informeerd of men zich strikt aan de regle menten zou houden. Daarbij heb ik van de heer Meuleman, onze Bondsvoorzitter, direct te horen gekregen dat men de gel dende bepalingen stipt zou volgen. Later heeft de heer Hogewoning, voorzitter van de sectie Betaald Voetbal, in gelijke be woordingen gereageerd. Ik wil thans rustig aan het papier toe vertrouwen dat wij bij Ajax, ondanks dat we tot een overeenstemming ten aanzien van een afkoopsom van het contract wa ren gekomen, de hoop koesterden dat Johan nog een jaar bij ons zou moeten blijven. Wat de KNVB betreft zou immers pas toestemming gegeven kunnen worden om per december in Spanje te spelen, ter wijl volgens de bepalingen van de Spaan se Voetbalbond de transfer vóór 31 augus tus rond had moeten zijn. Nu dit niet het geval geweest is, zal nog op een of andere wijze door de Spaanse Voetbalbond dis pensatie moeten worden verleend. Tot op heden is dit voor zover mij bekend, nog niet gebeurd. Anders zou Cruijff nog een jaar moeten wachten en pas in de volgende competitie voor Barcelona kun nen uitkomen. Bij onze bond is het echter wel wat uit de hand gelopen; niet bij het Bondsbestuur van de KNVB, maar wel door de houding van het bestuur van de sectie Betaald Voetbal. Nadat het Bondsbestuur een in dicatie had gegeven omtrent een vasthou den aan de reglementen hetgeen dus ook de taak van de sectie Betaald Voetbal moest worden gaf men van de zijde van deze laatste op die bewuste avond in Zeist, nu zo'n vier weken geleden, ons te kennen dat men (de sectie B.V.) geen uitspraak zou doen, omdat besloten was, gezien de handelwijze van het Bondsbe stuur, af te treden. Ik ben er niet zo zeker van, dat het Bonds bestuur niet goed handelde. Gelet op de manier van doen van het sectie-bestuur (het neerleggen der functies) vraag ik mij echter wel af of men anders inderdaad gezegd zou hebben: ,,Ajax, we houden ons aan de reglementen Ik krijg meer de indruk dat men aldus geredeneerd heeft: als we ons van deze zaak distantiëren, hebben wij Johan Cruijff waarschijnlijk wel gunstig gestemd ten aanzien van zijn bereidheid in het Nederlands Elftal mee te spelen. Enfin, u weet uit de Pers welke rumoe rige vergaderingen er geweest zijn, maar ik kan u de verzekering geven dat ik, als woordvoerder van het Ajax-bestuur, nim mer zal toestaan dat men Ajax de kaas van het brood tracht te eten. Wanneer er in dit sectie-bestuur B.V. mensen zijn, die pertinent onwaarheden spreken, zal ik mij daar met alle kracht tegen verzetten. Wat het zakelijke van de gehele affaire betreft wil ik het dan hierbij laten. Aangaande de persoon Johan Cruijff zij opgemerkt dat hij vanaf zijn jeugd voor Ajax een eminente voetballer is geweest en bij ons is opgegroeid tot een speler van wereldklasse. Natuurlijk dient wel te worden bedacht dat hij daarbij steeds om geven was door o.a. medespelers met tac tische en technische kwaliteiten van de allerhoogste klasse, waarvan b.v. de be wijzen zijn terug te vinden in de wereld vermaarde successen van Ajax. Wat dat betreft wordt Cruijff nu opgenomen in een elftal dat ver uit de schaduw van dit Ajax- team blijft. Uiteraard wens ik Johan in zijn nieuwe club Barcelona alle succes toe en ik hoop dat hij daar zal vinden wat hij er zich van had voorgesteld. De tijd zal alles leren. Overigens blijven wij natuurlijk aangaande een nieuwe aankoop attent op de a.s. transferperiode. Overigens moet mij nog van het hart dat alles en iedereen die de laatste jaren met jalouzie de successen van Ajax hebben gevolgd, na het gelijkspel tegen NEC, zich al verkneukelen op wat men hoopt, het komende verval van het in hun ogen te machtige Ajax. Ook de Sportpers, de verstandige en zich zelf respecterende uitgesloten, blijft niet achter met insinuaties en onzin-verhalen. Dit ondanks het feit dat zij gezien de Ajax-successen hun kolommen met gratis verkregen positieve berichten hebben kun nen vullen. Jaren lang!! Ook hier telt: ,,De tijd zal het leren." Zo u weet heeft Jaap Hordijk zijn functie in het Ajax-bestuur om gezondheidsrede nen opgegeven. Negen jaar lang heeft hij zijn taak als Commissaris betaald voetbal vervuld en goed vervuld. Bovendien was het altijd prettig met hem samen te werken. Ik weet zeker namens u allen te spreken wanneer ik hem hier nogmaals bedank voor het vele werk dat hij voor zijn geliefd Rood- Wit heeft verzet. Met Jaap Hordijk verdwenen ook de taak en titel Commissaris Betaald Voetbal uit onze reglementen. Hiervoor kwam in de plaats „Commissaris Algemene Zaken". De reglementering hiervoor zegt o.m.: hij vervangt zonodig de voorzitter, penning meester en/of secretaris. Voorwaar een taak waar iets van te maken is. Op de jaarlijkse algemene vergadering van onze Ledenraad werd hiervoor geko zen Arie de Wit Jr. De naam De Wit is geen onbekende in onze vereniging, immers Arie's' overleden vader is jarenlang bestuurslid geweest. Mede namens mijn collega's bestuurs leden: Arie, welkom in onze gelederen en wij vertrouwen op een goede samenwer king. Graag maak ik ook gewag van het feit dat Jan Westrik, zojuist weer voor 3 jaren gekozen als secretaris, verleden week 50 jaar lid was van onze vereniging. Van deze 50 jaar de laatste 10 jaar als secre taris werkzaam. Jan en Ajax van harte gefeliciteerd. Jan de Boer Sr., jaren lang werkzaam in onze financiële commissie, laatstelijk als voorzitter, heeft gemeend zijn taak aan jongeren te moeten afstaan. Mede door het verdwijnen van Arie de Wit Jr. uit dit college, werden hiervoor ver kozen de heren G. Fisher en drs. Leo v. Wijk, die dus tezamen met Co Bouwens als voorzitter het bestuur waar nodig in de toekomst in zake financiën zullen advi seren. Aan Jan de Boer Sr., die bij Ajax alle belangrijke taken vervuld heeft die er maar waren, onze buitengewone dank voor het vele, vele werk, door hem ver richt. Voor verslag van de algemene ver gadering van de Ledenraad zie pagina 7. Ik zou willen eindigen met de wens uit te spreken jegens onze A-selectie-spelers, de heer Knobel c.s., kortom allen die met ons eerste elftal te maken hebben, name lijk, dat in de komende tijden andermaal het bewijs geleverd zal worden, dat de reputatie van Ajax voortkomt uit een samenbundeling van krachten, uit een ge meenschappelijke inzet en nimmer het werk van de enkeling was en zal zijn. Tenslotte betuig ik mijn mede-bestuurs leden alsook de leden van de Financiële Commissie mijn grote erkentelijkheid voor hun steun bij de afhandeling van de zaak- Cruijff. J. VAN PRAAG 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 9