onze amateurs door W. F. SCHOEVAART en W. W. HEISTERKAMP Het nieuwe seizoen is inmiddels al weer enkele weken oud, maar de voorbereidingen hiertoe begonnen al veel eerder. Oud eerste elftal speler Cees Groot heeft nu de leiding over de trainingen en reeds is gebleken dat de samenwerking uitstekend verloopt. Het oefenprogramma startte ons derde elftal met een ontmoeting tegen de Haagse derde klasser ADS op ons veld aan de Middenweg. De uitslag werd 21 voor de Rood-Witten. De daarop volgende zaterdag waren wij uitgenodigd voor het PSV jubileumtoernooi ter gelegenheid van haar zestigjarig be staan. Onze vrienden uit Eindhoven hadden gezorgd voor attrac tieve tegenstanders: Borussia Mönchengladbach, Lierse SK, Ajax en PSV. Hoewel wij slechts de vierde plaats bereikten, werd er goed gespeeld. De uitstekende organisatie en accommo datie alleen al stonden borg voor een fantastische sportdag. Lierse SK won de PSV-jubileum-beker. Weer een week later werd deelgenomen aan 't Zilveren Molen- toernooi van RCH te Heemstede. De deelnemende verenigingen waren: NEC, PSV, RCH, HBC, SC Lisse en Ajax. RCH won de Zilveren Molen en onze jongens werden vierde. Een tweede combinatie reisde naar Zaltbommel voor een vriend schappelijke wedstrijd tegen SV Olympia. Het was een prettige dag met een uitstekende ontvangst en daartussendoor ook nog een leuke wedstrijd, die de gastheren met 32 wonnen. Weer een andere combinatie bond de strijd aan met een SDW- team. Na een nuttige oefenpartij werden de doelpunten eerlijk gedeeld (33). Ja en toen waren we ook weer toe aan onze jaarlijkse ontmoe ting met Feyenoord, ditmaal te Rotterdam. Beide wedstrijden: Feyenoord 3Ajax 3 en Feyenoord 4Ajax 4, stonden op een zeer behoorlijk peil. Bij de derde elftallen bleken de Rotterdam mers de sterkste (21), bij de vierde teams werd het een gelijk spel (33). Rest ons nog de heer Spelbrink c.s. te be danken voor de zoals altijd prettige ontvangst. Op dezelfde dag speelden twee AVB-combinaties wedstrijden tegen De Spartaan. Ajax 5 moest de eer aan de gasten laten, maar Ajax 6 toonde reeds hier grote plannen te hebben voor de komende competitie. Het werd 42. Ajax 3 greep de gelegenheid aan om op 5 september te Zaandijk een laatste wapenschouw te houden tegen de club van die naam. Bijgewoond door een talrijk publiek scoorden beide elftallen drie maal. De voorbereidingen voor de competitie waren hiermee afgesloten. En dan nu de competitie: Ajax 3 gaf in Haarlem op 't hoofdveld tegen het derde elftal van de roodbroeken de punten onnodig uit handen. We wisten zelfs na twintig minuten door Rob Ombre een 10 voorsprong te nemen, die helaas vlak voor rust teniet werd gedaan door een fout van onze keeper. Halverwege de tweede helft scoorde Haarlem 21 doordat de verdediging verzuimde in te grijpen. Alhoewel ons elftal steeds sterker was, moest in de slotfase toch alles op de aanval worden gezet en toen viel natuurlijk het doelpunt weer eens aan de verkeerde kant (31). Tegen Stormvogels 2 namen we thuis revanche. Het werd een 42 overwinning. Helaas dient te worden gezegd dat de tegen treffers cadeau zijn gedaan. Gelukkig scoorden wij zelf meer doelpunten door Lau Lakeman, Hans de Vos (afstandschot), W. Schuffelen na een voorzet van Rob Ombre en laatstgenoem de uit een solo-actie (42). In verband met het grote treffen AjaxFeyenoord, speelden wij op 23 september reeds om tien uur tegen UW in Utrecht. Onze spelers waren kennelijk toch goed wakker. De mannen uit de Domstad kregen geen schijn van kans. Vooral Lau Lakeman had er goed het oog in. Na tien minuten reeds scoorde hij uit een pass van Teun Bogaard, even later maakte Rom Ombre een schijnbeweging en via wederom Teun Bogaard kwam de bal bij Lau Lakeman die geen moeite had te scoren. Hiermede brak de rust aan. Trainer Cees Groot drukte de spelers op 't hart na de rust de zaak achter eerst goed dicht te houden. Dat geschiedde en toen 't grootste gevaar over was, gingen wij zelf weer in de aanval. Een fraaie combinatie Wim Schuffelen, Rob Ombre, Lau Lake man resulteerde in de hattrick van laatstgenoemde. Tenslotte was het Hans de Vos die een penalty feilloos benutte en de stand op 04 bracht. Tot zover de berichten van elftalleider G. Fischer. Helaas brak Jan van Doorn door een ongelukkige val, in deze wedstrijd zijn sleutelbeen. Vanaf deze plaats wensen wij hem een spoedig algeheel herstel toe. Ajax 4 begon met een thuiswedstrijd tegen Celeritudo uit Utrecht. In een gelijk opgaande strijd werden de punten gedeeld. Na een 10 achterstand bij rust kopte Wim Thiel een kwartier voor tijd de gelijkmaker in. Aan de De Boelelaan tegen AFC 3 werd, na een 10 voor sprong, een onnodige 21 nederlaag geleden. Ons elftal was wel de hele wedstrijd sterker, maar vergat dit in doelpunten uit te drukken. Ook de thuiswedstrijd tegen SEC 2 uit Soest werd verloren. Op nieuw een sterker Ajax maar de doelpunten voor de tegen partij. Er wordt te weinig accuraat gespeeld en geschoten. He laas werd deze wedstrijd ontsierd door enkele vervelende inci denten. De oorzaak hiervan het toekennen van een penalty aan SEC toen Joop de Vries in de hoek van het strafschopgebied een bal in het gezicht kreeg (de afdruk van de bal was duidelijk zichtbaar). Desondanks bleef de referee bij zijn beslissing en dit was voor enkele spelers aanleiding te proberen het spel te forceren. Wij hopen met elftalleider A. R. Been een volgende keer uit gebreid op betere resultaten te kunnen terugkomen. Ajax 5 had een bijzonder wisselvallige competitiestart. Tegen ZSGO werd het een puntenverdeling, 11. Rob Mulder drukte wel bijzonder zijn stempel op deze wedstrijd. Bij een cornerbal kwam hij in 't eigen strafschopgebied ten val en liep daardoor een tegenstander tegen de grond. De toegestane strafschop werd door ZSGO benut. Diep in de tweede helft echter wist dezelfde Rob Mulder een terugspringende bal achter de ZSGO- goalie te schuiven en daarmee een verdiend gelijkspel af te dwingen. De tweede wedstrijd tegen Rood Wit A in Amsterdam-Noord leverde een 31 overwinning voor ons op. Lange tijd keken we tegen een 10 achterstand aan door een misverstand in de verdediging. Ons team bleef echter drukken en uiteindelijk moest Rood Wit A wel zwichten. Eerst kopte Frans Grooteboer halver wege de tweede helft de gelijkmaker in uit een lange voorzet van Ruud Wiffrie. Dit was het psychologische moment, Rood Wit A was verslagen. Gelegenheidsspits Gerard Klitsie frommelde en kele minuten later reeds, nummer twee in de touwen. Hans Smit tenslotte maakte het derde doelpunt door plotseling op de linker- wing op te komen en met de rechtervoet raak te knallen. Helaas liep Gerard Klitsie in deze wedstrijd een waarschuwing op van de overigens goed leidende scheidsrechter, wegens ruw spel. komende seizoen niet meer plaatsvindt en dat iedereen zijn week- De derde wedstrijd tenslotte resulteerde in een nederfaag tegen 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 14