kram JAFFADRINK v 5 - r n^nc- n Jong-Ajax - Seizoen 1973-1974 Wat die oefen partijtjes betreft lazen wij hierover o.a. aangaande de wedstrijd tegen de eerste-klas amateur: ZFC, in de Zaanse Pers. Nu, daarin liet men er geen twijfel over bestaan dat deze jonge Ajacieden een voortreffelijk spelletje op de grasmat had den neergelegd, waartegen geen Zaans kruid gewassen was. Mogen wij u hieronder eens de namen noemen van de jonge selectie, onder de bekwame leiding van BOB HAARMS. Het zijn: Rob Alberts, Floor Buma, Paul Bijvank, Johnny Veenendaal, Cees Koeman, Henk Medik, Wim Zand, Paul de Jong, Dave Endt, Paul Lonhard, Kick Seegers, Peter v. d. Linden, Ceciel Meyers, Eddy Kuiper, Dick Visser en Barend Kist. In de bekerwedstrijd tegen de FC Utrecht werd een 3zege behaald tijdens een, vooral voor de rust, goede partij. Na de pauze liep het peil wat terug, maar in ieder geval konden we de punten in de Meer houden. De eerste competitiewedstrijd was meteen een topper". Het bezoek kwam uit de Residentie, met name de kampioen van het vorig jaar: FC Den Haag. Ajax nam de leiding door een fenomenaal schot van Kick See gers. De Hagenaars (hoewel ook een jonge ploeg) bleken echter over meer routine te beschikken, werden echter steeds beter, goed positiespel, betere balcontrole, kortom speelden professio neler. De gelijkmaker baarde danook geen opzien. Niettemin slaagde Ceciel Meyers er in ons nog voor de thee met een kop bal opnieuw een voorsprong te bezorgen. In de tweede helft gaf een scheidsrechterlijke fout (,,dik" bui tenspel, waarvoor de grensrechter ook vlagde, hetgeen door de ,,ref" werd genegeerd) de bezoekers gelegenheid weer op ge lijke voet te komen. En toen stapelden zich bij Ajax vele fouten op waardoor het einde kwam met een 42 nederlaag. Ten aanzien van het spel der gasten was hierop, nogmaals, niets aan te merken. Volgende keer beter! We hebben een zeer jonge ploeg, voor wie natuurlijk nog veel te leren valt. Wat de amateurs zowel als de jeugd aangaat kunnen wij u mededelen dat het duo Schoevaart-Heisterkamp alsmede Hans Bijvanck u in het volgend clubblad de eerste resultaten van de competitie zullen laten weten. Momenteel wordt er via vriend schappelijke wedstrijden alsmede toernooien nog zoiets als een ,,vlootschouw" gehouden met andere woorden er zit nog niet de definitieve lijn in. Daarom zoals gezegd, de volgende keer weer volop nieuws! We dachten thans op het punt te zijn beland, waar er een streep onder gezet moet worden. Bij deze U groetend tot de volgende keer. TMSR 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1973 | | pagina 6