelman kansloos: Kep scoort uit een strafschop de gelijkmaker AJAXPSV (1—1) onze 51 overwinning, geen wedstrijd om lang in het geheugen te bewaren. Daarvoor was vooral het spel der Deventenaren te simplistisch. En wat vaak gebeurt; juist door dat negatieve gedoe van de tegenstander loopt het dan in eigen gelederen ook niet zo vlot. Van de vijf doelpunten NeeskensMulder, G. Muhren 2x en Blankenburg) kwamen er twee tot stand uit even zoveel penalties; vandaar G. Muhren 2x. In beide gevallen was het wel zo dat scoren voor het grijpen lag, om zo te zeggen. De drie andere goals waren stuk-voor-stuk beauties"; de eerste van Neeskens (voortreffelijk) de tweede van Jan schitterend inge kopt en de laatste, na de rust, een geweldige dreun van Horst Blankenburg. Maar we misten ook vele kansen bij legio aanval len, zo'n sterk veldoverwicht hadden we Een resultaat als dat PSV tegen dit elftal behaalde (dubbele cijfers) had er ook bij ons ,,dik" ingezeten. Gaan we meteen door naar MVVAjax wel, de 40 zege was een fraai resultaat, dat we de laatste twee jaren niet in onze annalen hebben mogen noteren. Op 31 oktober 1971 was het 03, hetgeen natuurlijk ook niet te versmaden was, doch voor de rest toonde Maastricht de laatste competities altijd een moeilijk te nemen barrière. Dit keer was dat niet het geval. De keren dat de veste van Heinz in gevaar kwam, waren op de vingers van één hand te tellen terwijl ons team in zijn totaliteit beslist niet tot op de bodem van zijn kunnen behoefde te gaan. Vermelden wij nog even de producenten van ,,de vier": Johnny Rep nam twee goals voor zijn rekening, Ger Muhren één (niét uit een strafschop, maar het afronden van een fraaie pass van Jan Mulder) terwijl Pim van Dord, invaller voor Rep, no. 4 achter de niet-fit zijnde doelman Mathijsen schoot. Woensdagavond, 7 november 1973... De strijd om Europa Cup I is dit jaar voor Ajax voorbij. Met 20 (na verlenging) moesten we het loodje leggen in Sofia en konden we vaststellen dat in feite veertien dagen eerder in het Olympisch Stadion het duel tegen CSKA reeds werd verloren. Het missen van de vele kansen tóen is ons vandaag noodlottig geworden. Nü was de 10 voor de Bulgaren aan het einde van de normale speeltijd reden tot verlenging. Vier minuten voor het einde hiervan zag de uiterst zwak leidende scheidsrechter, de Zwitser Büchli een overtreding van Michailov over het hoofd (M nam voor iedereen zichtbaar de bal met de hand mee en scoordeneen, Büchli zag het wélbracht de fluit aan de mond zou werkelijk ook hebben gefloten maar kende het doelpunt toch toe. Als we dan verder bedenken dat de eerste goal een ongelukkig moment was van de overigens prachtig spelende, vol ijverige Piet Keizer dat ons tenminste één strafschop is onthouden toen Johan Neeskens vlak voor het heiligdom van doelman Fili- pov zo ongeveer onder de groene zoden werd gestopt, dat onze verdediging geen enkele fout maakte en de CSKA-aanval die lichamelijk wel op de voorgrond trad, doch minder ,,koppie" had om zo te zeggen in-de-hand-had en we meten dit alles af 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 3