kroniek ajax-meuws We willen toch weer eens reageren op allerlei post, bestaande uit brieven, kaarten, gedichten etc. die regelmatig op de redactie tafel neerdwarrelen. De inhoud daarvan toont een grote verscheidenheid van soms een enkele keer boos tot lof-van-de-bovenste-plank. Doch ook ten aanzien van dit laatste (we schreven dat al eens eerder) zijn de geschriften voor publikatie in ons clubblad minder geschikt; we moeten immers bedenken dat het Ajax- Nieuws ook buiten clubverband gelezen wordt en als zodanig moet zijn aangepast. Dat niettemin die post intern grote belangstelling heeft en alle eer, goede wensen alsook medeleven bijzonder worden gewaardeerd, willen we hier nog eens met na druk bevestigen. In het bijzonder zouden we hierbij de naam van de heer D. P. VIERHOUT willen noemen. Deze Ajacied uit ROTTERDAM produceert we mogen wel zeggen: iedere week zoveel voortreffelijke poëzie Onuitputtelijk! Weest u er van overtuigd, geachte DèPéVé, dat uw pennevruch- ten onze grote belangstelling en waardering hebben en dat niet- publikatie hiervan (zie hierbovenals in tegenspraak met deze verklaring zou moeten worden gezien. Ook vanaf deze plaats nog een dankwoord aan Ina van Strien uit ILK LEY (Yorkshire - England) voor een drietal gedichten: ,,Het ABC van Ajax", Memory" (Na mijn vertrek uit Hol land afscheid van Ajax) en als laatste: Glamour or Lone liness". AJAXPSV (11Als topper" gespeeld in het Olympisch Stadion. Die aanduiding topper" hebben we de laatste jaren ten aanzien van de PhUips-mensen helaas gemist. Wél werd aan het begin van elk seizoen veelal door bepaalde aankopen verwacht dat de Eindhovenaren een rol van betekenis zouden gaan vervullen, doch steeds ebde dit na de eerste competitie wedstrijden weer af en bleken de prognoses niet juist resp. té voorbarig te zijn geweest. Hoe dat dit jaar zal gaan? Of de discipelen van Kees Rijvers nu werkelijk tot de begeerde top gaan behoren We zouden het nog niet willen beves tigen. Ook niet na de wedstrijd tegen ons. Ja, in de eerste helft hadden onze gasten de zaak beter in de hand dan Keizer c.s. De stand bij de rust (01kreeg dan ook niet het predikaat: onverdiend. Niettemin hadden WIJ de beste kansen gehad, waar bij we o.m. nog even denken aan het schot van Ruud Krol tegen de onderkant van de lat, reeds in de eerste minuten! Na de pauze zagen we een Ajax met een enorme inzet. Als paarden werd er gewerkt. PSV kwam er praktisch niet meer aan te pas, met kunst- en vliegwerk trachtte men overeind te blijven, waardoor de meest panische situaties voor Van Beveren's heilig dom ontstonden. Bij één van zulke omstandigheden maakte Deij- kers hands" binnen het beruchte gebied en Johnny Rep schoot feilloos. Kort voor tijd kreeg Piet Keizer nog dé kans om de volle winst binnen te halen Helaas dat ging niet door. Aangezien Feyenoord het in deze 10e competitie-wedstrijd tegen het op eigen grond altijd uiterst moeilijke Telstar niet kon bol werken (32), kwamen we op de ranglijst één punt op de Rot terdammers vóór te staan. Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1973/1974 - November 1973 - No. 4 Abonnement (voor niet-leden): 15,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, J. van Praag Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet vóór 30 november a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn Foto omslag AjaxPSV (11). Jan van Beveren redt vóór de aanstormende en springende Johnny Rep Zo was het dan woensdagavond 24 oktober jl. weer Cup-avond en wat Ajax betreft de eerste wedstrijd tegen de Bulgaarse ploeg van CSKA uit Sofia. In het Olympisch Stadion met zo'n 60.000 toeschouwers niet helemaal uitverkocht dus maar wel goed bezet. We wonnen met 10 (Jan Mulder). Een krappe zege. Té weinig voor een goede afloop in Sofia Wie zal dat nu zeggen, daags na de wedstrijd, als we alweer met onze kopij ter voor bereiding van het volgend clubblad bezig zijn We hebben in het verleden vaker thuis maar ,,net" gewonnen (april jl. halve finale: AjaxReal Madrid 21,,uit" 0 in 1972 kwart-finale: AjaxArsenal 21,,uit" 01halve finale: AjaxBenfica 10, ,,uit" 00waarna, zoals u ziet, in de return ons team zich toch naar de volgende ronde wist te werken. Of dat ditmaal weer zal lukken Dat zullen we straks samen nog in déze kolommen kunnen ervaren. Laten we daarbij vast stellen dat Keizer c.s. qua Europees niveau beslist góed spelen, maar nog niet briljant. Tevens hebben we kunnen zien dat CSKA beslist vooruit gegaan is, in vergelijking met het vorig jaar. De ploeg bezit enkele uitstekende spelers, technisch voortreffelijk, en als we dan denken voor straks in Sofia aan het onge twijfeld hartstochtelijk publiek, wel, dan zal er veel van onze jongens en speciaal de Ajax-verdediging gevraagd worden. Ove rigens kregen we hier, in de thuiswedstrijd, meerdere kansen om tot een hogere score te komen, ja, zeer goede kansen, o.a. daar bij een strafschop, die helaas niet werd benut. Denken we verder nog aan de afgekeurde goal van Wim Suurbier, dan hebben we toch het gevoel dat, met wat meer fortuin, de volgende ronde haalbaar is. De wedstrijd AJAXGO AHEAD EAGLES was nu, ondanks 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 2