van de voorzitter ■Hl Hoewel zich in een zo grote en levendige organisatie als Ajax natuurlijk altijd kleine of grotere problemen voordoen, werden we in dit nieuwe seizoen, nog maar net enkele wedstrijden ,,oud", al direct met verwikkelingen geconfronteerd, opnieuw rond de figuur Johan Cruijff. Heeft onze hoofdredacteur in zijn Kroniek reeds het een en ander over deze affaire geschreven, mijnerzijds zou ik daar nog ik zal het kort houden wat meer over willen zeggen. Het is zo geweest dat de heer Coster die, zoals u weet, alle zaken voor Cruijff be handelt, enkele weken geleden bij ons kwam met de mededeling, dat het voor Johan beslist onmogelijk was nog verder met zijn collega's in het eerste elftal te voetballen. Ajax moest er rekening mee houden dat, zo we hem niet naar Barce lona lieten gaan, we in de toekomst niets meer aan Johan zouden hebben. Ik moet u zeggen dat we daar in het begin niet zo van geschrokken waren; u herin nert zich wellicht dat dit soort tonelen (nog vorig jaar) zich meer hebben voor gedaan, om nog maar te zwijgen van de andere moeilijkheden. Maar na een aantal besprekingen bleek toch duidelijk dat het voor Ajax beter was om, indien er een behoorlijke afkoop som zou komen, Johan zij het gefor- ceerd te laten gaan, zulks mede ge zien de constellatie rond ons eerste elftal, waaraan we meer schade zouden toebren gen mét Cruijff dan zonder hem. Bovendien, de hierboven vermelde uit lating van de heer Coster (,,dat we an ders in de toekomst niets meer aan Johan zouden hebben bracht ons tevens in herinnering dat in de competitie 1972/'73 Johan meerdere wedstrijden, door wat voor omstandigheden ook, afwezig was en in die, wel van de partij zijnde, het ge hele seizoen een weinig opvallende rol had gespeeld. Tot zover déze kant van de zaak. Verder wil ik er hier niet over uitweiden, boven dien hebben pers, radio en televisie zich zeker niet onbetuigd gelaten. Ergens is hierbij een vergelijking getroffen met het drama: Peyton Place Ja, inderdaad, een zekere overeenstemming zit er in. Natuurlijk hadden wij de KNVB in dit sta dium van een en ander op de hoogte gebracht en zowel bij het Hoofdbestuur als bij de sectie Betaald Voetbal ge- 8 Acties bü de vvedstrüd Jong-Ajax tegen Jong-Utrecht FC (31) voor de Beker

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 8