herin onze amateurs door W. F. SCHOEVAART en W. W. HEISTERKAMP Hoewel wij in het vorige clubblad al enkele uitslagen hebben vermeld van de wedstrijden op 7 en 14 oktober, willen wij als nog iets zeggen over de desbetreffende resultaten. Ajax 3 De altijd moeilijke uitwedstrijd op Ookmeer tegen DCG leverde ons een 01 overwinning op. Een doelpunt dat eerst kort voor het einde tot stand kwam uit een mooie combinatie Teun Bogaard-Eddie Kuyper die een trekbal op Hans de Vos oplever de, welke hieruit beheerst scoorde, daarmee zijn gemiste kans in de eerste helft, goedmakend. Toen had hij namelijk een straf schop overgeschoten. In een harde strijd tegen De Spartaan 2 werden de punten eer lijk gedeeld. Halverwege de eerste helft gaf Eddie Kuyper ons een voorsprong door een fraaie kopbal van Hans de Vos af te ronden. Helaas moesten we de tegenstander in de tweede helft de gelijkmaker toestaan, zij het dan dat vriend en vijand het er over eens waren dat zulks in duidelijke buitenspelpositie ge beurde. Tegen HSV 2 thuis scoorde een veel sterker Ajax in de eerste helft niet, doordat onze voorhoedespelers te veel stil stonden en het daardoor de verdediging van HSV veel te gemakkelijk werd gemaakt, meldde elftalleider G. Fischer ons. Na half-time echter veel meer beweging, gevolg: doelpunten. Na 5 minuten scoorde René Tolenaars uit een goed genomen corner van Eddie Kuyper (10), 25ste minuut Rob Ombre uit doorloopbal 20. Kort daarop een zeer mooie aanval via de rechter vleugel, de bal ging van man tot man, mooie overstap van Ombre en René Tolenaars zorgde voor de afwerking (30). Vlak voor het einde uit fraaie solo-actie van Eddie Kuyper werd het 40. De uitwedstrijd aan de Multatuliweg tegen SDW 2 werd een verdiende 21 overwinning. Tot de rust bleef de stand dubbel- blank. Vijf minuten na de hervatting scoorde René Tolenaars uit een fraaie pass van Hans de Vos. Drie minuten later echter was de stand al weer gelijk uit een vrije trap. Halverwege de tweede helft wist René Tolenaars Jan van Doorn te lanceren, die daarop geen fout maakte. Vanaf deze plaats moeten wij ook Alex Janmaat nog een spoedig algeheel herstel toewensen na een geslaagde meniscus-operatie. Wij hebben gehoord dat hij al weer flink aan de beterende hand is en spoedig hoopt te kunnen gaan trainen. Ajax 4 Dit elftal verloor in een ongelukkige wedstrijd met 10 van Zeeburgia 2 aan de Kruislaan. Hoewel ons team veel beter speelde dan de withemden, wisten we voor onszelf niet tot scoren te komen. De goal voor Zeeburgia verzorgden we wel! Jan Buskermolen kreeg een bal zo ongelukkig op zijn hoofd, dat hij Loek Kuypers kansloos maakte. Ajax drong daarna nog meer aan, maar verder dan drie schoten op paal en lat kwamen we niet. Een aparte vermelding verdient scheidsrechter Pot huizen uit Aalsmeer, die bijna foutloos leidde. In de uitwedstrijd tegen Hoofddorp 2 was onze spits Kenneth Pont de grote man. Zijn hattrick was voor de mensen uit de Haarlemmermeer te veel. Zij konden daar slechts één treffer tegenover stellen (13). De derby tegen Blauw-Wit 2 eindigde zoals hij begonnen was. Blauw-Wit speelde een tactisch en technisch behoorlijke wed strijd, maar de beste kansen vielen aan rood-witte zijde. Zo b.v. een fraaie kopbal van Jan Buskermolen, zuiver op de hoek gericht, maar helaas met juist te weinig kracht. In de tweede helft waren wij zeker gelijkwaardig aan onze tegenstanders, doordat onze middenveldspelers ook hun verdedigende taak meer in het oog hielden. Toen echter was de fraaiste kans voor Blauw-Wit, maar een doelpunt werd door tijdig uitlopen van onze doelman voorkomen. Ajax 5 Ajax 5, dat vorig jaar net de promotie miste naar de reserve vierde klasse KNVB, heeft dit seizoen een flinke terugslag. Bles sures en ziekten alsmede enkele schorsingen in de hogere elf tallen zijn er de oorzaak van, dat dit elftal praktisch nog niet in de sterkste opstelling heeft kunnen uitkomen. Dit gevoegd bij enkele minder gelukkig gespeelde wedstrijden en de té lage positie op de ranglijst is verklaard. Tegen Pancratius werd door Jan Hoopman reeds snel een voor sprong genomen, maar na circa 20 minuten was de stand weer in evenwicht. Korte tijd later scoorde Jan Hoopman opnieuw, vallend met een kopbal uit een strakke voorzet van Rob Rein. Enkele fouten in onze defensie, die nerveus speelde doordat Michel Tefsen, in het doel, sukkelde met een vinger die steeds uit de kom schoot, leidde er toe dat Pancratius opnieuw gelijk kon komen. Kort voor tijd kon Rob Mulder een diepte-pass niet meer onderscheppen, waardoor een Pancratius-speler voor 32 kon zorgen via de binnenkant van de paal. Ook tegen NFC in Amstelveen werd het een 32 nederlaag. Reeds snel keken we tegen een achterstand aan door een mis verstand in onze defensie. Na ongeveer 10 minuten echter viel de gelijkmaker uit een prachtig 25 meter schot van invaller-junior Edwin Fischer. Toch zouden we weer op achterstand komen, toen een schot van de NFC-linksbuiten, via de rug van één onzer verdedigers, onhoudbaar in het doel verdween. Kort voor rust werd het zelfs 31, nadat keeper Tefsen en zijn verdediging elkaar niet begrepen en de bal tergend langzaam over de doel lijn zagen rollen. Na de thee werd alles op de aanval gezet en alle risico's ge nomen, maar verder dan een fraaie goal van Jan Hoopman, een schot op de lat van Edwin Fischer en een „dreun" van Cor van Eyden juist naast, kwamen we niet. Gezegd dient te worden dat de hopeloos falende referee er mede oorzaak van was, dat het slot wat onvriendelijk dreigde te wor den. Enkele NFC-supporters waren mede van mening dat NFC NIEUW is ons restaurant op de 1 e etage (Keuken open tot 1 uur s'nachts) Wij verzorgen bij u aan huis, kantoor of bedrijf: Diners - Lunches Recepties Koude buffetten Hors d'oevres en Cocktailsnacks Zondags gesloten RESTAURANT BEETHOVENSTRAAT 55 telefoon 791706-791715 amsterdam-zuid 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 15