heinz stuy: „profvoetballers zijn ongesubsidieerde artiesten" Sigarenmagazijn "DE SPORT" VOORVERKOOP: Ajax- en Olympisch Stadion A. L. van Loon - J. P. Heijestraat 97 - tel. 16 7105 Helaas kwamen we niet verder dan 11, wederom door een grotere fysieke kracht van de tegenpartij. De C3 junioren bereikten bij TDW-Centrum C1 slechts een gelijk spel (11). Ja, mijne heren, hoeveel kansen moeten jullie eigenlijk krijgen om doelpunten te maken? En dan de buitenspel- val, die de verdediging van TDW-Centrum steeds weer listig openzette. Hoeveel keer zijn jullie daar niet ingetippeld? Deze wedstrijd had de C3 minstens met 3 doelpunten verschil moeten winnen. De C4 speelde een goede wedstrijd tegen AFC C3. Vooral voor rust liep het uitstekend, wat resulteerde in 4 doelpunten. Helaas gingen de Ajax-jongens na rust niet door. Er volgde nog maar 1 doelpunt. Een afstandschot verraste onze keeper, waar door de eindstand 51 werd. Doelpuntenmakers: Paulus 4x en Schoevaart. Zondag 1 oktober Helaas waren de weergoden ons niet goed gezind. Geen enkele wedstrijd kon doorgang vinden vanwege het slechte weer. H. BIJVANK Jr. Ondanks de enorme successen van Ajax in de afgelopen jaren blijft het een vreemde zaak dat, in tegenstelling tot verschillende veldspelers, de belangstelling van de pers voor Heinz Stuy minimaal is. De sedert 1967 voor Ajax spelende 28-jarige doel man uit IJmuiden treedt verhoudingsgewijs weinig in de publici teit. Zelden zal men in kranten interviews met Stuy tegenkomen. Eigenlijk is deze constatering het meest typerende voor de manier waarop Heinz zijn werk bij Ajax verricht: sober doch bijzonder effectief. Dat dit laatste een nadere uitleg behoeft uit de mond van de man in kwestie is logisch. Maar dat later. Het feit dat Stuy door betrekkelijk weinig journalisten wordt benaderd, betekent overigens niet dat hij niets te vertellen zou hebben. Na zoveel jaren topvoetbal bezit Stuy wel degelijk dui delijke meningen en opvattingen omtrent allerlei facetten in het voetbalgebeuren. Zijn interesse voor alles wat met voetbal te maken heeft is groot. Een uitgebreide collectie literatuur bewijst dat. Praten-over-voetbal met Heinz Stuy kan uren in beslag nemen. Eigenlijk raakt men over deze sport nooit uitgepraat. Eens temeer bleek dit weer na ruim 2\ uur babbelen met de doelverdediger van Ajax in zijn flat aan de Kruisberglaan in IJmuiden. Heinz zit er ontspannen bij: in een luie stoel, met een grote poef onder zijn voeten. Naarmate het gesprek op gang komt, ontwikkelt zich bij hem duidelijk een gevoel van welbeha gen. De bank Het is inderdaad zo dat ik drie jaar op ,,de bank" heb gezeten als tweede man achter Gert Bals. Nu vind ik zelf, dat het bepaald geen schande is om bij een club als Ajax reserve te zijn. Je mag ook niet verwachten dat je gelijk als nieuweling een vaste plaats in het elftal krijgt. Voorheen speelde ik in VSV uit Velsen, maar door het samengaan met Stormvogels uit IJmuiden ontstond Telstar. En na Telstar voor mij dan Ajax. Van Gert Bals heb ik zeer veel geleerd. Vooral door goed te kijken, hóé hij zijn doel verdedigde. Zijn wijze van spelen is door 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 18