rondom de jeugd dank Zondag 7 oktober De Al, uitgaande van een 4-2-4 formatie, overspeelde het zwakke EDO, wat voor rust al resulteerde in een 30 stand. Gezien de krachtsverhouding een zwak resultaat. Na rust werd de score vergroot met enkele fraaie doelpunten, waardoor de eindstand op 80 werd bepaald. De A2 trad op een moeilijk en zwaar veld om 10 uur aan tegen de A1 van Germaan. Het bleek al gauw dat we technisch veel beter waren dan onze tegenstanders. De Germaan moest het hoofdzakelijk van „inzet" hebben. Ons middentrio had een volkomen overwicht, zodat we onze tegenstanders onder druk konden zetten. Een en ander resulteerde in enige doelpunten voor ons van Klinkenberg. De tegenpartij speelde dermate hard dat leider hr. v. d. Wal blij was, dat na afloop van de wedstrijd de 11 man van Ajax het veld konden verlaten. De score werd inmiddels door onze jongens opgevoerd tot 06. De eindstand werd 16. Afgezien van het zeer harde spel van de tegenstan ders, was het voor ons een gemakkelijke wedstrijd. Het elftal be stond uit de volgende spelers: Witteveen, Langbein, v. d. Zee, Duyvelshoff, Kanon, v. Bergen, Brand, Klinkenberg, Bargman, Jager en v. Walsum. De A3 behaalde een 02 overwinning tegen het thuisspelende KDO (A1). Wat zeker een goede prestatie was. De BI en B3 hadden een vrije zondag. De B2 speelde een goede partij voetbal in de uitwedstrijd tegen Geuzenveld B1. Het werd een 02 overwinning voor Ajax, zodat dit elftal nog steeds ongeslagen bleef. De Cl speelde de derde competitiewedstrijd tegen WA. Deze ploeg had eveneens de twee eerste wedstrijden gewonnen. Aan vankelijk gaven onze tegenstanders goed partij, maar behoudens de eerste 10 minuten, nadat we een 10 voorsprong hadden ge nomen, is ons doel niet meer in gevaar geweest. Ons grote overwicht leidde pas 1 minuut voor rust tot de 20 voorsprong, wat uiteindelijk ook de eindstand bleek te zijn. Mentaal lieten onze jongens zich sterk beïnvloeden door enige dubieuze scheidsrechterlijke beslissingen en vergaten hierdoor hun eigen spel te bepalen. In de 2e helft werd er niet meer gescoord, mede door het falen van onze schutters en het goede werk van de WA-keeper. Tijdens mijn verblijf in het O.L.V. Gasthuis medio oktober ben ik van Ajax-zijde overstelpt met attenties in de vorm van tien tallen ansichtkaarten, fruit en frisdranken. Het kastje naast mijn bed was absoluut te klein om dit alles te bevatten. Langs deze weg wil ik iedereen, juniorenspelers en hun ouders, hartelijk dank zeggen voor deze blijken van medeleven. Last but not least dank ik ook het bestuur voor de enorme bloemenmand, die ik bij mijn thuiskomst mocht ontvangen. De Ajax-familie heeft mij beslist niet vergeten. Derhalve, dank en nog eens dank. J. H. H(ELMAN) Uiteraard gaan hierbij onze wensen voor een spoedig geheel herstel. (Red.) De C2 begon met aanvallend spel en stond daardoor vrij vlug met 01 voor in de moeilijke uitwedstrijd tegen KBV C1. Berg rondde een terugketsende bal af. Al gauw nam KBV het initia tief over en kon voor rust nog gelijk komen (11). Daarna begon KBV met een groot offensief, waar de Ajax-achterhoede geen weerwoord voor had. Dit betekende 31 voor KBV. Vlak voor tijd bepaalde Matteman de eindstand op 32, door aar zelend ingrijpen van de KBV-keeper. Ajax was wederom fysiek de mindere. De C3 wist in de thuiswedstrijd tegen WVHEDW C1 de hoogste score van de dag te behalen. Tegen de uiterst zwak spelende gasten werd het 160 voor Ajax. Er waren enige fraaie doel punten bij. De C4 kon in de moeilijke uitwedstrijd tegen JOS CR kort voor tijd de winst te behalen (01). Beide ploegen hadden nog geen punten verloren. Het was een rommelige wedstrijd, met een goede samenwerking tussen scheidsrechter en grensrechter van de thuisspelende club! Zondag 14 oktober De Al speelde uit tegen UW. Binnen 10 minuten stond Ajax al met 02 voor. De rust ging in met 03. Na de thee kwam UW sterk terug, maar de doelpunten vielen aan de andere kant (06). De thuisspelende club kon de eer nog redden door één doelpunt te scoren (16). De uitslag werd uiteindelijk 17. Het was een vrij gemakkelijke wedstrijd. OWO A1Ajax A2. OWO had kennelijk opdracht gehad om ons het spelen zoveel mogelijk te beletten, want hun inzet was meer dan 100 procent. Dit resulteerde in een zeer pittige en felle partij voetbal. Gelukkig had de scheidsrechter er echter goed het oog in. Na enig aftasten kregen we na circa 10 minuten toch een veldoverwicht. Na een vloeiende combinatie kwam de bal rechts van het OVVO-doel. Klinkenberg haalde toen fraai om en Brandt knalde onhoudbaar in. Een pracht goal. Na een mooie dieptepass sprintte v. Walsum de vrije ruimte in. Zijn schitteren de schot werd even fraai door de OVVO-doelman tot corner ver werkt. Met deze stand (01) brak de rust aan. Na een mooie trekbal van rechts, kreeg Tahamata een prachtkans. Hij maaide echter over de bal heen. Gelukkig stond Brandt achter hem en hij maakte geen fout (02). OWO kwam nog feller opzetten en speelde alles of niets. Een keihard schot van circa 25 meter was voor onze keeper Saladin te veel (12). We kwamen nu toch wel onder druk te staan. Na een foutje van één onzer verdedigers kon OWO gelijk maken (22). Na deze gelijkmaker gooiden onze jongens er nog een schepje bovenop. Tahamata omspeelde zijn verdediger en gaf de bal op maat aan Beerepoot (23). Uit een vrije trap scoorde Tahamata 24. De bal kwam over de 1e verdediger heen. Tahamata kreeg de bal, omspeelde een verdediger en scoorde in de uiterste hoek. Deze verdiende voor sprong gaven we niet meer uit handen. Evenals verleden week werd er weer goed gespeeld en hard gewerkt. Ajax A3DWS A3 was een zeer spannende wedstrijd, waarin wij in de eerste helft een verdiende voorsprong namen door een prachtig doelpunt van v. Beusekom. In de tweede helft kwam DWS zeer sterk opzetten. Het lukte hen een kwartier voor tijd uit een vrije trap gelijk te maken. Er volgden nog enige spannen de momenten voor ons doel. Door een uitval kon v. Beusekom het winnende doelpunt maken (21). DWS kon hier niets meer tegenover stellen. Ons elftal speelde een goede wedstrijd met een geweldige inzet. Ajax BIBlauw-Wit B1. In een harde, maar sportieve wedstrijd werden de punten gedeeld (11). Het voetbalspel lag niet op een hoog peil, maar werd ruimschoots vergoed door het enthou siasme aan beide zijden. Na 10 minuten namen wij de leiding door Breuker en lieten daarna nog enkele kansen onbenut. Door een fout in de achterhoede maakte Blauw-Wit kort voor tijd gelijk. Een grote vreugde in het kamp van de tegenpartij. Tegen Slotervaart B1 speelde onze B2 een goede partij voetbal. Tot de rust hielden beide partijen zich goed in evenwicht (00). 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 18