Bi-elftal speelden onze jongens een goede partij voetbal, met als resultaat een flinke overwinning. Met een 81 eindstand zochten wij de kleedkamers weer op en een ieder bij ons was met dit resultaat content. De B3 won, in een goede wedstrijd, met 20 van de B1 van Schellingwoude. De Cl speelde vriendschappelijk tegen RKAVIC C1. Het werd een ruime winst voor Ajax (010). De C2 speelde een uitstekende wedstrijd tegen de C1 van TOB in Amsterdam-Noord. Tot vlak voor tijd wist de C2 de stand op 11 te houden, maar helaas kon TOB door fysiek grotere kracht de wedstrijd in haar voordeel beslissen (41). De C3 moest uit spelen tegen de C1 van Muiderberg. Het werd de wedstrijd van de gemiste kansen en foutieve passes. Deson danks nam Ajax een 01 voorsprong (Koene). Vlak voor rust kwam de thuisspelende club op gelijke hoogte (11), wat volkomen onnodig was. De ruststand was tevens de eindstand. De C4 kon de eerste competitiewedstrijd rustig beginnen tegen The Victory C2. Het werd een ruime winst voor Ajax (153). Zondag 16 september De Al speelde uit tegen St. Martinus. Al gauw kwam Ajax met 10 achter door te laconiek spel. Er zat weinig tempo in. St. Martinus zorgde zelf voor de gelijkmaker. Na rust stond Gerard Staats in de spits en maakte gelijk 2 doelpunten. St. Martinus kon nog terugkomen tot 23, maar dat werd tevens de eindstand. Al met al van Ajax-zijde een slechte wedstrijd. De A2 kwam uit tegen de Al van Meerboys. Voor de rust bood de tegenstander nog behoorlijk tegenstand, waardoor beide partijen aardig tegen elkaar opwogen. Na de rust werd bij ons het tempo verhoogd, waardoor de tegenpartij werd wegge speeld. De mandekking werd door Ajax goed toegepast en veel kansen heeft de tegenpartij ook niet gehad. Niettegenstaande de warmte heeft het gehele elftal behoorlijk gespeeld. De eind uitslag laat dat ook wel zien: 60. Na een 03 achterstand wist de A3 tegen Vespucci A1 terug te komen tot 44. Vlak voor tijd had Ajax nog de overwinning kunnen pakken, maar helaas miste J. Staats. De BI won de moeilijke uitwedstrijd tegen DCG. Dat het moei lijk zou worden, stond bij voorbaat al vast; bij DCG thuis winnen komt weinig voor. Met het ingaan van de rust stond het nog 00. In een harde maar sportieve wedstrijd kregen we na de thee meer vat op het harde spel van onze tegenstander, wat ons een 02 overwin ning bracht door mooie goals van Evert Hoff en Joost Schroder. Uitstekend. Rood Wit A B1 is altijd een lastige tegenstander. Ook in deze wedstrijd van onze B2 zag het er aanvankelijk naar uit dat wij het zeer moeilijk zouden krijgen. Door goed doelverdedigen van Kirchhoff met daarvoor een goed sluitende verdediging wisten we voorlopig stand te houden. Toen bij een snelle uitval kwamen we door een werkelijk prachtig doelpunt van Tol op een 01 voorsprong, waarna het thee-tijd was. Na rust gaf de betere conditie van onze jongens, gepaard aan een goede spelopvatting, de doorslag tot een einduitslag van 04. Proficiat jongens, voortreffelijk gedaan. NFC B2Ajax B3. Van Ajax-zijde een slechte wedstrijd. Er was geen middenveld, men luisterde slecht en ieder speelde voor zichzelf. Ook aan conditie ontbrak het een en ander. Alleen Ruiter en Verkaik kunnen op een goede wedstrijd terugzien. Als dat zo doorgaat, worden we rode-lantaarndrager. Er moet be slist met meer inzet gespeeld worden, ook al staat men niet altijd op de juiste plaats. Na 10 minuten kwamen we met 10 achter. Vijf minuten later werd het 20 voor NFC, door een buitenspeldoelpunt. Met deze stand kwam de rust. Na rust was het aan Ruiter, Verkaik en Thomas te danken dat het 20 bleef. Ajax ClSDW C1. In tegenstelling tot de voorgaande oefen wedstrijden tegen AFC en RKAVIC ditmaal een sterkere tegen stander. Voor rust 10 door P. v. d. Hengst, wel gescoord in buitenspelpositie. Na rust volgde al snel de gelijkmaker, 11, welk doelpunt ons elftal enigszins wakker schudde. De combinaties liepen vlotter en dit leidde uiteindelijk tot een 41 overwinning. Ajax C2DWS C2. Van Ajax-zijde een matige 1e helft. Cornet opende de score met een prachtig afstandschot. Slecht ver dedigen leidde tot het veroorzaken van een penalty. DWS scoorde 11. Na rust een herboren Ajax. Uittenbogaardt en Peters brachten de stand op 31. Ja, in deze 2e helft speelde Ajax een prima wedstrijd met als uitblinkers Enthoven en Matte- man. De C2 had een vrij gemakkelijke tegenstander. De C1 van RCM ging dan ook met een grote nederlaag naar huis. Voor rust wist Ajax door goede combinaties de stand op 60 te brengen. Na rust bouwde de C3 de voorsprong uit tot 120. Een goede wedstrijd. Onze C4-junioren kwamen in Abcoude tegen de nieuwe vereni ging onder deze naam tot een 13 overwinning. Een moeizame zege toch, ondanks ons enorme veldoverwicht. Deze overwin ning had in aanzienlijk grotere cijfers moeten uitvallen. Het was van onze kant de wedstrijd van de gemiste kansen. Zondag 23 september De Al moest thuis aantreden tegen Volendam! Na een 30 voorsprong voor Ajax wist Volendam terug te komen tot 32. Peter Vaz Nunes maakte er tenslotte 42 van. Ajax staat nu met 3 gewonnen wedstrijden alleen aan kop, met op 1 punt: Alkmaarse Boys. De A2 moest uit spelen tegen DWS A2. Altijd een moeilijke wedstrijd. Na circa 15 minuten kwam Simon Tahamata zeer ongelukkig met z'n knieën tegen een voetbalschoen van een DWS-er. De dokter van DWS vond het beter dat hij voor alle zekerheid naar het Lucas-ziekenhuis ging. Gelukkig bleek het achteraf nogal mee te vallen. In de 1e helft hadden wij volkomen het initiatief. Er werden helaas 4 zeer doelrijpe kansen door ons om zeep gebracht. Het veldspel bij ons was beter verzorgd dan bij DWS. De wedstrijd was behoorlijk pittig, maar beslist niet unfair. Tegen de ver houding in ging de rust in met de stand 00. Zeer ongelukkig kwam er bij een tegenstoot van DWS een speler in het straf schopgebied ten val. Penalty, 10 voor DWS. De conditie ging op dit zware veld parten spelen en onze jongens gooiden er een schepje bovenop. Na een mooie trekbal van Klinkenberg kopte Beerepoot schitterend in, 11. Na enige tijd was het wederom Beerepoot, die voor ons 12 maakte. Van onze zijde een zeer goede wedstrijd met een 100 procent inzet. Uiteindelijk kwamen de 2 punten ons, de gehele wedstrijd in aanmerking genomen, zeer beslist toe. De jongens die de zege behaalden: De Zwart, Beerepoot, v. d. Zee, Duyvelshof, Kanon, Singerling, Klinkenberg, Jager, v. Wees, Knottnerus, Tahamata en Gerritse. De A3 verloor de uitwedstrijd tegen de Geuzenveld A1 met 10. De Bi had een noodgedwongen vrije dag. Het Spartaan-veld werd afgekeurd. De B2 speelde een moeilijke wedstrijd tegen DVH B1. Tot een paar minuten voor tijd stond het nog 1 1. Uiteindelijk kwam de winst toch nog bij Ajax, 21. De B3 moest aantreden tegen Blauw-Wit B3. Na 10 minuten spelen kwamen we met 10 voor. Dit was tegen de verhouding in. Blauw-Wit was fysiek veel sterker. Dit gaf uiteindelijk ook de doorslag, zodat Ajax B3 toch nog met 12 aan het kortste eind trok. De Cl speelde uit tegen DWS, wat naturlijk altijd één van de zwaarste wedstrijden van de competitie is. Onze jongens be gonnen aarzelend en wat rommelig, hetgeen na 10 minuten tot een 10 achterstand leidde. In dezelfde minuut scoorde Peter v. d. Hengst echter de gelijkmaker, waarna we verder de wed strijd gedicteerd hebben door uitstekend voetbal en een enorme inzet. De tweede helft was dan ook volledig in onze handen en we liepen uit tot een eindstand van 15 voor Ajax. Doelpunten makers: P. v. d. Hengst 4x en R. Muller. De C2 speelde uit tegen DWG C1 een uitstekende wedstrijd. 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 17