algemene vergadering ledenraad c'esf fini, jacques.... De leden van de Ledenraad troffen elkaar op 4 september jl. in het kader van de jaarlijkse algemene vergadering van ons opperste college. Alleen de heer W. F. Bruynesteyn was wegens vakantie afwezig. In zijn korte openingsrede maakte voorzitter Van Praag gewag van de nog steeds aanhoudende geruchten c.q. intrigerende be richten aan het adres van Ajax door lieden, voor wie de goede gang van zaken bij ons kennelijk een doorn in het oog is. Lang zamerhand zijn wij echter aan dit soort praktijken wel gewend geraakt en zullen wij daarom, met terzijde stelling hiervan, ge woon doorgaan, een standpunt waar de gehele Ledenraad uiter aard achter stond. De notulen van de vorige vergadering werden, na het aanbrengen van enkele kleine wijzigingen, gearresteerd. Ook het jaarverslag van de secretaris kon, hier en daar gecorrigeerd, met een warm applaus aan het adres van Jan Westrik voor diens enorme werk, aller goedkeuring wegdragen. Penningmeester Timman trad hierna aan, als gewoonlijk goo chelend met getallen resp. cijfers en gaf de aanwezigen daar mede een duidelijk beeld van de financiën, waarbij bleek dat op dit terrein de resultaten al niet anders zijn dan die binnen de krijtlijnen. Ook hier beloonde een krachtig applaus dit grootse werk. Arie de Wit las hierna het rapport van de Financiële Commissie voor, waarna de vergadering het bestuur zonder meer décharge verleende. De begroting 1973-1974 leverde nog enige discussie op, waar bij de penningmeester de nodige opheldering verschafte. Hierna volgde de benoeming van het buitengewoon lid, de heer M. Middendorp (Jr.) tot werkend lid en verleende de Ledenraad het Bestuur machtiging af te wijken van art. 13 der Statuten t.a.v. de heren A. J. v. Eyden en G. M. Holsheimer, indien deze op 14 september a.s. als lid van de Ledenraad zouden worden gekozen. Bij punt 8 van de agenda: bestuursbeleid, gaven zich enkele sprekers op; opmerkelijke discussiepunten kwamen er echter niet uit voort. Bij de verkiezingen werd Jan Westrik bij acclamatie herkozen. De voorzitter wees er op dat Jan nu al 10 jaar lang als Ajax' ijverige scribent fungeert. En hoe! Jan, ook vanaf deze plaats: proficiat! De aanwezige Ereleden, de heren G. de Jongh en C. H. Geudeker vormden hierna het stembureau met betrekking tot de verkie zingen voor a. Commissaris Algemene Zaken; b. Leden Financiële Commissie Voor de Commissaris Alg. Zaken waren twee kandidaten: de heren J. Lambregts en A. de Wit. Bij de 26 uitgebrachte stem men waren 4 blanco; van de overige gingen er 16 naar de heer De Wit en 6 naar Lambregts, zodat eerstgenoemde, na een welkomstwoord van de voorzitter en zijn maiden-speech, aan de bestuurstafel plaats nam. b. Hoewel alleen Jan de Boer Sr. aftredend was (maar niet herkiesbaar) was door de benoeming van Arie de Wit tot Com missaris Alg. Zaken een tweede vacature ontstaan. Er waren drie kandidaten: J. de Boer Jr., L. van Wijk en G. Fischer. Laatstgenoemden verkregen de meerderheid, zodat zij, met de heer Bouwens nu de Financiële Commissie vormen. Nadat het Ajax-Nieuws weer was aangewezen als ons officieel orgaan, kwam de verkiezing van de Commissie van Redactie aan de orde. Doordat de heer C. J. M. Bollen onze club verliet, was er nu een vacature, waarvoor geen kandidaatstelling was gedaan. Op voorstel van het bestuur hechtte de Ledenraad zijn goedkeuring er aan dat ten aanzien van de heer M. Middendorp (Jr.) dispensatie werd verleend met betrekking tot art. 13 der Statuten en hij in de redactie werd opgenomen. In de als gewoonlijk levendige discussies tijdens de Rond vraag deed voorzitter Van Praag, naar aanleiding van een des betreffende vraag, nog het een en ander uit de doeken aangaan de het recentelijk gebeuren met de KNVB en voornamelijk de Sectie Betaald Voetbal, als uitvloeisel van de affaire-Cruijff Tenslotte zij nog vermeld dat Ere-voorzitter Marius Koolhaas, Jan de Boer Sr. en Wim Volkers, die afscheid namen als leden van de Ledenraad, van president Van Praag woorden van lof en waardering in ontvangst mochten nemen voor hun enorme ver diensten jegens Ajax. Marius met een ongekende staat van dienst als bestuurslid, met name voorzitter, Jan en Wim boven dien als spelers van grote klasse en aldus mede gewerkt heb bend aan vele kampioenschappen, resp. groei en bloei van onze vooraanstaande club. Ze waren destijds ook meerdere malen betrokken bij het nationale elftal. Met applaus nam de vergadering kennis van de toezegging van beiden Ajax altijd met raad en daad te willen blijven dienen. Omstreeks 23.00 uur liet Jaap van Praag de hamer voor de laatste keer vallen, als slot van een goede vergadering. TMSR 'k Was één van de duizenden, tezamengestroomd, Om hem naar het bittere einde te leiden. Het eind van zijn schit'rende voetbalcarrière Het Einde nooit of te nimmer te mijden 'k Was één van de duizenden, die hem zagen maken Zijn ereronde met veel leed in z'n hart Op de schouders gedragen door z'n Ajax-vrienden, Met gelaatstrekken droevig vertrokken van smart. 'k Was één van de duizenden, die zich verplaatsten In Sjakie's gedachtengang: Dit is het slot Nu zal om mij henen de stilte gaan vallen Dit is onvermijdelijk des mensen lot Maar 'k ben één van de duizenden, die blijven denken Aan wat jij voor Ajax en ons bent geweest: Een parel aan d' Ajax-kroon die zal je blijven! Vandaar dat geweldige huldigingsfeest Het zal in de toekomst je sterkte verlenen, Men heeft je geëerd als een vorstVoetbalvorst! Die fijne herin'ring geldt voor héél je leven! Zal helpen te dragen 't verlies, dat je torst W. H. DRONKERS 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 7